Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tényleg 14 órát kellene...

Tényleg 14 órát kellene aludnia egy nap?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt olvasom, hogy egy 10-11 hónaposnak napi 14 óra alvás kell, +-1 óra. Na az én babám nappal átlagosan 2-t alszik, de az éjszaka katasztrófa. Kb. 10 órás alvásról van szó, néha annyi se(ez is min. 4 ébredéssel). Ha sikerül a 11, valójában az is csak 10, mert olyankor hajnalban fent van egy órát. Létezik, hogy neki csak 11-12 óra lenne az alvásigénye? Estére amúgy mindig elfárad, főleg hogy korán kel. Még kétszer alszik, mert 4-4,5 óránál többet nem bír ébren.

2021. nov. 12. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki ez így elég, akkor nincs gond. Nem vagyunk egyformák, felnőtteknél is eltérőek az alvásigények. pl én belepusztulnék olyan kevés alvásba, amennyivel anyósom csuda jól érzi magát, és megy egész nap robotolni.
2021. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ő is ember, nem gép. És főleg nem tankönyvi adat. Tedd le a könyveket, szakcikkeket, védőnőt, anyukádat és csak a babádra figyelj! Az kifizetődőbb, mint mérni a számokat és folyton azt érezni, hogy "nem elég jó". Minden elég jó és pont olyan lesz, amilyennek lennie kell, ahogy ezt egy anyuka abbahagyja!
2021. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
14 óra plusz/mínusz egy óra, az mondjuk 13. A tied alszik 12-t, az azért elég közel van. Ha 6-ot aludna vagy 18-at, az baj lenne.
2021. nov. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Elsősorban amiatt érdekel, mert az éjszakai ébredéseknél sokszor így is tök kipihentnek látom. Van, hogy fent is van éjszaka egy ideig, és nem értem, hogy ez hogy lehet.
2021. nov. 12. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!