Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikor várható változás az...

Mikor várható változás az alvásában?

Figyelt kérdés

Pár hetes babám nappal csak hordozókendőben tud aludni rajtam, éjjel pedig köztünk az ágyban. Már a kórházban sem aludt a mellém tett öbölben, csak rajtam, illetve miután hazajöttünk is sikertelen volt minden próbálkozásom, hogy le tudjam tenni aludni. (rögtön felébredne és sír, amint megérzi, hogy nem vagyok mellette)

Ezzel egyelőre nincs bajom, tisztában vagyok a negyedik trimeszterrel, illetve tudom, hogy minden baba más és ő egyszerűen jobban igényli a testkontaktust.


Azokhoz szólna a kérdésem, akiknek hasonló habitusú babája volt - mikor számíthatok rá, hogy könnyebben elalszik majd "nélkülem"? Számíthatok változásra a 3. Hónap után, érdemes utána (újra)próbálkozni a kisággyal?


2021. dec. 1. 13:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
48%

Le kell rakni. Nem tudja megszokni, ha nincs lerakva.


Én nem tettem le, nem hagytam sírni, évekig eltartott a huzavona. Most döntöd el, hogyan töltöd a következő éveket (!!).


Magától nem változik semmi, azt szokja meg, amit csinálsz.

2021. dec. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
38%
Várj türelemmel, érezni fogod, ha tudsz változtatni. Próbálgasd, de ne erőltess semmit, mert a kicsi sírni fog, te meg tiszta ideg leszel.
2021. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

HA állandóan magadhoz ragasztod, akkor ezt fogja megszokni. Persze fontos a sok bőrkontaktus, meg a 4. trimeszter is egy szép meg jó dolog, de neked is van életed, ne a baba körül forogjon 100%-ban minden, mert rámegy az idegrendszered és a házasságod is. Szoktasd hozzá, hogy kicsit le kell néha tenni, és legyen saját helye! Nem vagyok híve a közös ágyban altatásnak, mert szerintem nagyon egészségtelen, de persze te tudod.

Az én gyerekem a saját ágyában aludt kezdettől fogva, mégis szoros a kapcsolatunk, kötődik hozzám és szeret. Nem ezen múlik. Viszont így meg fogja enni az életedet, ha nem vagy kicsit következetesebb, már most. Nem beszélve arról, hogy később jobban szenvedni fogsz a saját ágyában alvásra szoktatással.

2021. dec. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%
Még nem vagy elég fáradt. Majd pár hónap nem alvás után lerakod és üvölt kicsit végül megszabadulsz. Akkor meg szaranyának fogod érezni magad, mert visszavetted az életed. Nem kell ezen végigmenni, most kell határt szabni és olyan szokásokat kialakítani, amivel nem jutsz el erre a pontra. Nem egy hétre tervezel most, évekre. Évekig szeretnéd cipelve altatni és éjszaka magatok közé rakni? Mert ez lesz!
2021. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

És mit javasoltok, hogyan kellene elkezdeni a szoktatását? Higgyétek el, nekem sem az a célom, hogy csak velem tudjon elaludni, de egyelőre nem tudom letenni, mert képes úgy sírni, hogy levegőt sem vesz....azt sem szeretném, hogy az ágyához kizárólag negatív dolgokat kössön, mert az anyja órákig üvöltette benne.


Próbáltam simán csak letenni, próbáltam visszamenni hozzá 3-4 percenként és simogatni a hátát, próbáltam csak utána letenni, miután már szoptatás közben félig bealudt, de egyelőre nem lett alvás egyikből sem.


Igazából abban reménykedem, hogy kicsit még "érik" ő is és később talán nem lesz ennyire nehéz dolgom...

2021. dec. 1. 13:50
 6/16 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem, hordozókendőben 3 órákat alszik, tehát tényleg úgy tűnik egyelőre, hogy a testkontakt nyugtatja igazán meg.
2021. dec. 1. 13:51
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy türelemjáték. Simogatod az ágyban a hátát, hallja a hangod, érzi az illatod, tudja, hogy ott vagy, nem hagyod magára. Ha álmos, majd aludni fog úgyis. Nem pár nap alatt fogja megszokni, kitartás.

#3 voltam.

2021. dec. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Az elején nálunk is ez volt, most 8 hónapos akár egyedül is elalszik cumival-takaróval. De nem hagytam magában sírni, nem raktam le azzal, hogy majd abbahagyja. Nekem is az elején azzal jöttek, hogy hozzászoktatom. Meg túl sokat van kézben. Az első 5 hónapban csak hordoztam, azóta babakocsiban is elvan mással is elalszik.
2021. dec. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
12%

Semmi baja nem lesz a gyereknek sem meg neked sem ha veletek alszik. Szexelni lehet máshol is.

Egy idő után a baba egyébként megszokja hogy odakint van nem a méhedben és fokozatosan távolodni fog.

2021. dec. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
63%

Nekem 6 perc volt. Addig bőgött, azóta se, eltelt 9 év.


Te tudod.

2021. dec. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!