Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell időben elaltatni...

Hogyan kell időben elaltatni egy két-három évest?

Figyelt kérdés

Kb 20-23 között altatom minden nap, mármint órákig tart az ágyban fetrengés, mesélés, simizés. Közben éhes, szomjas, felugrik, hogy menne megnézni apát, pajkoskodik, csikiz, röhög, mindent csinál, csak nem alszik 11 előtt... mit csinálok rosszul?

Napközben alszik a bölcsiben max háromig. Ha beszigorítok, csendben/sötétben kell feküdni, akkor rettenet sírás van, de akkor sem alszik hamarabb.

Mit csinálok rosszul?

Irigykedve olvasok itt olyan kommenteket, hogy 8kor ágyban a gyerek és gond nélkül alszik. Áruljátok el, mi a titok?



2022. aug. 28. 18:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
A kezdetektől a következetesség. Ágyban már nincs játék, alvás van. Előtte a fotelban, ölben mese. Aztán ágy és jó éjszakát. A szoktatásban a rendszer és a következetesség nagyon fontos.
2022. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kész vagyok már ettől, mert legtöbbször hamarabb elalszom mint a gyerek és ott maradok reggelig, már férjemmel is feszkó van, hogy külön alszunk, alig van így időm/ energiám intimitásra.
2022. aug. 28. 18:40
 3/17 A kérdező kommentje:
Ha elalszom, akkor is képes kikelno mellőlem játszani, járkál körülöttem, olyan mint egy duracell nyúl.
2022. aug. 28. 18:41
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekünk is nehéz volt nagyon. Meguntuk a sok sok felesleges vergődést és elkezdtük arra szoktatni h nyitott ajtó mellett egyedül hagyjuk, folyton visszatettük az ágyba ha kiment. Előbb utóbb működött, és elaludt magától, de ez nem a mi érdemünk volt hanem ő is megérett rá. Voltak visszaesései is, hogy csak velem tudott újra elaludni, meg fél év után megint nem aludta át az éjszakát és egyedül nem tudott visszaaludni, de remélem, ez csak időszakos. Most 2.5 éves, lassan már csak végigalussza az éjszakát :D

Délutáni alvást is megszenvedtuk vele, nem akart aludni délután mint a bölcsiben, de aztán pár ordítós hétvége után látta hogy itthon is az a rend, hogy délután 1 körül elmegyünk aludni.


Amúgy ezt biztos mondták már sokan, hogy lehetőleg legyen lefarasztva a gyerek és minél kevesebb képernyőt nézzen a jó alvás érdekében.

2022. aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezen mi is átmentünk. A lányom aludt az oviban, itthon meg tíznél előbb képtelenség volt elaltatni, hiába sétáltunk, játszottunk stb. A barátnőm kisfia meg aludt a bölcsiben, legkésőbb este nyolckor már ágyban. Nem értettem miért, aztán rájöttem, nem egyformák. Nyáron, hogy nem volt oviban a lányom, leszokott a nappali alvásról, így tudott viszonylag időben elaludni. Most megint kezdődik az ovi, nem tudom, hogyan lesz. De sok gyerek ennyi idősen már nem igényli a nappali alvást.
2022. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy néz ki előtte a nap?
2022. aug. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6:30kor keltem, 7kor indulás bölcsibe kismotorral. 4re megyek érte. Így nyáron általában udvaron vagyunk, trambulinozik, hintázik, 7kor vacsi, fürdés 1-2 rész a Bingből, vagy Bogyó és Babócából. 8 után kezdődik az altatás. Mesélek, vagy olvasunk valamit, de egyáltalán nem tűnik álmosnak. Most múlt két éves.
2022. aug. 28. 20:13
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Késő a 8 utáni altatás ebben a korban. 8 körülre kéne lenyugodnia annyira, hogy el tudjon aludni. Bing / Bogyó és Babóca ugye könyv, nem képernyő? Mert ha képernyő, akkor azt kell sürgősen kiiktatni.
2022. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Képernyő, de csak 10-15 perc ameddig lezuhanyozom, hogy ne visítson a zuhanykabin előtt :/
2022. aug. 28. 20:34
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Este ne legyen tv
2022. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!