Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek, ha a baba rendszer...

Mit tegyek, ha a baba rendszeresen felkel hajnalban és játszik?

Figyelt kérdés

Másnak is csinálja ezt a babája? Kislányom 8 hónapos. Kb 3 hónapos kora óta szenvedünk ezzel. . Hajnali 3 körül felébred, kipattan a szeme, mint aki kipihente magát teljesen és elkezd a kiságyban bulizni. MINDENT megteszek amit ajánlanak, sötét a szoba, nem beszélek hozzá, a szemébe se nézek éjszaka, eszembe se jutott soha ilyenkor játékot adni neki vagy jatszani vele, a kiságya üres.. szó szerint a sötét szobában csendben vagy fehér zajban játszik a gyerek hajnalban A SEMMIVEL 2 órán keresztül. Ha elkezd nyűgösködni akkor kiveszem a kiságyból szoptatni, hátha elalszik, de akkor a pólómmal játszik, nézelődik, ugrana ki az ölemből, provokál hogy játszak vele.. erre sem reagálok... Van hogy visszateszem a kiságyba megvárom amíg elálmosodik... amikor álmos, elkezd sirdogálni, kiveszem, szopi, alvás... de ez 2 teljes óra szokott lenni általában! Olyan is volt h probaltam valahogy visszaaltatni, csatosban pl, de ez a procedúra is ugyanúgy pontosan 2 óra hossza szokott lenni, vergődik a kezemben, ellenkezik, nem akar aludni. Borzasztó, úgy érzem megőrülök már lassan. Mikor hajnali 3-kor elkezd forgolódni, kúszni, mászni, dumálni a kiságyban, én meg hulla fáradt vagyok és tudom hogy 5-ig ott fogok ülni egyedül a sötét szobájában.... Nagyon nagyon gyakran van ilyen. Teljesen tehetetlennek érzem magam. Aki volt hasonló cipőben, meddig tarthat ez az állapot? Kérlek írjatok valami bíztatót, úgy erzem teljesen belebolondulok ebbe a tehetetlenségbe, idegességbe és kialvatlanságba. Ezt már ennyi hónap után egyszerűen nem tudom nyugodtan kezelni és viccesen felfogni. Tudom hogy nem tehet róla, nem direkt csinálja, de egyszerűen annyira mérges vagyok már ilyenkor hogy el se tudom mondani. Mit tegyek?? Nincs semmi ötletem! (Sírni nem hagyom, kérlek ezt az opciót ne is írjátok, lletve külön alszunk, külön szobában.. együtt alvásra nincs lehetőség icipici a lakás és az ágyunk is)

Egyébként nappal is keveset és viszonylag nyugtalanul alszik minden neszre azonnal kipattan a szeme és nézelődik, minden érdekli állandóan játszana. Nem sírós baba, nyugodt, nagyon könnyen kezelhető, rendkívül okos.. de egyszerűen úgy érzi neki nincs szüksége alvásra.... pedig az anyukájának nagyon nagy szüksége lenne rá 😭😭 Mit tudnék tenni???



2022. aug. 27. 04:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam júniusban múlt 2 éves,születésétől kezdve nyugtalanul alszik 3-5 óra között.Ő mondjuk ritkán ébredt fel babaként,inkább csak kapálózott és nyöszörgött,cicin legtöbbször visszaaludt.

Tudom,mit ír a "nagykönyv",de ha ébredt,én mindig kivittem a nappaliba,hogy ne keltse fel a férjemet legalább (nálunk velünk alszik),letettem a játszószőnyegre minimális fénnyel.Aztán hagytam,hogy lefárassza saját magát.Így is fent volt,de kevesebb ideig,fél-háromnegyed óra múlva mentünk is vissza aludni.Én meg addig olvasgattam vagy kajáltam,lefoglaltam magam valamivel.Játszani direkt nem játszottam vele soha,hagytam,hogy ellegyen magában.Aztán cici és alvás.

Egyébként nálunk a szoptatás abbahagyása oldotta meg véglegesen az éjjeli ébredéseket.Én másfél éves koráig szoptattam a kisfiamat,addig ébredt minden hajnalban.De ezt mástól is hallottam már,hogy a szopi abbahagyása segített.És ezzel most nem azt mondom,hogy hagyd abba most rögtön,hiszen gondolom még hozzátápláltok,csak később,amikor már csak nyugtatásként kell a cici,érdemes lehet leszoktatni róla,ha ennyire rosszul alszik.

