KezdƑoldal » GyerekvĂĄllalĂĄs, nevelĂ©s » AltatĂĄs » Mikor fog aludni?(đŸ˜©)

Mikor fog aludni?(đŸ˜©)

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hĂłnapos.Éjjel mĂ©g mindig minimum hĂĄromszor,de inkĂĄbb nĂ©gyszer Ă©bred.100%anyatejes.

A legĂșjabb szokĂĄsa mĂ©g plusszba az lett,hogy mindennap fĂ©l nĂ©gy illetve hajnali nĂ©gykor mĂĄr nem lehet visszaaltatni.

Mire visszaaludna vinnem kell a többieket suliba.

Mi lehet a gond?

Velem(illetve velĂŒnk) alszik babafĂ©szekbe szĂŒletĂ©sĂ©tƑl.

Kezdek nagyon kikĂ©szĂŒlni hogy nem alszom,sajnos semmi azaz nulla segĂ­tsĂ©gĂŒnk van.

Egyik rĂ©szrƑl sincs nagyszĂŒlƑ.

PrĂłbĂĄltam hĂșzni a fĂŒrdetĂ©st(este 9igtudtam hĂșzni)de akkor is ennyiszer Ă©bredt.

Napközben néha tudok vele pihenni,de az is ritka.

Tudtok valami ötletet mondani?

Ami esetleg bevĂĄlhat?


2022. mĂĄrc. 5. 06:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** vĂĄlasza:
71%
2 Ă©vig kelt a lĂĄnyom 20-40 percenkĂ©nt. Most mĂĄr csak ĂłrĂĄnkĂ©nt kb. MĂĄr Ă©n is hulla vagyok, de ez sajnos nĂ©ha ilyen. Egy 4 hĂłnaposnĂĄl amĂșgy is beĂĄllhat a regressziĂł, szĂłval nĂĄlatok mĂ©g ez is lehet bĂłnusz. KitartĂĄs!
2022. mĂĄrc. 5. 07:24
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 2/27 A kĂ©rdezƑ kommentje:

Köszönöm.Neked is kitartåst!

MĂ©g annyi hogy szĂŒletĂ©sĂ©tƑl ennyiszer kel fel,a hajnali 4-es nem volt gyakori.

2022. mĂĄrc. 5. 07:25
 3/27 anonim ***** vĂĄlasza:
62%

A legkisebbem most 8,5 honapos. Ha egy ejjel csak haromszor kel, az mar pihenteto


A tesok alvasa jobb volt, de normalisan ket eves koruk utan kezdtek aludni, mikor kijott az osszes tejfoguk.

2022. mĂĄrc. 5. 07:26
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 4/27 anonim ***** vĂĄlasza:
70%

Egyrészt van 4 hónapos alvåsborulås. Ez egy idegrendszeri érés, de ha van gyereked lehet olvastål mår róla, vagy volt benne részed.


A mĂĄsik hogy 4 hĂłnaposan mĂĄr sokkal Ă©berebbek, mikroĂ©bredĂ©seik vannak Ă©s abbĂłl sokkal könnyebben Ă©brednek fel rendesen. Emellett hajnal 4-kor mĂĄr csiripel egykĂ©t farkam madĂĄr is, meg valamiĂ©rt az agyunk kap jelzĂ©seket hogy hajnalodik mi is mocorogni kezdĂŒnk Ă©s az alvĂĄs is felĂŒletesebb Ă©s erre nĂ©hĂĄny gyerek jobban reagĂĄl mint a többi, ezĂ©rt a korĂĄnkelĂ©s.


Az Ă©n gyerekem is ilyen volt, tök mindegy hĂĄnykor fektettem 7 vagy 10, hajnalban mĂĄr kukorĂ©kolt. Ami nĂĄlunk segĂ­tett kicsit (kitolni 5:30-ig) hogy kĂŒlön csendes Ă©s vaksötĂ©t szobĂĄba kerĂŒlt.

