Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos babátoknál hogy...

7 hónapos babátoknál hogy álltok a hozzátáplálással? Én csinálok rosszul valamit?

Figyelt kérdés

Kisfiam most lesz 7 hónapos, a hozzátáplálást elkezdtük már 6 hónapos kora előtt 1-2 héttel. Most ott tartunk hogy délután 4-5 óra körül eszik mást a szopizáson kívül (alma, banán, répa, krumpli, őszibarack, bébiételek -ezeket variálom), illetve 2 napja elkezdtem, hogy délelőtt is adok neki mást, de alig akarja megenni. (Délutáni evéssel már nincs baj.) Az is a problémám, hogy néha össze-vissza szopizik, mert ha látom, hogy nyűgös mert álmos, akkor cicire teszem, mert így mindig gyorsan elalszik. (Nagyon ritka, hogy cici nélkül alszik el.) Ezt is lehet hogy már nem így kéne... Kicsit most tanácstalan vagyok. Másnál is van így? Hogy csináljam? És még egy kérdés: ugyanazt az ételt adhatom neki többször egy nap, vagy minden étkezésre mást? (Pl. amíg csak kétszer kap egy nap szilárd ételt)

Köszönöm a tanácsokat illetve tapasztalatokat!


2012. szept. 4. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:

nyugodtan adhatod neki akár egész nap amit reggel elkészítettél, én főzelékkel szoktam reggel megfőztem azt kapja még kétszer, háromszor is egy nap

persze a tuti anyukák minden etetéskor újat főznek

szerintem ebben a témában nincs olyan hogy így kéne, vagy úgy kéne


te babád te érzed, szerintem eddig nagyon jól csinálod

este és reggel csak szopizzon a többit meg úgy variálhatod ahogy a babának a legkényelmesebb

szép napokat :)

2012. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az enyém már 2 éves, de 7 hósan még csak max. 4 félét evett.

Adhatod neki naponta 2x ugyanazt, esetleg variálhatod picit (maradék+új, ha összepasszolnak), de az ekkora babáknak még nem kell ugyanolyan változatosság, mint egy felnőttnek. (Gondolj bele, meddig ette minden nap ugyanazt :) Hozzátápláláskor, ha elfogadja, már érdemes neki pici vizet is adni étkezés után, vagy csak hígabban adni a pépeket.

Egyébként meg nyugi, a napirend úgy is olyan lesz még jó darabig, hogy egy-két hétre beáll, aztán újabb növekedési ugrásnál, frontnál megint borul, változik... Ha empatikusan állsz a gyerekedhez az etetések/szopik terén is, biztos, hogy jól csinálod :)

2012. szept. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Persze, adhatod neki többször is ugyanazt. Az én fiam is 7 hós, az utóbbi pár napban alig eszik. Amit eddig megevett, nem kell neki.

Ha nem akarja megenni, ne erőltesd. Én a helyedben reggel szopiztatnék, és a következő szopi helyett adnám a gyümit, vagyis megvárnám míg éhes lesz.

Mi már szerencsére ott tartunk, h egész nap nem eszik tápszert, sikerült kiváltanunk minden étkezésnél.

2012. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is ebben a korban kezdtük az elválasztást. Mi minden étkezés elején megkínáltuk őt, eleinte persze nem sok sikerrel. Aztán apránként hozzászokott, most már teljesen jól megeszi a főzelékeket is. Minden étkezés elején kínáld meg rendes kajával, nyugodtan add egy nap többször ugyanazt. Meg fog barátkozni vele. Az, hogy napokat meg heteket várj, ha nem szeret egy ételt, szerintem hülyeség, mert pusztán attól, hogy vársz, hetek múlva nem fogja hirtelen szeretni. Ha rendszeresen kóstoltatod, kínálgatod, akkor fogja megszokni és megszeretni.
2012. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!