Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan álljunk át kevesebb...

Hogyan álljunk át kevesebb alvásra?

Figyelt kérdés

Kislányom most lesz egy éves. A problémám az, hogy reggel nagyon korán kel (6 körül általában már ébren van). Mikor fenn van, kb megállíthatatlan, állandóan mozog, matat, játszik, ezáltal már 8-fél 9-kor nyűgös, és el is alszik. Utána szokott tízórait kapni, majd megyünk a játszótérre, ahonnan rendszerint úgy jövünk haza (1 óra után), hogy már dörzsöli a szemeit, hazafele elalszik a babakocsiban, és ha le tudom tenni az ágyába, van, hogy másfél órát is alszik még... aztán délután 3-4 körül megint kidől, ha mellettem alszik, akkor simán akár 2 órát is, ha egyedül, akkor max fél órát, de rettenet nyűgös utána, nyilván, mert fáradt. Utána babakocsiban elviszem sétálni. Este 7 és 8 között fürdetünk, azonban a korábbi gördülékeny altalás egy kb 1-másfél órás szenvedésbe csap át: hiába ragad le a szeme, felpattan, ugrál, matat, dobálja magát, amin nevet... szóval ébren tartja magát. Mindezek után éjszaka legalább 2x kel, és még első alkalommal vissza tudom tenni az ágyába, de másodjára már túl éberen alszik, és sír, ha le akarom tenni. Ebből kifolyólag általában az ágyunkban köt ki, de ennek szeretnék véget vetni. Mindezek után 6-kor kipattan a szeme, és kezdődik elölről.

Mit tudnék ezzel kezdeni? Az esti, éjszakai alvászavar nyilván szeparációs szorongásból adódik, de borzasztó, hogy napközben kb 2-3 órát van csak ébren egyhuzamban. Persze minden baba más, de neki se jó, hogy hamar nyűgös lesz...

Próbáltam kitolni az alvásokat, hogy pl délelőtt ne aludjon, de a játszótérre menet így is kidőlt. Délután, ha meg húzom az altatást, legkésőbb 5-kor elalszik, akkor meg búcsút inthetünk az esti fektetésnek.

3 étkezés van kiváltva, sokat szopik még. Most kezdeném a reggeli kiváltását is.

Mit tehetnék? Kezdek már kikészülni ettől. :(



2021. júl. 22. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"kb 1-másfél órás szenvedésbe csap át: hiába ragad le a szeme, felpattan, ugrál, matat, dobálja magát, amin nevet... szóval ébren tartja magát"

Biztos, hogy csak magát? Nincs, ami ébren tartja, pl. tévé, ilyesmi?

Az jutott még eszembe, ahogy olvastam, hogy az esti babakocsikázást talán kihagynám, hogy már a fürdetés előtt induljon az a nyugi, aminek aztán az alvás lesz a vége. De a fürdetés felébreszti, ezért esetleg lehetne picit korábban...

Nem könnyű, de menni fog! Kitartás! :)

2021. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Nem, külön szobában alszik, ott altatom, ablakok csukva, ajtó behajtva, így kintről semmilyen zaj nem jön be (a szomszédok is hangosak). Redőny lehúzva, egy esti lámpája van, újszülött kora óta úgy altatom este, hogy az ég, és sosem zavarta. Ha nagyon meleg van, bekapcsolom a ventillátort, de nem közvetlenül rá fúj.

A fürdetés utáni rutin, altatás is azóta ugyanaz, amióta a kórházból hazajött, sosem ébresztette fel. :( Látszik rajta, hogy baromi fáradt, mikor altatom, majd leragad a szeme, mikor felrázza magát és feláll, akkor csetlik-botlik. Egyszerűen nem akar aludni.

A délutáni sétát megreformáljuk akkor. :)

2021. júl. 24. 15:45
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

"A fürdetés utáni rutin, altatás is azóta ugyanaz, amióta a kórházból hazajött"

Na igen, csakhogy azóta már lassan egy éves, ezért ezt-azt lehet, hogy változtatni kell... Csak persze mit? És hogyan?... :)

2021. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Naja. Próbálkozunk :) Esetleg kitolni a fürdetés idejét, lehet korai neki a fektetés már. (7 körül fürdetünk, fél 8 tájt/után altatom)
2021. júl. 24. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Habar az en lanyom 11 hos de nalunk is kb 3 orat bir ebren lenni o 2x alszik viszont azt vettem eszre hogy az utolso alvasa utan 4-4,5 orat is bir. Reggel ez elkepzelhetetlen lenne. En ugy csinalom hogy az utolso altatasbol felkelve egybol jon az esti furdetes hagyom pancsolni 20 percet ez lefarasztja aztan mi mar sehova nem megyunk vacsi jon meg jatek semmi komoly van hogy en csak nezek valami a tvben agybol o meg korulottem jatszik matat felall ide-oda stb. Szoval magat farasztja le nem en csinalom a farasztast. Talan ez segitseg lehet proba gyanant.
2021. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!