Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Kezdettől fogva külön szobában...

Kezdettől fogva külön szobában alvó babás anyukák! Nektek mik voltak a tapasztalataitok? Mennyire volt nehéz?

Figyelt kérdés

Szeptemberre várjuk első gyerekünket, ezért is kérdezném erről azokat a tapasztalt anyukákat, akiknél már az első naptól fogva a saját szobájában alszik a gyerek, és nem a szülői ágyban vagy babaöböllel kezdődtek az első hónapok. Nekünk alapvetően a külön szoba a tervünk (természetesen légzésfigyelővel és babaőrrel, illetve persze ha szükséges, alkalmanként vagy időszakonként, akkor áthozzuk ágyba, alszom vele, stb.), de érdekelnének mindenféle tapasztalatok. Mennyire volt sikeres a dolog? Mennyire volt nehéz, milyen sűrűn kellett átmenni? Mennyire befolyásolta a gyerek alvókáját a későbbiekben a különlét? Megbántátok?


Előre is köszönöm! 17hkm



2022. márc. 29. 14:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekem külön aludt kezdetektől és nagyon bevállt. Nekem volt bent a szobába matrac, ha,szükseges ott tudjak aludni néha kellett is. Mind2 gyerekem nagyon jó alvó.
2022. márc. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
Vedd számításba a gyereket is. Nálunk is ez volt a terv aztán 20 percenként kelt. Magamhoz vettem és lett belőle 3 kelés/éjszaka
2022. márc. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
69%
Mindkét gyerekem külön szobában alszik az elejétől fogva. Nem volt nehéz, mert csak egyszer keltek éjjel és 8 illetve 7 hetes koruktól átalusszák az éjszakát.
2022. márc. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Mai napig jó alvók, most 10 éves a nagy, 19 hónapos lesz a kicsi.
2022. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Nekünk kezdettől ment. Ahogy hazajöttünk a kórházból, rögtön a saját àgyába tettem be. Megszokta, ott tud igazán jót aludni. Lehet persze, hogy gyerek függő is, nekem csak a sajáttal van tapasztalatom.

A kórházban babaöbölben volt mellettem, és semennyit nem tudtam tőle pihenni, mert a gyerek rohadt hangos almában.

Horkol, béget, röfög stb :D napközben nagyon aranyos hallgatni, de éjjel én annyira ki vagyok hegyezve arra, hogy mit csinál, hogy egy percet se tudok tőle aludni.

Ezért volt fontos első naptól, hogy éjjel legyen külön. Ha sor, azt meghallom, de a horkolását nem.

2022. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Béget😂😂😂😂 Amúgy követem a kérdést, bár nálunk nem külön szobaban lesz mert olyanunk, ideiglenesen sajnos nincs, de kisagyban, nem babaobolben mellettunk, vagy ágyban velünk, nincs is ilyen tervben.
2022. márc. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

A bégeten én is nagyon felnevettem :DDD

Köszönöm az eddigi válaszokat! A családban, meg egy két baráti körből sajnos kapom a szkeptikus "hát, te tudod" jellegű reakciókat a tervünkre, de hát semmi sem végleges, megpróbáljuk, ha nem válik be, kitaláljuk, hogy legyen, ennyi. :)

2022. márc. 29. 15:27
 8/23 anonim ***** válasza:
Mi külön szobába tettük a picit kezdettől fogva.Volt légzésfigyelő és bébiőr. A szobájában volt egy ágy. Ott szoptattam, mikor felkelt éjjel. Teljesen jól működött a dolog. Jól aludt a szobájában. Ez így ment 1 éves koráig. Akkor elköltöztünk. Na, akkor felborult minden. Beszokott mellénk, és azóta sem megy külön, pedig már nem kicsi 😀(Egyébként én is sok megjegyzést kaptam, mert külön szobában volt piciként. Most meg azért, mert velünk van.)
2022. márc. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy szobában alszunk vele az elejétől, de tényleg baromi hangos. Egyre hangosabb, esküszöm. Ha elölről kezdeném, akkor lehet hogy egyből külön szobában altatnám, ami az eredeti tervem volt. Most már nincs szívem átrakni, csak majd ha "muszáj" lesz. Amúgy ő szerintem jól bírná a külön szobát. Mi, a szülei vagyunk a gyenge láncszemek ebben a sztoriban 😂
2022. márc. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is tervben volt, az első 2-3 hónapban nagyon küzdöttem érte, hogy menjen. Nagyon igényelte éjjel és nappal is az összebújást. Alig aludtam, nagyon fáradt voltam, éjjel elaltattam, letenni sem érkeztem már ébren volt. Más altatasi módszer nem jöhetett szóba, úgy el sem aludt. Babaalvás tanácsadóhoz fordultunk, hogy mit rontunk el. Általa sikerült belátnom, hogy túlzott elvárás volt ez a babám felé, neki másra lenne igénye. Azóta együtt alszunk, mármint a saját szobájában, ágyában alszik nappal és ott alszik el este is, de az első ébredés után jön hozzánk. sokszor észreveszem, hogy megébred éjjel, de nem kér segítséget, hanem elegendő, ha hozzám érhet. Így a semminél többet alszok, de nem vagyok kipihent,

Szóval ezzel csak az szerettem volna írni, hogy baba függő, neki mik az igényei. Drukkolok, hogy sikerüljön, ahogy eltervezted!

2022. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!