Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 hónapos kor után kinek hogy...

1 hónapos kor után kinek hogy alakul az alvás? Estére gondolok..mikorra várható hogy legalább 2 etetés legyen , bár gondolom ez eléggé babafüggő

Figyelt kérdés

#alvás #2 hónapos #1 hónapos #Negyedik trimeszer
2022. aug. 15. 21:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
igen ez nagyon babafüggő. nekem 2 hetesen 2x kel amíg én alszok. tegnap (azaz ma) pl. fél11kor, 3kor és fél7kor kelt enni
2022. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kb. 3 óránként kért enni. Este 7-8 között volt vacsi, alvás, reggel 7kor kelt fixen, 8 körül evett. Közben kb. 3 óránként kelt. Igény szerint szoptattam, a növekedési ugrásoknál ezek egybecsúsztak. Aztán 3 hónapos kora után vége lett a jó világnak, nagyjából óránként kelt.
2022. aug. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Azta mennyire különböző…

Nekünk 1 hónapos, de 2/ 2 és fél oránként éhes..alvás az estére kicsit jobb mint nappal. Éjjel is 2 és fél óránként kell enni.. de alszik éjjel kicsit nyűgölődve néha. Nappal van amikor 2 evés között kihagy egy alvást.

2022. aug. 15. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Az enyémek nappal szinte semmit nem aludtak, max 15-20 percekre bebólintottak szopi közben/után. Éjjel viszont 6 hetes koruktól nem keltek fel 9 és 8 között, ez a mai napig kitart (5 4 és 2 évesek).
2022. aug. 16. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

A fiam amikor hazahoztuk, 2x kelt fel éjszaka enni. Aztán 1 hónaposan 1x evett éjszaka, olyan 4 körül. Aztán 6 hetesen elhagyta azt is, és elkezdte átaludni az éjszakát. Most 3 hónapos, egyelőre tartja ezt a jó szokását. Este fél 9-től alszik reggel 8-ig.

De ő nap közben is csak 4 óránként eszik. Így napi 4 étkezés van. Kérdeztem a gyerekorvost, azt mondta, nem baj, neki ennyi az igénye. Mennyiségre viszont többet eszik, mint egy átlag ekkora gyerek, mert egy evésre 200 ml tápszert eszik. Az napi 800 ml.

2022. aug. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Viszont annak idején a lányommal nem volt ilyen szerencsém. Ő nagyon sokáig éjszaka is 2 óránként evett. Utána éjjel 3, de nappal másfél-2 óránként. Ő speciel 3 évesen aludta át először az éjszakát. Addig ivott éjszaka. Pedig vizet kapott, de igényelte.
2022. aug. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Annyit tennék hozzá, hogy n biztos, hogy javuló tendencia lesz. Vagyis készülj fel, hogy javulás után is lehet rosszabb (kívánom, hogy ne legyen, de erősen benne van a pakliban).

Az én fiam olyan 1-3 hónapos kora között aludt a legjobban, általában 2x kelt. 3 hónaposan ez jól elromlott, és vannak éjszakák, amikor óránként kel. Fogzás, mozgásfejlődés..

2022. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát hálás köszönet mindenkinek, nagyon jónak találom hogy leírhatjuk ide az eseteinket, de tényleg nagyon babafüggő minden.. első gyermeknél úgy gondolom hogy túl sokat parázunk… mert mindent jól szeretnénk csinálni és ez is rá tesz a fizikai fáradtságra ami bennünk van még,de már lassan jobb lett.
2022. aug. 16. 08:18
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

Szinte nincs 2 egyforma éjszaka, ami néha pozitív (ha alig aludtunk), néha negatív (ha átalussza az éjszakát).

2,5 hónapos most a második éjszakát alutta át már, de nem vagyok naív, sejtem, hogy nem marad ez így örökre. Előtt borzasztó éjszakáink voltak, mintha előre hozta volna a növekedési ugrást. Az alap, hogy 2-3 óránként kel enni. Én erre készülök lélekben minden este és max kellemesen csalódok. :D Rosszabb eddig szerencsére nagyon ritkán volt. Akkor mondjuk nem tudtam hajnalban evés után visszaaltatni. Hát az kicsinálja az ideigeimet azért.

2022. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém pár hetes kora óta csak 1x kelt, aztán voltak periódusok amikor többször, akár 3x is. Olyan, hogy egyszer sem, még csak néhány alkalommal fordult elő. Most 8 hónapos.
2022. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!