Amúgy most még fejlődik az idegrendszere,ahogy idősödik,egyre hosszabbra fognak nyúlni az alvási szakaszok.Vannak érzékenyebb babák,a tiéd is ilyen sajnos.Nappali nyugodt alvás nálunk is csak úgy volt,hogy rajtam és később a cicivel a szájában aludt a kisfiam.Máshogy kb. fél óra múlva kelt mindig,sosem tudtam letenni.Most meg már a kiságyában alszik,csak kicsit fognom kell a kezét előtte és simán alszik 1-1,5 órát nappal is egyedül.Szóval nálunk segített az idő és a szoptatás abbahagyása (amúgy pártolom a szoptatást,mint írtam,másfél évig csináltam,akkor is a tesó téma miatt hagytuk abba,de ha ez megoldja a problémát,kicsit később érdemes lehet elgondolkodni rajta).

Most sem a kisfiam miatt vagyok ébren egyébként 😅.Terhes vagyok és szétrúg a baba,kisfiam már kiforgolódta magát és alszik.

2022. aug. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Aludtam. Nem keltem fel, nem mozdultam meg. Visszaaludt. Amit most csinálsz, az az, hogy megerősíted, hogy felkelni éjszaka közepén normális. Nem az. Éjjel NE történjen SEMMI! Ez nagyon fontos. Sötét van, alvás van. "Ha elkezd nyűgösködni akkor kiveszem a kiságyból" azt írod. Ne tedd! Semmi dolga, nem éhes, nem akar semmit, csak játszani. Ez az, amit nem szabad megengedni neki, mert ennek nem ekkor van itt az ideje. Meg kell tanulnia, hogy ha felébred, hogyan aludjon vissza. Amíg felkelsz és szórakoztatod, nem fog visszafeküdni aludni.
2022. aug. 27. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Hmm, pedig az első gondolatom volt, hogy az együttalvás valószínűleg megoldaná a problémádat.
2022. aug. 27. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ilyen volt, ő 4 hónaposan kezdte és 1 éves koráig 40 percenként kelt, majd visszaaludt hamar, később ha felkelt 2-3 órát elvolt úgy ahogy írod, hogy magát szórakoztatta. Nálunk 3 évesen maradt ez abba, addig a kimerültség minden skáláját megértem, majd maradtam rossz alvó azóta is, immár + 2 éve.

Ő viszont alszik :)


Nála 3 évesen orrmandula műtét és kezelt tej és tojás allergia hozta a megváltást. Semmi nem segített előtte, se szoptatás abbahagyas, se kibujt fogak, se mozgás és beszédfejlődés lezárása.

2022. aug. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi történik, ha nem mész oda hozzá, addig amíg csak el van? Lehet visszaaltatná magát egy idő után. Elég akkor odamenni ha sír.
2022. aug. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

miután olvastam ezt a kérdést, FB- ez jött velem szembe, gondoltam érdekes lehet neked, kérdező :)


[link]

2022. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az első kommentelő ellentétje vagyunk sajnos. Sajnálom, hogy nálunk nem oldotta meg 16 hónapos korában a leválasztás ezt a jellegű dolgot. Most 18 hós, de két hónapja 3-4x kel és már a helyére sem tudom visszarakni, szóval az első ébredése után 90%~ban közénk kerül, sokszor vergődik, sír a cumiért vagy más miatt(fogalmam sincs mi miatt amúgy), esetleg a fogzás kavargat be vagy beszédfejlődés, mert amikor 6-11 hós kora között ugyanez volt akkor jöttek a fogai és akkor kezdett el mászni, ülni, felállni és egyedül menni. Sokszor én is tehetetlen vagyok. Bízom benne, ha az utolsó 4 foga kijön akkor utána pihi lesz.

Szerintem az esti játékhoz ne szoktasd hozzá, inkább csak idők kérdése és így ahogy csinálod előbb-utóbb beválik és megunja ezeket a tortúrákat. Esetleg nappal mikor vmennyit alszik, akkor te is dőlj le ha tudsz. Nálam ugyanakkor volt az az 1-2 óra minőségi pihi. Házimunkát akkor végzek mikor fent van, nem akarok kif*szulni én sem az éjjeli katasztrófális alvástól.

