Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan kell elaltatni egy...

Hogyan kell elaltatni egy kétéves gyereket úgy, hogy ne menjen rá az életed?

Figyelt kérdés

A leteszem alszik, nem működik, többször is kel éjszaka, csak akkor alszik vissza, ha van vele valaki a szobájában, vagy velünk alszik. De fektetéskor is csak úgy alszik el, ha fekszik mellette valaki, általában egy órán át. Ha csak leteszem az ágyába, és kijövök, tízezerszer kell visszavinni, és órákig képes sírni. Én előbb elfáradok ebben, mint ő.

Nektek mi volt a módszeretek egy nehezen alvó gyerekre?


2022. jan. 30. 13:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
40%
Hát ilyenkor már nincs módszer. Az első pillanattól kezdve következetesnek kellett volna lenni. Most már csak abban reménykedhetsz hogy pár év múlva kinövi.
2022. jan. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
84%
Pár napig visszakísérni tízezeregyszer is, amíg végül el nem alszik. És minden egyes alkalommal kedvesen, szeretettel, érezve, hogy ő fontos, csak éppen a dolgok rendje mostantól az, hogy ő egyedül alszik a szobájában. Előtte pedig megbeszélni vele, hogy mivel ő már nagyfiú/nagylány, mostantól így lesz.
2022. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
1. Hogy képzeled a következetességet az első perctől? Hagyod sírni?
2022. jan. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi melléfekszünk, kétévesen még nem kellett, mert elaludt egyedül, később már kellettünk hozzá.
2022. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Én melléfekszem, és megvárom, hogy elaludjon. Van, hogy 20p, van hogy 50p.

Ha a te gyerekednek erre van szüksége, akkor feküdj mellette. Nincs "csodaszer". Ott hagyhatod sírni, kimászkálni, vagy ott maradhatsz mellette

2022. jan. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez olyan furcsa: nekem megkönnyebbülés volt, amikor már elég volt melléfeküdni.

Ennél könnyebb módszert nem ismerek. Még 6 évesen is így alszik el a nagy.

A kicsinél, aki pedig mindjárt 3 még sehol se vagyunk ettől, pedig a nagy már 1,5 évesen is így aludt.

Nagyon örülnék, ha a kicsivel is működne

2022. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
Nehezedre esik feküdni mellette? De ne is sírjon? Nem tudom mit vársz?! Vagy ott fekszel mellette és nyugodtan elalszik vagy hagyod álomba sírni magát, mikor rájön, hogy nem számíthat rád el fog aludni kínjában. Lányommal 10 éves koráig bent kellett lenni este míg elaludt, mert félt.
2022. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
En leteszem es kijovok,egyedül alszik el csecsemo kora ota. Felek is hogy elmulik a jo vilag egyszer. Nalunk nincs altatas. A nagy is egyedul ,mindenki a sajat szobajaban.
2022. jan. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Szívesen feküdnék mellette, ha ezzel elérném h csak reggel keljen, de tudom hogy éjfélkor átjön hozzánk, mert nem tudja hogyan kell egyedül elaludni.. ilyenkor vagy befekszik mellénk, vagy viszem vissza, de akkor meg vagy visszaalszik ha fekszem mellette, vagy nem. És ilyenkor is átjön 3kor. Megtanulhatna egyedül elaludni, mert nem akarom, hogy 10 éves korában is vele kelljen aludni.
2022. jan. 30. 15:20
 10/20 anonim ***** válasza:
80%
Mi húgommal párban jártunk át az éjszaka közepén a szüleim szobájába aludni, kB. 5-6 éves korunkra nem keltünk éjszaka és így abbahagytuk a járkálást is.
2022. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!