Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 11 hónapos babám csak csatos...

11 hónapos babám csak csatos hordozóban alszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Kislányom csak rajtam a hordozóban tudott elaludni mindig. Járkáltunk vele 20 percet aztán leraktuk az ágyába és aludt tovább. Most 1 hete viszont ahogy leteszem ordít, feláll a kiságyban és sír. Bármit csinálok, próbálok nem alszik vissza. A hordozóban viszont már nem nagyon bírom, nagyon nehéz

Mit tegyek? Teljesen kivagyok már :(


2022. febr. 1. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Elbasztad már. Most hallgathatod higy ordít, amíg el nem alszik.
2022. febr. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Hasadon vagy hátadon hordozod? Ha hason, akkor megpróbápnék hordozóval együtt leülni, ha nem ébred fel lefeküdni, ha arra se kioldani, ha arra se, akkor lebullenteni magamról. Úgy hátha alva marad. Persze így nem a saját ágyában köt ki, de legalább alszik.


Az én babám még csak 5 hós, de néha hetekig nem alszik egyedül, utána megint. Szóval idővel szerintem magától is javulhat a probléma.

2022. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Nem tudom, mivel táplálod, de nálunk ebben a korban illetve a járásindulás körül mind2 gyereknek hirtelen megnőtt az ételigènye. Esetleg este laktatóbb vagy másképp időzített étel?


A hordozóban a háradra van kötve? Esetleg nem tudod a végén előrefordítani, picit még ölben tartani és onnan óvatosan letenni?


Nálunk a lányom soha az életében nem volt alvó allapotban megmozdítható ébredés nèlkül, a fiamnál ez kb 1 èves korára kialakult, hogy pl autóból vagy hordozóból le lehet tenni.


Furcsa, hogy Nálatok fordított az irány. Vmi betegség esetleg nem volt?

2022. febr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derjaderja ***** válasza:
100%
Még 1 ötlet, hogy a kiságy megszüntetése nem segít? Ott nagyon magas az átemelés a rácson, egy matracra vagy leesésgátlóval ellátott gyerekágyra talán könnyebb lenne szoktatni.
2022. febr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Dehogy "basztad" el.


Nálunk nem hordozóban aludt el (csak 4-8 hónaposan) és mégis volt egy időszak 1 éves kora körül amikor nem lehetett betenni a kiságyba. Ha ébren tetted be felállt és sírt, ha álmában, akkor felébredt, felállt és sírt.

Ez egy életkori sajátosság, pont 1 éves kor körül van jelen. Elvileg pár hét alatt elmúlik.


[link]


Tessék egy kis olvasnivaló, ha értesz angolul.

Nekünk 3 hétig tartott, nehezen lehetett letenni, aztán ez átváltott abba, hogy éjjelente 2-3 órát vígan kukorékolt. Túl léptünk rajta, és most jelenleg, magától alszik el, csak be kell tenni a kiságyba.

Pedig mi is elbasztuk az #1 értékrendje szerint.

Első 3 hónap: csak ölben aludt, egyébként 30 percenként felkelt.

3 hónaposan már tudott ágyban is elaludni, de ölben kellett elaltatni.

4-8 hónaposan csak hordozóban aludt el, de aludt a kiságyában.

8-12 hónaposan hintaszékben az ölünkben, utána ment a kiságyba.

Ekkor jött az első alvásregressziónk, fentebb írtam mi volt.

12-18 hónaposan megint csak hintaszékben 10 perc alatt, utána majdnem mindig átaludta az éjszakákat, néha kelt egyszer.

18 hónapos korától kb nem marad meg kézben, nem alszik el, ágyban viszont pikk pakk, ott se kell maradni simogatni. Tej, kis ölelke a kedvemért, puszi, jóéjt, betakarom, kijövök. Ennyi.

Pedig mi is elbasztuk, nemde #1???

2022. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es mindenhova bekommentel. Szerintem arra veri ki, hogy kétségbeesett anyukáknak szólhat be. Vagy olyan hülye a gyereke a sok sírni hagyástól hogy így éli ki magát..nem kell vele foglakozni, van elég baja :D
2022. febr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Imádom megmondani, ha valaki hülye. Lehet hogy nem tudja, és akkor úgy marad. 😂
2022. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan nincs,hogy "csak ott alszik",plusz folyamatosan változnak az igények ahogy nő.

Próbálj ki valami mást.

2022. febr. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!