Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Rossz alvó gyerekből hogy...

Rossz alvó gyerekből hogy lesz jó alvó?

Figyelt kérdés

Úgy értem , ha már (szerintem) mindent megpróbáltam, akkor már tényleg csak az idő segít? Magától jobban fog aludni? Egyik napról a masikra, vagy szép fokozatosan? Akinek extra rossz alvó gyereke van , mennyi idős korban normalizálódott?

Az én drágám 1-1,5 óránként ébredt éjszaka, és újabban nem hajlandó a kiságyában aludni, csak és kizárólag a hintajaban. Megpróbálom tényleg így felfogni a dolgot, hogy idővel jobb lesz, de akkor is minden éjjel úgy érzem, hogy ez az én kudarcom és újra és újra elbukok. Pedig nem szoktattam ringatashoz, újszülött kora óta az ágyában altatom.



2022. aug. 3. 22:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni, de sokszor tényleg az a megoldás, ha együtt alszotok valamilyen formában, és érzi a közelséged.

Nálunk is ez vált be, és egy barátnőmnél is.. Ő 10 hónapig szívott, mire feladta az elveit, és maga mellé vette a babáját. Az addigi folyamatos visítás, és éjjeli ébrenlét átváltott mindössze rövid 2 ébredésre.

Nálunk a kiságy rögzítve van a mi ágyunkhoz, így külön van, de ha kellek neki, csak odagurul. Így nyugodtak az éjszakák,és kipihentek vagyunk.

2022. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszaitokat. 10 hónapos a kisasszony, de a helyzet december óta fennáll. Én is félek a hintatol, alatta van egy jó vastag matrac, illetve szorosan odahuzom az agyam mellé. Minden este az ágyába rakom be, de hiába álmos, egyszerűen fogja magát és feláll. Próbáltam magam mellett is, neha-neha alszik, de ott meg inkább dobálja magát, hiába simogatom, énekelek neki, dudolok.

Este fél 9-9 től alszik reggel 8-ig, jó esetben kb 5x ébred, rosszabb esetben már nem is számolom. Igazából nem is ébred fel, hanem borzasztóan elkezd nyuglodni, amíg ki nem veszem és nem adok neki cicit. A szeme végig csukva van. Nem hiszem, hogy barmije is fájna, persze nem lehetek benne biztos . Próbáltunk a szobában vaksotetet, éjszakai fényt, hőmérsékletet huvosebbre-melegebbre állítani. A nappali alvasatol teljesen független az éjszaka, kialakította magának mikor alszik, de pl tegnap a délelőtti kimaradt, mert el kellett mennem, és a világért sem akart visszaaludni a babakocsiban, tehát tegnap kevesebbet aludt, és így is vagy 10x felkelt éjszaka.

Nekünk is eszünkbe jutott , hogy éhes lenne, ezért közvetlenül fürdés után, alvás és cici előtt adunk neki valami kis hamit még. Kb 5-10 kanállal szokott megenni. De éjszaka sem eszik , csak cicizik. Amúgy majdnem 11 kg, úgyhogy elég jó evő.

Próbálkoztunk fehér zajjal, babakoraban az nagy segítség volt, de már arra is immunis.

Kb mindenki azt javasolja a környezetemben , hogy mikor felébred a kiságyban , hagyjam sírni. Legyek ott mellette, beszéljek hozzá, simogassam, de ne vegyem ki, majd ő elfarad és lefekszik. Egyszer próbáltam ki, a végén már én is sírtam és eszébe nem volt lefeküdni .

Odahuztam az ágyam mellé a kiságyat is, hogy tudjam simogatni, de az se hatásos, amint felébred , rögtön áll is fel.

Napközben igyekszem farasztani, kint vagyunk a kertben, elmegyünk sétálni, vonattal is szoktunk menni, bent ,,kergetozunk", mondokazunk, bemegyünk a nagy francia ágyra, ott imád ,,ugrálni", játékaival játszunk , mikor mi.

Még annnyi,hogy van külön szobája, csak mivel ennyiszer kel, vele alszom.

2022. aug. 4. 10:39
 13/13 anonim ***** válasza:
49%
Ez egy ilyen korszak, igénye van a komfort cicire. A kaszás miatt is aktívabb a sok program is inkább energikusabbá teszi estére,mert sok ingert kap( ettől persze még kell a program csak szólok hogy ettől nem lesz álmosabb). Nem mindenkinek jön be az együtt alvás enyém utálja. Nálunk csak a cici válik be vagy nickelback-re ringatom😅 találdmeg azt a zenét ami elaltatja, hátha az segít ja és esti etetés sem vált be mert nem a kaja kell neki csak anya🙄
2022. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!