Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 hetes baba van, hogy 10...

6 hetes baba van, hogy 10 orat is fenn van este-ejjel folyamatosan es napkozben meg ehhez olyan 3-4 orat. Hogy lehetne az ejszakai fennletet elore tolni vagy megszuntetni?

Figyelt kérdés

3 napos koratol 3 hetes koraig 3-4 orakat aludt, majd evett es megint aludt. Mindenki mondta, hogy keltsuk fel, de egyszeruen keptelenseg volt.

3 hetes kora ota valtott, es ket fajta periodusunk van, amiket valtotgat par naponta:

1. 3-4 orat alszik, mint korabban, de nappal es ejjel kihagy 1-1 alvast. Ez tart 3-4 napig, ezzel semmi baj nincs, majd par napig kovetkezik a masik.

2. Delolott 11-12 ora korul felebred es 15-16 oraig ebren van. Majd alszik 18-19 oraig, akkor felebred es hajnal 4-5 oraig egyszeruen nem alszik. Neha bepihen 5-10 percre. Ez a par nap, mikor igy alszik, rettenetes. Es ez a szakasz hosszabbodik. Eloszor csak 2 nap volt, mar 5 napnal tartunk...

Mar minden letezot kiprobaltuk: polyalas, ringatas, pihenoszekben, karban, olben, velunk, autosulesben valo alvas,altatodalok... korai furdes, kesei furdes...


Nincs tobb otletunk mar. Ha nappalra attolna, sokkal jobb lenne. Probaltuk korabban ebren tartani tovabb napkozben, hogy ne ejjel hagyja ki az egy alvasat, de csak nyugos volt, raadasul este ugyanugy fennvolt, csak sirt, ezzel a 10 oras nem alvassal meg se merem probalni...

Van valakinek valami otlete?


2017. jan. 30. 19:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy éhes éjszaka, azért nem alszik? Van elég tejed?
2017. jan. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nappal nekem is eszik alszik szinte 3-4 óránként. Aztán este 7-8-tól kb. éjfélig 1-ig jóformán nem lehet leszedni a ciciről, rövideket szundít csak, ordít aztán utána megintcsak 3-4 -5 óránként kel cicizni. Szerencsére így azért tudunk aludni, viszont a nagyobbik fiam ill. A saját esti rutinom nem tudom elvégezni. Nekem az esti altatás csak cicivel, vagy magam mellé fektetve sikerül, az utóbbinál úgy, hogy látja, hogy én is lehunyom a szemem.

Nappali ébren tartásban egyébként a világos, zajosabb környezet segíthet. Éjszaka pedig az ellenkezője. Éjszaka pelenkázni is csak ha nagyon muszáj.

2017. jan. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ehes... Szopcsizik es utana mindig ajanlom neki a tapszert, mert az anyatej nem mindig eleg neki.Van hogy meg eszik ra 30-100ml-t, van, hogy nem ker. Ha ebren van gyakrabban, 1,5-2 orankent eszik.
2017. jan. 31. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!