Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Tenyleg annyira elviselhetetle...

Tenyleg annyira elviselhetetlen az ejszakai keles?

Figyelt kérdés
Ne ertsetek felre, nem szeretnek vitakat szitani! En meg csak 16 hetes terhes vagyok, fogalmam sincs, hogy milyen lehet ez, de en is, a ferjem is, ejszakanket ketszer-haromszor kelunk fel wcre (nekem rosszak a veseim, es ha kelek, mar kel velem a ferjem). Ilyenkor gyakran megy ki az alom a szemunkbol, beszelgetunk, olvasgatunk, de ez soha nem okoz masnap problemat. Ezt ossze lehet hasonlitani azzal, amit adott esetben majd a babatol kapunk? Irnak tapasztalatokat? Leirnatok azt, hogy elotte mennyire birtatok az alvas hianyat, es a szules utan hogyan eltetek meg ezt? Ha most jol viselem, a kesobbiekben sem lesz baj?
2015. jún. 6. 18:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A babához kelésnél az a baj, hogy biztos akkor sír fel, amikor a legjobban aludnál. Az alvásnak különböző fázisai vannak, és nem mindegy, hogy hol tartasz, amikor felébredsz. Én nehezen viseltem, de túlélhető, pedig a mi fiunk 15 hónapos koráig nem aludta át az éjszakát, addig kelt enni minden éjjel, és kisebb korában nem egyszer, nem kétszer volt, hogy azt hitte, hogy nappal van, így játszani akart stb. Fárasztó, de úgy is kibírtam, hogy 8 hónapos korában visszamentem dolgozni, és ugyan a férjem gyeden volt vele, így ő kelt inkább hozzá, én is mindig felébredtem.
2015. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
En jól bírtam, de én egyrészt nagyon gyorsan vissza tudok aludni, másrészt napközben jól aludt a babám. Ha sokat kell kelned éjjel és napközben is nyugtalan a baba, fárasztó lesz. Plusz számold hozzá azt is, hogy a házimunka továbbra is ott kesz
2015. jún. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha könnyen vissza tudsz aludni, akkor nem lesz annyira rossz. Nem tudom, hogy én voltam-e szerencsésebb, vagy ahogy csináltam az volt jó módszer, de mi elég jól aludtunk két pici mellett is. Mivel egy év van köztük, az egyik kiságy az én oldalamon volt, a másik (nagyobbiké) a férjemé mellett, a franciaágynál, úgy, hogy kinyújtott karral elértük őket fekve. Éjjel ahogy megmozdult és nyögött, még nem kezdett sírni, már felvettem, megszoptattam hangulatfényben, félálomban voltunk mindketten, aztán tisztába tettem, kb 15 perc volt az egész, síri csendben, fél sötétségben, szinte a baba fel sem ébredt, utána visszafeküdtünk, cumit nyomtam a szájába és a fél kezem még kicsit a hátán volt, aztán már aludtunk is tovább. A nagy is szintán cumizott, néha éjjel kereste, akkor csak benyújtottunk neki egyet a készletből. Gyakorlatilag két 15 perces fentléttel végigaludtunk minden éjszakát. Talán 1-2 nyűglődéses nap volt, amikor jött a foguk, de nem is nagyon emlékszem rá. És én délután is ledőltem kicsit, amikor ők aludtak, így abszolút nem voltam fáradt.
2015. jún. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Én rosszul viseltem, alapból rossz alvó vagyok :( Amíg rendszer volt benne (3-4 óránként kelt) addig talan birhatóbb volt, de utána összezavarodott a dolog. Na az pokol volt. Azt "elrontottam" h az első fél évben külön szobában volt és átjártam szoptatni. Most nem így fogom. Jön a kistesó. :)
2015. jún. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%
Én azt gondoltam nagyon rosszul fogom viselni, nekem alapból 10 óra az alvásigènyem, az èvek alatt már kitapasztaltam. De nem olyan szörnyű. Ha délutàn alszol 1-2 alkalommal pár órát a babàval együtt akkor bírható. Ez fontos. Enélkül én nem bírnám.
2015. jún. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Tenyleg, ez eszembe se jutott, hogy pisilni a NonRem szakaszban kelek fel, de lehet, hogy epp melyalomban vagyok, amig a gyerek enni akar... :( A masik baj pedig az, hogy nem tudjuk, hova tegyuk a kisagyat majd. Igeny szerint szeretnem szoptatni, jo lenne, ha az agyunk mellett lenne az o agya, csak felek, hogy a mi keleseinkre o is kelne. Errol van tapasztalatotok?
2015. jún. 6. 19:49
 7/22 anonim ***** válasza:
Ettől én is tartok, mert én meg ha kimászok az ágyból, nem tudok visszaaludni. De azt hiszem lesz az a pont, amikor már ülve el tud aludni az ember, akkor csak nem lehet nagy gond a visszaalvás sem, vagy délután egy kicsit.
2015. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hányszor kel a baba. A nagyobbik lányom fél éves korától másfél éves koráig, tehát 1 éven át 10-15-ször kelt minden éjszaka. Nem vicc. Volt hogy direkt számoltam, éjjel 1kor 12-nél tartottunk. Gondolhatod zombi voltam. A kisebbik is kel, de nem annyiszor 2-3 ébredéssel megússzuk. Így nem fárasztó.

Nem az a gond, hogy felkel 15-ször, egy darabig lehet is bírni,az a baj, ha huzamosabb ideig kell csinálnod, leszívja minden erőd. Egyébként az is lehet, hogy egyáltalán nem fog kelni a babád.

2015. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nézd nekem a lányom 6 hetes koráig is csak egyszer kelt fel. Nem volt hasfájós sem és semmi! Nekünk a szobánkban van a kiságya. Senki nem kelt fel senkit! Mi ő hozzá szoktunk ő pedig a mi zajunkra. (Elég nyikorgós az ágyunk) de meg sem rezzen:) Most 6 hónapos lesz és mostanában kezdett 1szer felkelni. Olyankor megitatom,vissza a cumi és elmegyek wc-re iszom egyet én is és semmi gond nélkül már alszok is vissza:)

Nappal is nagyon jó alvó velem együtt:D Jókat alszunk délután együtt,tehát nem kell kétségbe esned én egy pozitív példa vagyok. Lehet a te babád is ennyire kis jó alvó nyugodt baba lesz:)


Oh és hogy a kérdésedre válaszoljak.. Nem,egyáltalán nem elviselhetetlen az éjszakai felkelés.

Azt hittem,hogy nehezebb lesz,de nem:)

2015. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Gyerektől függ. Nálunk a nagyobb nagyon jó alvó, újszülöttként csak nyöszörgött, megetettem és visszaludt, 3 hósan pedig már átaludta az éjszakákat és ovisként is ágyút lehet sütögetni mellette, ha egyszer elaludt. A kicsi viszont most egy évesen is 3-4x kel és rögtön teljes hangerővel ordít, plusz napközben is keveset és még mindig kiszámíthatatlanul alszik. Egyébként tapasztalatom szerint pár hét után van egy mélypont, amikor már napközben szédül az ember és néha még a szavakat is keveri, de utána hozzá lehet szokni, ahogy ahhoz is, hogy hacsak lehet, "vezényszóra" kell aludni, hacsak pár percet is.
2015. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!