Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet a gond, miért nem...

Mi lehet a gond, miért nem alszik vissza a 9 hónaposom?

Figyelt kérdés
Kedves anyukák! A tanácsotokat kérném, jól jönne néhány tapasztalat. 9 hónapos kisfiam néhány hete nagyon rosszul alszik. Az esti altatáskor lekoppan a szeme 10-15 percre, majd úgy ébred, mintha reggel lenne, energikus, vigyorog, de ha én aludni találok, akkor keservesen sír. Éjszaka 1-2-ig kínlódok az altatással, addig egyáltalán nem alszik, majd 3:30 körül ébred szopizni, de akkor sem hajlandó visszaaludni, leghamarabb 5-kor. Én úgy érzem, hogy mindent próbáltam. Ringattam, énekeltem, szopizik, simogatom, leteszem, hagyom, hogy hátha valami csoda folytán magától elalszik. Mind-mind kudarcba fulladt. Bújnak a fogai, de én nem azt látom rajta, hogy annyira szenvedne, inkább, hogy nem álmos. Kissé késve, most kezdte a kúszást. Olvastam, hogy a mozgásfejlődés is bezavarhat az alvásba. Járt valaki hasonló cipőben? Nagyon kimerültem, mert minden éjszaka ez van, gyakorlatilag sosem alszunk jól
2021. dec. 18. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Nyugi nem egyedi eset. Kislányom 5 hónapos korában csinálta ezt 1 hónapig hogy este 8-9 körül elaludt, fél óra múlva úgy kelt mint aki kialudta magát teljesen, nem bírtuk sehogysem vissza altatni, meg kellett várni hogy megint el teljen az a 3-4 óra hogy álmos legyen. Utána sikerült elaltatni de 2-3 óránként kelt fel és így aludt 9-ig kb, aztán egyik reggel felkeltettük 7-kor így napközben hamarabb meg volt a 3 alvás és este mar kellő fáradt volt ahhoz hogy elaludjon időben. Nála akkor fogzás is volt, mozgásfejlődés és eléggé be kavart, de nagy nehezen csak túl éltük 😬
2021. dec. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi történik napközben? Általában ebben keresendő a rossz éjszakai alvás oka.

Hányszor alszik, mennyit, mit eszik, milyen a nap?

Kistesó érkezik esetleg? Vagy mindenki rá van feszülve a karácsonyra?

2021. dec. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!