Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért cirkuszol minden délután...

Miért cirkuszol minden délutáni alvásnál a 14 hónapos gyerekem?

Figyelt kérdés
Már jóideje csak 1x alszik nappal, de most jópár napja az a szokása, hogy nem akar délután aludni, hiába fáradt. Üvölt hányásig. Egyrészt nem tudom mit tegyek ilyenkor, másrészt nem tudom hogy előzhetném meg ezt a cirkuszt.
2022. jan. 11. 13:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne várd meg míg olyan fáradt, hogy már ellenkezik. Fél oraval a szokásos idő elott már sotetits be kicsit, csak beszélj neki, csendesen jatszatok, érezze hogy mi kovetkezik.

Lehet, hogy ha eleri azt a faradtsagi pontot már túl is esik rajta és akkor csak ellenkezik.

2022. jan. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az jutott eszembe mint az 1-esnek.

Túl fárad mire ágyba kerül. Az én gyerekem mai napig délelőtt kezdi a szunyát, ami átcsap délutánba.

2022. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%
Talán nem kéne rá erőltetni az alvást.Lányom már jó ideje nem alsik délután.
2022. jan. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
3as! 14 hónapos a gyerek!
2022. jan. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
11%
Igen,tudok olvasni.Az enyém 11-12 hós korátol nem alszik.Mondtam dokinak,azt mondta nem baj.
2022. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az nem opció hogy ezt az egy alvást is elhagyjuk, tudom, hogy szüksége van rá. Volt hogy nem aludt egész nap, fél 6kor kidőlt a kimerültségtől, utána persze éjjel nem tudom meddig fenn voltunk. Megpróbálom akkor inkább előbbre hozni az ebédet és előbb lefektetni. Köszi a tippet
2022. jan. 11. 15:36
 7/19 anonim ***** válasza:
Gyerek függő az alvás igény.
2022. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Na jó, de ennyire? Még az 5 és fél éves fiamon is meglátszik, ha nem aludt délután. Max akkor nem, ha reggel "bealszik" és később kel, mint szokott, olyankor délután nem kell aludnia. Ellenkező esetben még neki is szüksége van rá. Szeptemberben suliba megy, és legit attól félek, hogy hulla lesz, mert ott már nem lesz alvás. A másfél éves lányom 11-12 óra éjjeli alvás után még ebéd után alszik további 2-t. El nem tudom képzelni, hogy egy 14 hónaposnak ne kelljen a nappali alvás. Plusz egyébként elég szívás lesz neki így a bölcsi (ha megy) meg az ovi, mert ott le vannak rakva, és pont.
2022. jan. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

8! Én se tudom elképzelni. De azt sem, hogy egy orvos ilyet mond, hogy egy 11 hónapos gyereknek nem kell aludnia!! Mikor egy normális gyerek még abban a korban nappal is legalább 2x-3x alszik!

Alvás közben nőnek, és akkor fejlődik az agyuk a legjobban.

2022. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem azt mondta hogy nem kell,hanem hogy nem baj.Ha egyszer nem volt álmos hogy altassam el.Ha esetleg valamilyen okbol felébredt 6 kor,elaludt délután egykor,aludt három,négy órát,aztán meg éjjel egyig kukorékolt.Szoval ő általában 10 ig alszik ,este meg éjszaka nem kukorékol legalàbb.Jó ez így.
2022. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!