Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Valaki tapasztalt hasonlót?...

Valaki tapasztalt hasonlót? Szeretnék rajta segíteni, ha létezik megoldás.

Figyelt kérdés

6 hetes a babám, tápszeres. Elaltatni úgy sikerül ha sikerül, hogy hasra fektetem a kiságyban, cumit kap és fehér zaj szól neki. Szinte mindig az történik, hogy már elalszik, teljesen nyugodtan fekszik kb 2-3 percet, aztán pedig hirtelen elkezd mocorogni, a fejét forgatja, kiesik a szájából a cumi és sokszor felébreszti magát, utána vissza sem lehet altatni.

Ennek a rosszabb változata, amikor éjszaka a semmiből ugyanígy felébreszti magát, ami után 2-3 órát simán ébren van, nem sír, csak amikor már megunja, hogy vissza próbálom altatni.

Lehet, hogy a tápszertől fájj a hasa? De akkor ébren is sírna szerintem. Beba ha startot kap. Vagy csak ennyire éretlen lenne még az idegrendszeres?


2022. febr. 5. 20:11
 1/9 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést, sietve gépeltem.
2022. febr. 5. 20:19
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Ha fájna a hasa akkor biztos sírna.

Valószínűleg nem azért sír mert unja, hogy altatod hanem azért mert akkorra már túlfárad.

6 hetes, nagyon picike még. Persze akadnak babák akik szépen alszanak éjjel vagy csak egyszer kelnek, de a nagytöbbség ilyenkor még összevissza alszik. Ki fog simulni a dolog, de még nagyon kicsi. Az ő alvási ritmusuk még nagy eltér a nagyobb gyerekekétől. Rövid a mélyalvási fázisuk. REM fázisban pedig könnyen felébrednek.

2022. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

Lehet, hogy más fajta tápszer jobb lenne neki, nem minden babának ugyanaz a jó.

Etetés után szokott böfizni? Az is lehet probléma, ha benn marad levegö a gyomrában, és azért ébred meg

2022. febr. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy másfajta altatást preferálna? (Hason alvó babákat amúgy sem biztonságos cumival altatni, csak ha már elveszed tőle miután elaludt.)

A nappali alvásai is ilyen problémásak?

2022. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Hat hetes, egészen idáig a pocakodban volt. Lehet, hogy csak az anyukája hiányzik neki.
2022. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ettől a tápszertől nem tud jól büfizni (ilyen van?), előtte Milumil optima-t kapott, attól jobban jöttek a büfik. Attól sem aludt jobban, sőt az éjszakai ébrenlét mintha gyakoribb lett volna, ezért váltottunk. Infacolt kap már egy ideje, de most kb semmit sem ér. Pukizni legalább tud.

Máshogy még ennyire sem tud elaludni, nem szereti ha ringatom. Ritkán elalszik a mellkasomon, de ugyanúgy pár perc múlva szenved. Nappal egyre többször előfordul, hogy fél óra után felébred, nyűgös.

Ha ébren van, akkor is sokat nyűgösködik, letenni nem igazán lehet, kb 1 perc és sír. Nagytesó mellett elég nehéz így.

Este alszik el a legnehezebben, és éjszaka is nagyon nyugtalanul alszik sajnos.

2022. febr. 6. 06:23
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Hordozast kendoben probaltad?
2022. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%
Adamo hinta?
2022. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én még a rugalmas pólyát is ajánlanám a fenti listához, nekünk az volt a megváltás (8 hetes a fiam).

Egyébként nálunk is sírósabb volt az elmúlt 2-3 hét a semmiből, és az addig elég jól bevált Milumil 1-estől hirtelen sokkal szelesebb lett a gyerek, csak a laktáz cseppek és az Infacol együtt segített, de az egyből. Te látod hogy éjjel tekereg-e, jönnek-e a pukik, stb.

Egyébként simán lehet hogy tápszerváltás miatt nehezebben jönnek a böfik, a Milumil 1 habosabb, Infacollal a hab azért könnyebben összeáll nagy buborékká és kijön, a HA tápok meg nem habosak, megrekedhet a böfi simán (nálunk a HA táp bukást is okozott a bennrekedt levegő miatt).


A csendes reflux se kizárt, a gyomor záróizma a nyelőcső felé ilyenkor még nem egészen fejlett. Nekünk az is megváltás volt mikor minimálisan megemeltük a kiságy matracát, sokkal nyugodtabban alszik a gyerek.


Egyébként a 2-3 perc múlva felkel és tekereg, az nálunk is bennragadt böfi, esetleg puki, illetve éhség is lehet, de ahhoz tartozik egy tipikus szájmozdulat, ezt nem említetted. Böfiztetni meg lehet ülve tartásban is, előrehajolva, hátat paskolva, térden lovagoltatva... nekünk ezek jobban bejönnek mint a klasszikus fel a vállon dolog, szerintem úgy még soha nem büfizett a gyerek (max ha levettem a vállamról és rugóztam vele még, akkor).


+1 tipp: éjjel már legyen sötét, amikor visszaaltatod (vagy próbálod :)), semmi éneklés, max sss-sss-sss, meg a fehérzaj, nekünk ahogy mondtam a rugalmas pólya + kb táncolva ringatni a gyereket bejött, amikor így megébredt állandóan pár hete.

2022. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!