Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, akiknek hasonló...

Anyukák, akiknek hasonló helyzet alakult ki? Kisfiam (1,5 éves) minden reggel illetve nappali alvásnál is sírva kel?

Figyelt kérdés

Most törte át az ínyét a 4. szemfog.(utolsó 4 őrlő még hátra van) Esti altatásnál fél óra után megy a helyére 8-9 között, de éjjel éjfél körül már ébred, akkor közénk kerül reggelig. Van hogy éjjel visítva ébred és alig alszik vissza, hiába a cumi, hiába a víz pohárból, hiába a “sss”-t, egyszerűen nem tudom mi a baj. Este max 10 órát alszik, este 8-9-től reggel 6 nagyon max 7-ig. Nappal 1-2 órát, havonta 1x talán 3-at, viszont mindig sírva kel. Egyre nehezebbek vele a reggeleim, mert igaz én vagyok az anyukája, de nem tudom miért sír. 😔 Este sem alszunk, nappalunk is ez miatt nyüglődés.. valaki volt hasonló helyzetben?



Őszintén szólva szeretném átszoktatni szeptembertől a saját szobájába, eddig ugye mellettünk volt a kiságya, de szemmel láthatóan Őt is illetve magamat is megszívatnám az éjjeli 2-3 és reggeli visítós kelésével.


2022. aug. 18. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

szerintem inkább kialvatlan... :( legalábbis az én kisfiam akkor ébred sírva, amikor nem aludta ki magát.

nem biztos, hogy a foga miatt van... lehet, hogy nyugodtabban aludna a saját ágyában, fokozatosan át kéne szoktatni. de ez csak egy tipp tényleg. eddig hogy aludt (hol, hányszor ébredt stb)?

2022. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Eddig is rossz alvó volt, iszsz volt 16 hós koráig, de a fogzás idejében nem kérte így kaptam az alkalmon és leválasztottam, de ez sem befolyásolja. 2-3x kel, régebben volt, hogy fél óránként. Mikor megébred visít ugysnúgy. Most két hónapon belül egyszer volt, hogy csak egyszer kelt reggel fél4körül, de visszaaludt.

Ma viszont még mindig alszik, pedig minden ugyanúgy történt tegnapis, ahogy szokott általában.


A kiságyába kerül este 8-9 körül nagyjából fél óra ringatás után, aztán mikor ébred jön közénk, de így sem alszik jól. Kiságya a szobánkban az ágyunk mellett van.

2022. aug. 19. 07:26
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja és 16 hós koráig mindig ha megébredt cici vagy ringatás volt és raktam vissza az ágyába, de mivel akkor is ugyanúgy 3-4 kelés is előfordult már egyszerűbb volt, ha közénk raktam és simogattam stb.
2022. aug. 19. 07:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Most jól kelt, valószínű tényleg a kialvatlanság lesz a ludas, csak rá kell jönnöm mi okozza ezt a rossz alvást.
2022. aug. 19. 07:43
 5/6 anonim ***** válasza:
az 1-es vagyok. nekem a 8-9-es elalvás kicsit későinek tűnik, próbáltad esetleg korábban, 7-8 között? nálunk a 8 utáni elalvás ebben a korban mindig elcseszte az éjszakát (és a reggeleket is).
2022. aug. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nyár előtt 7-kor altattam, viszont ugyanúgy kukorékolt, volt hogy 6 előtt, ezért gondoltam mivel úgyis világos van sokáig akkor többet kint tudunk lenni, ezért is toltam ki neki egy órával, annyi csak hogy 6-7 között kel általában. Szeptembertől át szeretném rakni a saját szobájába, ahol redőny is van, nem csak sötétítő függöny, mert lehet ezért is ébred korán, visszaaltatni sajnos nem tudom, maximum bújik, de nézeget. :/
2022. aug. 19. 11:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!