Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 9 hónapos babám féléves...

9 hónapos babám féléves korától nagyon gyakran kel éjjel, sokszor óránként. Tudnátok tapasztalatokon alapuló tippeket adni, hogyan lehetne segíteni ezen?

Figyelt kérdés
Korának megfelelően mindent eszik már, mellette gyakran szopizik. Éjjel is csak cicin nyugszik meg. Nem tudom valóban éhes/szomjas-e, vagy csak cumizik. Vizet nagyon keveset iszik.
2022. szept. 16. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Erre megoldás? Az idő ...


Lányom 11,5 hónapos. Összes étkezés kiváltva. Ciciről leszoktatva. Mégis vannak napok, hogy óránként kel, de a minimum is 4 ébredés/éjjel.


Fiam 3.5 éves, a mai napig kel 1x

2022. szept. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Minden gyermek más. Mikor az enyém hozzászokott a nagyon gyakori ébresztőkhöz, azt próbáltam meg, hogy szopi nélkül, ölben tartva, kivártam amíg kitombolja magát és elalszik. Azóta normalizálódott a helyzet. Már aznap éjszaka is csak hajnalban kelt fel legközelebb. De lehet, hogy a tied kitartóbban küzdene. Nappal jó a kedve amúgy? Gondolom a melege van/fázik kérdést kipipáltátok már.
2022. szept. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Mi 9 hónapos korban vetettünk véget az éjszakai gyakori ébredésbek. Kb úgy mint a 2-es. Annyi különbséggel, hogy tettünk néhány cumit a kiságyba, de nem adtuk a szájába, kívártuk amíg magától beveszi.

Nem hagytuk egyedül, vigasztaltuk, simogattuk stb.

A 3. napon csak hajnali 5-kor kelt. Akkor szoptatás és vissza a kiságyba. Ez így ment 1 éves koráig, akkor a hajnali is elmaradt.

Persze betegen sokszor ébredt de utána visszatért a rendes alvás

2022. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igaz az én babám tápszeres, de ő is annyira beállt a 3 óránkénti evésre, hogy mindig ugyanabban az időpontokban kelt fel.

9 hónapos, most értünk el oda végre, hogy hajnal 5-ig 6-ig alszik evés nélkül. Ahogy írták előttem is, megpróbáltam etetés nélkül visszaaltatni, ringatással, cumival, alvókával, ezektől megnyugodott. Persze nem 1-2 nap kellett hozzá, de megéri :D 🙏

2022. szept. 17. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!