Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hány alvóhelyet tud megszokni?

Hány alvóhelyet tud megszokni?

Figyelt kérdés
2 hetes kisbabánk sokat van kézben és éjszaka az ágyunkban alszik. Tudom, még kicsi, erre van szüksége, nem is jelent ez problémát. Napközben a kiságyában, mózeskosárban, babakocsiban, autós hordozóban is van, hogy elalszik. Olyankor nem piszkáljuk amíg nem kezd sírni, hogy lassan szokja a különlétet. Viszont nem baj, hogy ilyen sok helyet szokik meg? Hosszú távon a kiságy lenne a cél, ilyen szempontból nem lesz baj, hogy ennyi helyen alszik?
2022. febr. 23. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont ez a jó ha sok helyen el tud aludni. Én annyira meg akartam tanítani a kisfiamnak hogy a kiságy alvásra való, hogy máshol nem hajlandó aludni :D
2022. febr. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Fú, ennyi idősen még a fiókban is elaludt volna a lányom, csak oda nem tettem 😂 Egyáltalán nem biztos, hogy később is elalszik ott, ahol éri a fáradtság, de az nem baj, hogy most rugalmasan kezelitek. Hátránya nem hiszem, hogy származna belőle. Eleinte én mindig beraktam a kiságyba, gyönyörűen álomba szenderült 2 mp alatt. Most 2 és fél hónapos, és éjszaka többnyire kiságyban alszik, sokszor nappal is, de a babakocsiban is nagyokat durmol séta közben. Csak annyi a bibi, hogy már nem 2 mp az elalvási idő 😂
2022. febr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fogalma sincs, hogy hol van szerintem. De tényleg.
2022. febr. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az újszülöttek legtöbbje szinte bárhol, de tényleg bárhol el elalszik, hiszen eleve a napjuk java részét az alvás teszi ki. Nem jelenti ez azt, hogy ezeket a helyeket mind "megszokja", ahogy nő, fejlődik, biztos lehetsz benne, hogy nagy eséllyel (mondhatni sajnos) kinövi majd ezt a kezdeti fene nagy toleranciát és szűkül a helyek száma, ahol méltóztatik majd elaludni. Az meg alapvetően jó, ha a szülők eleve próbálnak rugalmasan hozzáállni az altatáshoz, mert ha nagyon szigorúan kezeli az ember, olyan jól is sikerülhet akár, hogy a végén sehol máshol nem alszik a baba/gyerek, csak ahova vasakarattal beszoktatta a szülő, no az sem épp jó helyzet.

Az én fiaim kicsinek bárhol elaludtak, de szerencsére később sem okozott nagy felfordulást, ha épp mamánál, babakocsiban, kocsiban vagy másutt, egyedül annyit változott, hogy otthon egy idő után csak a kiságyban aludtak már el, amit viszont egy csöppet sem bánok.

Semmit sem csinálsz rosszul, nyugi, alakulni fog még ez.

2022. febr. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!