Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig ringattad a babád?

Meddig ringattad a babád?

Figyelt kérdés

Csak érdekel, hogy meddig "normális" a ringatásos altatás? Leszokott magától róla, vagy ti tanítgattátok egyedül elaludni?


Az én kisfiam most 4,5 hónapos csak ölben tud elaludni, de le lehet vele ülni, nem kell pl sétálva cipelnem. Nekem ez nem teher, meg igényli is a testközelséget, és nem tart tovább negyedóránál. Csak tartok tőle, hogy később nem tudom erről leszoktatni.



2022. ápr. 18. 19:59
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy ülsz vele, de nem mindig lesz ekkora. Lesz 10-20 kiló is. Az ülve sem kényelmes. A saját gyerekeimnel úgy tapasztaltam, hogy minél kisebbek voltak, annál könnyebb volt leszoktatni őket valamiről. De ez csak az én tapasztalatom.
2022. ápr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Mindig azt a módszert választottam, ami a leggyorsabbnak bizonyult. Volt, hogy elég volt berakni az ágyba és elbúcsúzni tőle. Ez kb. 10-16 hónapos koráig volt, utána megint más vált be.

És volt bizony, hogy vissza kellett térni a ringatáshoz, hiába volt "túl nagy hozzá", így egy rövid ideig még majdnem 2,5 évesen is ringattam. ;)

2022. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

A sogórnőm lány 3 éves koráig csak úgy aludt el, hogy sétáltak vele.

Én sosem ringattam egyiket sem, leraktam és a fenekét paskoltam vagy a hátát simiztem.

2022. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Unokaöcsém kb 1éves koráig igényelte, utána is volt rá igény de 12kg volt már akkor, így muszáj volt más módszert találni mert nem bírták.
2022. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
55%
Nem nagyon ringattam csak ha már semmi nem volt jó, más megoldást kerestem mivel nem akartam x kilós gyereket ringatni. Így én az adamo hinta mellett döntöttem egy áldás volt nekünk. 2-3 perc alatt elaludt benne.
2022. ápr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Érdekelne, ki az a ringatásmániás, aki mindenkit lepontoz :D


9 hónapos korában hagytuk abba a ringatva altatást, túl nehéz volt már, leszakadt a derekunk. De nincs olyan, hogy "normális". Addig csinálj BÁRMIT, amíg nincs ellenérzésed.

2022. ápr. 19. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Sosem ringattuk őket. Vagyis de, de max játék közben, vagy szórakoztatásképpen, nem alváshoz 😃 Nekem mindkettő simán aludt első naptól a saját ágyában. Letettem őket, alváshoz volt cumi, villany le, ajtó behúz, kijöttem és aludtak. Nagyobb korukban meseolvasással "megspékelve". Nem áltatom magam azzal, hogy ez a mi érdemünk, ők szimplán nagyon jó alvók voltak (mai napig is), nem igényeltek tutujgatást hozzá.
2022. ápr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!