2022. aug. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvan magában, miért ülsz oda a szobájába? Nincs biztonságban? Ha így van, tedd biztonságossá az ágyát, és amíg nem "hív", te aludj (vagy legalábbis feküdj) nyugodtan! Nem kell neki "közönség" a kis játékához, ezzel pont azt erősíted benne, hogy ez jó.
2022. aug. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

1.: A szoptatást nem tervezem még abbahagyni, legalább 1 éves koráig szeretném ha megmaradna a tejcsi. Viszont bízom benne nagyon, hogy utána jobb alvó lesz. Gratulálok a kistesóhoz :)


5.: Ha nem megyek oda, játszik kb 10-15 percig, nyilván addig nem is bolygatom, viszont utána elkezd nyöszörögni panaszkodni, többször is megvártam már hogy ezután mi történik, hát sírás. Azt vizsont már nem hagyom, ha sír kiveszem a kiságyból, megpróbálom szopival megnyugtatni, ha nem nyugszik meg vissza a kiságyba.... aztán megint 15-20 perc, megint nyafog megint sír, megint megpróbálom visszaaltatni. Aztán egyszer csak elég álmos és végül cicin visszaalszik... értitek... nem azért veszem ki a kiságyból, hogy szórakoztassam vagy jatszak vele hanem mert reménykedek benne hogy hátha álmos már annyira, hogy cicin visszaalszik, aztán ha nem, akkor megy vissza a kiságyba.


8. Pusztán azért vagyok ilyenkor az ő szobájában, mert nagyon nagyon rossz visszaaludni 10 percekre aztán újra kimászna az ágyamból, átbattyogni a szobájába ha sír. ( így is próbáltam már mikor nagyon álmos voltam és számomra még sokkal farasztóbb volt újra és újra felkelni, mint ébren maradni.) Máskülönben ő nem lát engem a kiságyból, nem úgy közvetlen az ágya mellett ülök csak a szobájában maradok közel hozzá hogy ha eljön az idő, vissza tudjam végre altatni.


Múlt éjszaka is eljátszotta ugyanezt, 20 percig nem mentem át hozzá, aztán visítozott sikongatott egyre hangosabban, ez végül átment nyavalygásba és sírásba úgyhogy átmentem hozzá. Nem tudom megtenni vele, hogy ne menjek át ilyenkor és magára hagyjam. Nem gondolom hogy ha sír, akkor azt szorakozasbol csinálja és mint az egyik válaszoló írta, amúgy "nincs semmi baja".... Ha már sír, akkor viszont van baja ( tudom, mert ő amugy nem egy sírós baba egyaltalan , akkor sir ha gond van) , talán nem feltétlenül egy kézzelfogható ok, és lehet nem tudja elmondani, de olyankor valamiért anyára van szüksége... ez viszont nekem pont elég ahhoz hogy kivegyem a kiságyból. :(

2022. aug. 28. 20:20
 10/10 A kérdező kommentje:

Na, akkor így majdnem fél év távlatából, szeretném leírni a tapasztalataimat, hátha valaki olvassa, és segíthet.

Nálunk az volt a probléma; hogy nappal túl sokat aludt a gyerek és így hajnalban már nem volt álmos.

Ahogy átállt 2 alvásra, aztán 1-re, egy szempillantás alatt magától megszűntek ezek az éjszakai problémáink, csodásan alszik 10-12 órákat, persze azert nem egyben, de ha felkel, könnyen vissza is alszik mostmár. Néha előfordul, hogy nem tudom visszaaltatni, de annak mindig oka van: fázik, éhes, kakilnia kell....


Abban az időszakban amikor ez az éjszakai alvásproblémánk volt, nappal nagyon jól viselkedett a babám, nagyon kiegyensúlyozott, boldog volt, szóval nem gondolom hogy az lett volna a megoldás, hogy nappal nem hagytam volna aludni, hiszen akkor nappal szenvedett volna szegény. Követtem a gyerek igényeit és ez így volt rendben. Utólag persze rájön erre az ember, de akkor mikor benne van, nagyon nehéz tud lenni. Szóval ezt a problémát is, mint mindent, az idő szépen megoldodtta magától.

2023. febr. 9. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!