Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idős volt a gyereked,...

Mennyi idős volt a gyereked, amikor az esti rutin után a szobájában lehetett hagyni és elaludt magának?

Figyelt kérdés
2022. máj. 20. 07:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kifejezetten altatni soha nem kellett a lányaimat, de kb. 1,5 éves korukig benn maradtam a szobába, amíg elaludtak. Később mese után puszi és kijöttem. Most 7,5 és 5 évesek. Este mesélek nekik, még hallgatnak egy kis hangoskönyvet és alszanak.
2022. máj. 20. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
41%
A fiam 8, a lányom 7 hetes kora körül már magától elaludt. Mindketten csak egészen pici korukban igényelték az altatást, utána nem.
2022. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Lányomat 8 hónapos korától kb 1 éven át, esti rutin után csak letettem a kiságyba és aludt magától. Onnan kb 4 éves koráig velünk aludt,mert félt a sötétben, utána megint a szobájában, mese után magától. Fiamat 1 évesen lehetett ébren letenni este és magát altatta el.
2022. máj. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A kezdetektől.

Megszoptattam és letettem aludni.



Aztán 1 évesen az egyik, 1,5-2 év közt a másik “romlott el”..


Az 1 éves 3 éves kora után nem igényelte az altatást ezekután, de néha kér közelséget, főleg, ha beteg..a másik 2,5.. meg benn kell lenni vele.

2022. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Kb 22 hónapos kora óta, de szerintem előtte sem kellett volna, csak azt hittem. Szenvedtünk, hogy aludjon már, aztán rájöttem, hogy én zavartam az elalvásban... Azóta csak lerakom, betakarom, puszi és kijövök, elalszik magától.
2022. máj. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
38%
Gyakorlatilag újszülött koruk óta egyedül alszik el mindkét gyerek. Illetve a nagynál volt egy olyan időszakban kb 1,5 éves korában, hogy csak úgy tudott elaludni, ha vele voltam. Ez csak pár hónapig tartott.
2022. máj. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Lányaim 2 és 4 évesek.

Nagyobbik lányom kb 3 éves kora óta alszik el egyedül. A kicsit nagyon nehéz sajnos el altatni. Őt még mindig ölbe kell venni és sétálni kell vele amíg el nem alszik. A 4 éves kisebb korában nem volt ilyen, mellé kellett feküdni és 5 perc alatt elaludt.

2022. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Kb 8 hetes kortól. Mind a fürdéstől, mind utána a szoptatástól ellatult. Volt hogy bele is aludt, úgy persze könnyebb volt letenni, de ha felébredt is csak félálomba. Akkor kezdte megtalálni az ujját is, azt szopta amíg teljesen vissza nem aludt.
2022. máj. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

A lányom most lesz 2, ha az esti rutin után lefektetem és ott hagyom a szobájában, nagyon max 5 perc múlva megjelenik az ajtóban vigyorogva és látványosan örülve a fejének, hogy átverte anyát :D Nálunk még nem jött el ez a pillanat.


Csak hogy láss ilyet is, nem minden gyerek alszik el magától pár hetes/hónapos korától kezdve. Szerintem az én lányom kb iskolás lesz, mire magától elalszik csak úgy. Vagy még később.

2022. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Enyém is 2 éves múlt márciusban.

Magától lefekszik,mesélek neki, megölelem, jóéjt pusz és lekapcsolom a villanyt. Még nem lehet magárahagyni így. Ha azt hiszi, hogy nem vagyok már ott, szólongat. Egyébként általában 5-10 perc alatt elalszik, csak ott kell lennem. Ha neki ez ad biztonságot, erőszakkal nem fogok változtatni rajta.

2022. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!