Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Más is minden este kikészül a...

Más is minden este kikészül a hosszú altatástól?

Figyelt kérdés

A 9 hós kisfiam születése óta rossz alvó, nagyon nehéz lerakni őt aludni, pláne a kiságyába.


Este megszoptatom, akkor látszólag bealszik, aztán ha be akarom rakni az ágyába, felébred és sír. Járkálok vele, ringatom, és kb. a 4-5.alkalommal tudom lerakni aludni úgy, hogy ne kelljen fel. Van, hogy néha tök jól elalszik, de általában 1,5 óra minimum az altatás és ilyenkor már tiszta ideg vagyok a végére, kiborulok, sírok, mert egész nap csak akkor van egy kis szabadidőm, ha elalszik végre a, gyerek, hiszen a matrica-korszakában van, egész nap velem akar lenni.


A férjemmel is sokat veszekszek, mert ő valahogy sokkal könnyebben lerakja a gyereket, 10 perc alatt elaltatja, de mindig rinyál, ha megkérem, hogy vegye már àt, merthogy ő dolgozott...Hát kösz, mondom, neki van ideje pihenni, ha hazajön a munkából, nekem nincs :/


Imádom a fiam, de sosem gondoltam, hogy ilyen nehéz lesz ez az egész altatás, mert teljesen be vagyok depressziózva miatta, rosszul vagyok, ha jön az este. Próbáltam a suttogós-módszert, az ágyában simogatva elaltatni, kitolni az alvását, de minden hiába :/



2021. dec. 21. 20:55
 1/7 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen átérzem. Szintén 9hós kisfiam van.

Csak cicin alszik el, kb fél-1óra után tudom lerakni a kiságyba. Van, hogy rögtön ébred van, hogy 1órán belül, ritkán kibír 2órát az első kelésig, amikor magam mellé veszem az ágyba mert annyiszor kel fel, hogyha éjszaka is ezt játszom vele tuti nem alszok egy percet se. Pluszba a férjem nem tudja elaltatni, ha véletlenül akkor kel fel amikor zuhanyzok és ő megy be hozzá, akkor keserces sírás jön amíg én át nem veszem. Természetesen a nappali alvásoknál se tudom lerakni így inkább vele alszok vagy fekszem mellette addig.

Ezáltal 24órából jobb esetben kapok 2órát egyedül, rosszabb esetben felet. Ebben az időben kellene, zuhanyozni, enni ha addig nem sikerült, pihenni, főzni meg esetleg a férjemmel minőségi időt együtt tölteni.

Azzal nyugtatom magam, hogy milyen gyorsan eltelt ez a 9hónap, észre se fogom venni és már egyedül fog aludni, nem lesz rám szüksége.

Reménykedek, hogy változni fog az alvása, ahogy egyre nagyobb lesz.

2021. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
És ha nem teszed be rögtön a kiságyba? A lányom is nehéz eset, nálunk az a menetrend, hogy elaltatom a mellkasomon ringatva, sétálva, és utána még leülök vele a kanapéra. Bekészítve a laptopom, telefonom, innivaló, és még kb. 1 órát alszik a mellkasomon, mire olyan mélyen elalszik, hogy ne keljen fel arra, hogy leteszem, vagy utána 10 perc múlva. Ha megébred rajtam alvás közben, teszek vele egy kört a szobában és visszaalszik. Én meg addig netezgetek, sorozatot nézek fülhallgatóval. Az én lányom is egyidős a fiaddal.
2021. dec. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk az segített, amikor elkezdtem ragaszkodni hozzá, hogy ébren teszem le, a szoptatás után, nem várom meg, hogy rajtam bealudjon. Persze az elején nem örült (én se), sírt (én is), de közben tudtam, hogy hosszú távon nagy szívességet teszek mindkettőnknek, úgyhogy kitartottam, és pár este után szopi, lefektettem, melléfeküdtem a földre és hallgattam, ahogy magyaráz, mielőtt elalszik :)
2021. dec. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
Nincs más, ki kell tartani egy mòdszer mellett. Èn kb 8 hòsan szoktattam le pár nap alatt a ringázásròl. Már fizikailag nem bìrtam cipelni. Akkor indult be ezerrel a mászása is, mindig gyakorolta volna, amint leraltam az ágyra hogy altatom akkor fekve, hason, elmászott. Rossz voltam, finomam lefogtam a fenekèt, nem hagytam elmenni. Ènekeltem, s ütemre paskoltam a fenekèt. Persze ordìtott, mint a sakál, mert nem hagytam elmászni, majd kb 3 perc után megnyugodott, s lassan bealudt. Második nap mèg ellenkezett kicsit, de már nem sìrt, elaludt. Harmadik nap már amint hasra raktam lerakta a fejèt ès szèpen elaludt. Most egy èves, már csak mellè fekszem, egy kis simi, s várok. Mostanában előfordul, hogy mèg nem akar aludni, olyankor mèg összebújunk vagy megvárom, mìg kifetrengi magát, de aztán mindig bealszik hiszti nèlkül, csak a jelenlètem igènyli.
2021. dec. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem a fülhallgató mentett meg. Kapcsolok valamit és hallgatom. Rádió, podcast, zene, mindegy. Tereled el a gondolataidat, mert azért (sem) alhat el könnyen a kezedben, mert feszült vagy. A férjed meg nem feszül rá az altatásra, és a nyugalmat megérzi a gyerek.
2021. dec. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2%
Nincs ilyen problémám,mivel velünk alszik!
2021. dec. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szeparációs szorongás, a férjednek azért megy könnyen, mert "apától könnyű elválni, ő nem anya" átéltem az első fiammal, ő most lesz 2 éves, jó tanáccsal sajnos nem tudok szolgálni, apát noszogasd igenis ő vigye, nem csak magadnak csináltad azt a fiúcskát.Nálunk az vált be, hogy apa vitte egy ideig.
2021. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!