Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Úgy érzem elbuktam, van...

Úgy érzem elbuktam, van valami tippetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott egy 5 hónapos kislány, akit imádok, de borzasztóan kikeszit az álmatlanság. Ebben a percben is fél kézzel épp őt ringatom a hintaban. 2 hónapos kora körül általában egyszer kelt éjszaka, evett és rögtön visszaaludt. Karácsony óta este nem akart elaludni, volt, hogy éjfél volt mire sikerült, de akkor aludt kb 9-ig 1 ebredessel max. Néha még rendszer is volt benne. Volt, hogy simán aludt egyhuzamban 7,5 órát.

Most pedig ha este el is alszik, éjfél körül ebred és nagyon nehezen tudom visszaaltatni, pedig latszik rajta, hogy álmos. Most éjjel egyszer már elaludt, átraktam az ágyába, 20 perc múlva felébredt és rugdosta a rácsot.

Az esti rutin fix ( semmi más nem az), 7 és 8 között furdunk, eszik , alvás. Szerintem már mindent kipróbáltunk, mostanában például hajszárító megy esténként. De ringattam már el kézben, énekelve, mesélve, simogatva, hangos konyvre, altatora, aludt már el magától tök sötétben, éjjeli fény mellett, sokáig cicin aludt el.

Persze így a nappalaink is nyugosen telnek, mert ő is álmos és én is.

Az is teljesen mindegy reggel mikor ébred, az is mennyit alszik napközben, egyszerűen nem tudom hogy tudnám megkönnyíteni az éjszakákat. Már néztem ilyen sós levendulás parnakat, gondolkodtam, hogy esetleg kipróbáljuk átvinni a saját szobájába, bár ez elég valószínűtlen, hogy bejön, közöttünk aludni esetleg,vagy én már nem tudom.

Elnézést a hibákért, és ha kicsit osszeszedetlen voltam. És az olyan válaszolók , akik szerint megszultem, viseljem el, meg a babák nem gépek, kimeljenek,köszönöm.



2022. márc. 8. 03:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Mi a kérdés tulajdonképpen, ha olyan választ nem kérsz, hogy ez ilyen? Márpedig ilyen. Ezt nem lehet befolyásolni, mitől buktál volna el?


Idegrendszeri érés, mozgásfejlődés, beszédfejlődes, fogzás - erről szól az első két év, ez zavarja meg az alvásukat.


Minden gyereknél más. A legnagyobb gyerekem 5-6 hónapos korától aludt este 7-től reggel 7-ig, mintha ott se lenne. A kicsik meg egy és két éves koruk között éjszakáztak végeláthatatlanul, voltak hónapok, amikor azt hittem, meghalok az alvásmegvonástól. MINDENT kipróbáltam, volt rá időm sajnos, ha az idegrendszere nem hagy épp aludni egy babát, akkor nem alszik és pont.


Szóval nyugi, nem rontottál el semmit.

2022. márc. 8. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Pedig semmi gond nincs veletek. De ilyen válasz nem kell, szóval...
2022. márc. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Ezen semmilyen sós levendulás párna, zenélő izé, ásvány karlánc vagy illóolaj nem fog segíteni.

Ha megérik az idegrendszere arra, hogy átaludja az éjszakát akkor át fogja.

Nekem az segített, hogy nappal próbáltam vele aludni így kicsit tudtam pihenni, nem feszültem rá az alvás témára. Éjszaka pedig köztünk alszik.

Minden gyerek más, mások az igényei. Sőt, ahogy nő ő maga is mást fog igényelni.

Unokaöcsém először cicin aludt el, 4hónapos korától 7hónaposig csak hintában aztán kézben ringatva majd fitness labdán ugrálva. Utána egyik napról a másikra elég volt mellé feküdni és simogatni a hátát.

2022. márc. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Elöször is - elnézést a válaszért -, ez van, ezzel kell valahogy kijönnöd.

Megoldás lehet, ha amikor a pici elalszik, te is lefekszel és pihensz vagy ha megy, akkor alszol valamennyit. Meg ha van rá lehetöséged, kérj meg valakit, aki vigyáz rá 2-3 órát, te meg aludd ki magad közben.

Egy lehetséges probléma, ha túl melege van éjjel, a szobában böven elég 20 fok, a gyerekre meg egynem vastag rugdalózó (vagy hasonló öltözet) és egy vékony hálózsák. Meg altatás elött alaposan szellöztesd ki a szobát. meg sokszor a száraz szobalevegö miatt is nyugtalanul alszik egy baba, megpróbálhatod a levegöt is párásítani.

Az altatásnál meg próbáld csöndet (én minél nyugodtabb körülményeket) tartani, az ének, zene, hangoskönyv, stb csak nehezíti az elalvást.

2022. márc. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Nekünk 2 év alatt egyszersem volt, hogy 3 óránál többet aludtunk volna egyben, cicizik még mindig. Több mint 1 évig hordozóban aludt rajtam aztán egyik napról a masikra sikerult magam mellett elaltatni.

A fáradsághoz pedig hozzá szoktam, ő nem nyűgös zerencsere.

Mindent kiprobaltam, máshogy csinaltam a napokat, vacsorát, ruháját, hol aludjon, hőmérséklet stb. Semmi sem jön be egyszerűen ő igy alszik.

Szóval sajnálom, de ez ilyen.

2022. márc. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
53%

A Facebook feldobott nekem egy hirdetést tegnap.

Álommanó tea a neve a gyógytea készítménynek.

Négy hónapos kortól lehet adni a babának és a facebookos hozzászólásokban nagyon sokan írják hogy bevált náluk.

Ha idősebb lesz a babám és alvási gondunk lesz én biztos ki fogom próbálni.

2022. márc. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekünk az együtt alvás segített. Kétóránként ébred éjjel, de 3 perc alatt visszaalszik a cicin, mellettem fekve. Lehet úgy is, hogy a férjeddel alszol el és az első etetéskor költözöl a babához.
2022. márc. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
56%

"Az esti rutin fix ( semmi más nem az)"

"Az is teljesen mindegy reggel mikor ébred, az is mennyit alszik napközben."


ezzel magad is megválaszoltad, mi a gond!

2022. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

#8

nyilván úgy érti, hogy mindent próbáltak már, hogy mikor keljen és mennyit aludjon napközben, semmi nem segített az éjszakán......

2022. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is 3 honaposan romlott el az alvás, most 5 hónapos és kezd visszallni a max 2 ebredesre. Nem csinaltam semmit másképp. Mozgasfejlodes, fogzas, alvási regresszio mind közbe johet.próbáld mindog ugyanúgy altatni ne össze-vissza mindent próbálj. Nappal a max ebrenleti ablak után vagy az első fáradtsági jelekre altasd. Ha napközben kipihentebb , éjjel is jobban alszik. Mennyit alszik amugy napközben?
2022. márc. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!