Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Napközben rajtam akar aludni....

Napközben rajtam akar aludni. Ez szeparáció?

Figyelt kérdés

9 hónapos a babám. Hetek óta napközben, szinte le sem tudom tenni az alváskor (sem), mert egyből felébred, van, hogy sír is.

Pedig az éjszakai alvása, lekopogom, de ezzel egy időben meg helyre jött, max 1x kel, hajnalban és önálloan alszik el.


Ez a szeparáció miatt lehet? Napközben is van jele, nagyon igényli a jelenlétem. De akkor miért csak a nappali alvásnál van ez.. Elrontok valamit?


Első gyerek, köszönöm a válaszokat!



2022. szept. 19. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

mintha én írtam volna, 7hetes babóval 😁 csak épp ő még nem alszik egész éjjel.

lehet a szepa is, lehet a rossz idő, nyűgös lehet mert jön a foga...

2022. szept. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez miért baj? Neked nem esik jobban ahhoz bújva aludni, aki biztonságot nyújt?

Addig te is pihensz, olvass, nézz valamit. Hamar eltelik ez az időszak is.

Hogy rontanal már el bármit is.. Szeret, megnyugvast adsz, veled akar lenni.

2022. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nevet adunk neki, még nem oldódik meg a helyzet! :)

5 hónapos kislányomnak is vannak olyan napjai, amikor nem hajlandó napközben aludni. Ilyenkor tudom, hogy brutál lesz az este mielőtt elájulna (túlfárad), úgyhogy inkább összebújunk és pihenünk együtt egy-két órát. Bár mással nem haladok, de nyugis, kiegyensúlyozott lesz így estére is.

Olyan is van, hogy összebújunk és ha mélyen elalszik, akkor ott hagyom az ágyunk közepén és gyakran ránézek.

Mindent jól csinálsz, csak engedj neki olykor! Ha érzi, hogy biztonságban van, akkor gyorsan túl lesz ezen.

2022. szept. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Amúgy nem is csinálnám másként, mert így legalább kipihent és kiegyensúlyozott.

Csak kapom a nagyszülőktől, hogy hozzászoktatom, meg valoszínű nem is olyan fáradt, ha felkel magától... stb.

Inkább csak önnyugtatásként tettem fel a kérdést. 😊

2022. szept. 19. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyilván, ha éjjel-nappal így lenne, akkor van létjogosultsága, de szerintem időszakosan ez tök oké, nem szabad ezen stresszelni.

A nagyszülőket meg nem értem komolyan. Nálunk is állandóan ilyenekkel jönnek. Ha rajtuk múlna ridegtartásban lenne a gyerek... Egyik fülön be, a másikon ki.

2022. szept. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Üdv, sorstárs 😂 Ugyanezt élem át, szintén hetek óta a 9 hónaposommal. Csak az vigasztal, hogy nem sokkal előtte elkezdte teljesen átaludni az éjszakákat. Nem csinálok/csináltam semmit másként, mint előtte. A lakás így most kissé kupis, és főzni is ritkábban jut időm, de hát ez van :) Majd elmúlik.
2022. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!