Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Fél éves fiam úgy alszik el (...

Fél éves fiam úgy alszik el ( napközben is), hogy a fejére húzza a takarót. Hogyan tudnám erről leszoktatni ?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy egyszer nem veszem észre, és megfullad a takaró alatt. Hiába húzom le a fejéről, mindig vissza húzza.
2021. dec. 8. 07:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
takaró nélkül altatás, mondjuk helyette hálózsákkal?
2021. dec. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
61%
Sehogy. Nem is kell. 46 vagyok es én is így alszom el.
2021. dec. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
54%
Picit sötétíts be, talan a feny zavarja
2021. dec. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
56%
Adj neki helyette egy szundikendőt. Az én fiam is úgy alszik el, hogy azt pakolgatja a fejére.
2021. dec. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a lányom csinálta egy ideig. Most már leszokott róla. Amúgy hidd el ha nem kapna levegőt automatikusan leszedné magáról.

Én a sima takarója fölé raktam egy nagyon vékony pamut takarót, s azt húzta magára.

2021. dec. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hálózsákot próbáltuk, de nem jön be neki, takaró alatt is állandóan rúg, amíg elalszik, hálózsákban meg nem nagyon tud és elkezd sírni rajta.

Fénytől függetlenül mindig csinálja, ha teljesen besötítítek, akkor is csinálja.

Sokszor úgy megizzad a takaró alatt, tiszta víz a feje, pedig 21-22 fok van nálunk, nem gondolnám, hogy azért csinálja, mert fázik.

A szundikendő jó ötlet, azt még kipróbálom, köszi

2021. dec. 8. 09:18
 7/31 anonim ***** válasza:
37%
Én is az arcomra húzom a takarót. Ha félted, szerezz vékonyabb takarót és akkor nem lesz gond.
2021. dec. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
28%

Az enyém is mindig a fejére húzza,mert huzat volt a lakásban.

Én nem éreztem,de nekik nincs annyi hajuk ami megvédhetné őket az enyhe huzattól se.

De ne aggódj,nem tud megfulladni,ha valami nem stimmel ébred és sír..akkor van baj,ha nem nézel rá amikor sír valamiért.:D

2021. dec. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
88%

En is azt ajanlom, hogy egy szundikendot vagy kisebb takarot, amit nem tud a fejere tekerni, azt adj neki.

Mindenki azt irja itt, hogy nem tud megfulladni, pedig sajos, de es nem ijesztgetni akarlak kerdezo, csak nehogy azt hidd, ez nem tortenhet meg, mert mindenki ezt allitja.

A 2 eves kislanyom is igy alszik takaroval es a napokban tortent, hogy gondoltam ranezek alvas kozben. A takaro ugy ra volt tekredve a nyakara, hogy nem is birtam siman csak lehuzni rola, hanem rendesen le kellett tekernem es a gyerek nem ebredt fol, hogy nem kap levegot. A szaja pedig mar belilult. Szoval oke, hogy veletek ilyen nem tortent, de ne mondjatok, hogy nem történhet meg, en is azt hittem sokaig. Van egy 4 evesem is es most tortent eloszor ilyen.

2021. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%

Minimum 3 eves korig tilos (lenne) a takaró !! Ez alap.

Tökéletesen megszokja a halozsakot, ( 6 hónapos, par nap alatt megszokja, abban is tud rugdalni), vagy vastagabb ruha, de takaró tilos !

2021. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!