Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 14 hónapos rengeteget felkel...

14 hónapos rengeteget felkel éjjel, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mindjárt 14 hós a lányom és még szopik, nappal már csak max 2x de inkább 1x, viszont ez a napi 1 általában este van, szopival alszik el. Ez eddig mind szép és jó lenne, viszont éjjel csak a legjobb napokon kel fel 2x, de általában 4-5x is felébred, van, hogy annál is többször! Ilyenkor próbálom kicselezni cumival, vagy tápszerrel, hogy hátha attól vissza alszik, ami időnként beválik. De mostanában egyre többször ébred, tegnap már át kellett pelenkázni, annyit ivott éjjel, valamint 1 és 5 között nem aludt, csak forgolódott meg magyarázott, nem is értem az egészet. Valakinek akinek szopik még a babája, aki már elmúlt egy éves, le lehet szoktatni az éjjeli ébredésről? Én nem ragaszkodom már a szoptatáshoz sem, Ő az, aki folyton szopna még mindig, nem is bánnám igazából, csak ezt ne éjjel tenné! Köszi, hogy ha tudtok tanácsot adni, de csak olyan írjon, aki szoptat vagy szoptatott is, és van saját tapasztalata, köszi!
2019. máj. 5. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Ennek semmi köze a szoptatáshoz. Nekem 6 hetes korától átaludta mindkettő az éjszakát, pedig igény szerint szopiztak. Egyébként ha nem pattansz oda, mit csinál? Ha elvan magában, ne piszkáld, nem kell visszaltatni. Vissza fog feküdni, ha elfárad a játékban.
2019. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Viszont fordítva miért nincs így akkor? Tápszeresek nem ébrednek ennyi idősen. Neked mázlid van. Sokkal több szoptatott baba ébred, mint nem.
2019. máj. 5. 14:45
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Badarság, hogy tápszeresek nem ébrednek. 5 hós korától nem eszik a gyerkőc éjjel, mert már 9kg volt. 1 hónap múlva 2 éves és még mindig legalább 4x kel éjjel. Tehát nem enni, sokszor nem is inni. Csak felül, forog, szólongat vagy csak gagyarászik, van mikor sír. Ezek csak pár perces ébredések mert utána alszik, de nagyon fárasztó. Fogalmam sincs miért ébred. Annyi mindenre lehet fogni. Fogzás, mozgásfejlőd3s, hideg, meleg, sok inger, kevés séta, sok nappali alvás stb. Én csak várom, hogy változzon.
2019. máj. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Több ismerősöm tápszeres gyerek is ébred.
2019. máj. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a tápszeresek nem ébrednek, hülyeséget honnan vetted??


Az enyém anyatejes volt, nem ébredt , míg a barátnőm tápszeres lánya igaz már három éves , és a mai napig legalább négyszer felkel! Soha nem aludt át még egyetlen éjszakát sem.

2019. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tápszeresek is ébredhetnek. Mint az én fiam. Van éjjel, hogy meg se mukkan fél kilenctől reggel 5-ig. Máskor meg fél óránkét riad, forgolódik, kínlódik, magyaráz.

Sok minden okozhat éjszakai nyugtalanságot, mozgásfejlődés, fogzás, szeparáció, idegrendszeri érés, bármiféle “trauma”.

2019. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tápszeresek nem ébrednek, persze. Az én fiam is ennyi idős, éjjel 2-szer eszik TÁPSZERT. Semmi mástól nem nyugszik meg, egyértelműen éhes. De azon felül is kel, fogzáskor, rosszabb napokon óránként. A babák kelnek éjjel, sokszor a kisgyerekek is.
2019. máj. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor úgy mondom, hogy az én összes tápszeres babás ismerősöm eddig azt mondta, alszik éjjel a gyereke. Érdekes mindenesetre.
2019. máj. 5. 19:55
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ezekszerint mi itt mind hazudunk, a tápszeres ismerőseid meg nem. Akkor mi a fenének írsz ide kérdést , miért nem kérdezed meg őket? 🤦🏼‍♀️
2019. máj. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azt Te mondtad, hogy hazudsz, Te tudod.
2019. máj. 5. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!