Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért nem tudom elaltatni a...

Miért nem tudom elaltatni a 20 hónapos fiamat napközben?

Figyelt kérdés
Éjszaka alszik, de nagyon korán kel 5-6 óra körül. Eddig 10 korul aludt még egyet, de az 3 órás volt. Most kicsit tovább bírja, de dél egy óra körül már láthatóan fáradt. De mégsem akar, amint leengedem a redőnyt kiszalad a szobából. Ilyenkor már nyűgös ,esik kel,.én kiabálok. Szóval egy rémálom az egész és nem akarom hogy a kapcsolatunk rovására menjen. Hagyjam hogy ne aludjon? Az ágyhoz nem kötözhetem oda..

2022. jún. 8. 21:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem későn akarod altatni. Ha 5-kor kel, 11-kor már simán viheted aludni. Ha túlpörög, nem fog.
2022. jún. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Olvashatsz neki mesét, énekelhetsz/dúdolhatsz altatót. Kiabálni nem célszerű, azt ne csináld, akkor inkább futkározzon, amíg magától ki nem dől.
2022. jún. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11-12 között kéne (el)aludnia, ha 5-6 között kel.
2022. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A reggeli ébredés után 5-6 óra aktív játék után biztos kifárad, csak valószínűleg túlpörög mire odaértek. Az időjárás (meleg, fülledt idő) pl nem befolyásolja a kedvét? Remélhetőleg csak időszakos dolog nála.
2022. jún. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az en fiam fel 7-kor kel es msr 11 utan KO, elalszik 2 perc alatt, ha almos. 18 honapos. Sajnos mar nincs hosszz alvasa max masfel oras, igy hamar kifarad, fel 8 korul alszik mar. de lenyegesen jobban birja estif, mint az elso alvasig. Kb 4-5 orat van ebren, majd aludnia kell..
2022. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Tulfarad addigra, altasd hamarbb.
2022. jún. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
21%

Hagyd hogy ne aludjon!

Legyen annyi kikötés hogy ebéd után csendes pihi legalább egy óra.

Akkor együtt lefekszetek mesét nézni, vagy olvasni.

Ne erőltesd nincs értelme!

És nem lesz tőle semmi baja!

Csak félig engedd a redőnyt (vagy ahogy érzed, elég hogyha csak sötétebb van mint amúgy szokott).

Vannak olyan gyerekek akik hamar "kinőnek" az alvásból, nem baj, csak legyen meg a nap közepén az a pihenő idő amivel lelazulnak.

2022. jún. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Simán lehet, hogy a frontokat érzi, és ez kever be. Hátsó őrlők kint vannak már amúgy?
2022. jún. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem most jön a foga, mert nem eszik jól.
2022. jún. 9. 04:23
 10/15 anonim ***** válasza:
Nalunk is jonnek a hatso fogaky otos voltam :/ Ma 6-kor ebresztett 🥱
2022. jún. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!