Mivel mi is jobban forgolĂłdunk hajnalban ez a mocorgĂĄs is felkeltheti, a kicsit felĂŒletesebb hajnali alvĂĄskor szoktunk leginkĂĄbb pisilni (felnƑtteknĂ©l ideĂĄlisan a wc-be) emiatt is jobban mocorgunk, ez a mocorgĂĄs felkelti, plĂĄne hogy az idegrendszeri Ă©rĂ©s miatt egy egy alvĂĄsciklus utĂĄn megĂ©bred picit.


A sötĂ©t amiatt kell, mert a fĂ©ny nyĂĄron pl majd mĂ©gtöbb jelet kĂŒld az agynak hogy hajnalodik, ideje kelni, de nĂĄlunk pl teliholdkor is rosszul alszunk szĂłval kell az a vaksötĂ©t. Horkol valamelyikƑtök? Lehet az se segĂ­t.


Egy prĂłbĂĄt megĂ©rne. Annyi hogy lehet hogy Ă©jjel se kelne annyit. NĂĄlunk a 2-3 kelĂ©s, hajnal 4-5-ös Ă©bresztƑ ĂĄtĂĄllt 1 Ă©bredĂ©sre, Ă©s 5-7 közötti kelĂ©sre, illetve most mĂĄr nem kel Ă©jjel csak ha beteg.

2022. mĂĄrc. 5. 07:26
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 5/27 anonim ***** vĂĄlasza:
66%
4 vagyok. A lĂ©nyeg kimaradt. SzĂłval a kĂŒlön szoba lehet megĂ©rne egy prĂłbĂĄt, max nem vĂĄlik be.
2022. mĂĄrc. 5. 07:28
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 6/27 A kĂ©rdezƑ kommentje:

Van több gyermekem,de eskĂŒszöm mĂĄr nem emlĂ©kszem hogy aludtak.

A kisfiam ‘kĂ©sei’ gyermek,a legkisebb lĂĄnyom 11 Ă©ves.

Írod hogy 4 hĂłnaposan sokkal Ă©berebbek,de Ƒ eddig se aludt 😂

SzĂŒletĂ©sĂ©tƑl.

KĂŒlön szobĂĄba nem tudom tenni,viszont tĂ©vĂ© nĂ©lkĂŒl,tök sötĂ©t lehĂșzott redƑnnyel alszunk mi is.

Mennyi idƑs hogy már nem kel fel?

2022. mĂĄrc. 5. 07:36
 7/27 anonim ***** vĂĄlasza:
Feherzajt probaltad?
2022. mĂĄrc. 5. 07:39
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 8/27 A kĂ©rdezƑ kommentje:

ElalvĂĄssal nincs gond.

Az alvås mennyiséggel,illetve az ébredéssel.

FehĂ©r zajra aludtunk 2 hĂłnapigđŸ€ŁđŸ™„

2022. mĂĄrc. 5. 07:41
 9/27 anonim ***** vĂĄlasza:
6%
Hajnalban esetleg megprobalhatod, mikor nem akar visszaaludni, illetve erre nekem meg a hordozas az, ami bevalt
2022. mĂĄrc. 5. 07:44
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
 10/27 anonim ***** vĂĄlasza:
100%
A lĂĄnyom is ilyen volt, semmi sem segĂ­tett, csak az idƑ. 2 Ă©ves kora körĂŒl kezdett javulni a helyzet. SĂłgornƑmĂ©k kisfia is ilyen, most lesz egy Ă©ves, Ƒk is nehezen bĂ­rjĂĄk. Sajnos tĂ©nyleg csak az idƑ ami vĂĄltozĂĄst hozhat.
2022. mĂĄrc. 5. 08:04
Hasznos szĂĄmodra ez a vĂĄlasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabålyzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beållítåsok | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenƑ anyagok nem minƑsĂŒlnek szerkesztƑi tartalomnak, elƑzetes ellenƑrzĂ©sen nem esnek ĂĄt, az ĂŒzemeltetƑ vĂ©lemĂ©nyĂ©t nem tĂŒkrözik.
Ha kifogĂĄssal szeretne Ă©lni valamely tartalommal kapcsolatban, kĂ©rjĂŒk jelezze e-mailes elĂ©rhetƑsĂ©gĂŒnkön!