Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tudnék tenni hogy elaludjon?

Mit tudnék tenni hogy elaludjon?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos lesz 1 hét múlva. Kb 1 hete kezdett aktívan felállni, 3 hete mászni.


Az éjszakai altatas azóta katasztrófa. :( Egész idáig könnyen elaludt soha nem kellett altatni sem. Most már 10 előtt lehetetlen hogy elaludjon. Feláll, felül, sír, ri mindent csinál a kiságyban. Próbáltuk korábban fektetni, később fektetni, később fürdetni, apa altat, anya altat, de igazán semmi se javított a helyzeten. Ha egyszer elaludt általában nincsen gond, de ez a 1 órás altatás elég rossz, főleg hogy őt soha nem kellett altatni így igazán nincs bevált módszerünk sem. Általában csak megvárjuk hogy kidoljon, közbe próbáltam simizni, rázni a fenekét bármi, de semmi se segit.


Állandóan vergődik a kiságyban. :( Ez mostmár mindig ilyen lesz? Lassan egy hónapja katasztrófa az egész, mire elalszik olyan kimerült leszek én is meg a férjem is.


Van bárkinek valami ötlete?? :(


2022. szept. 20. 21:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
reggel mikor kel?
2022. szept. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
+ hányszor és mikor alszik napközben?
2022. szept. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

Üdv a klubban. Nálunk egyedül a hintában altatás vált be, de az is csak 11 után.

Az ágyban jön-megy, csicsereg, sikongat, játszik, áll... Tegnap lett 10 hónapos.

2022. szept. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Hát mivel későn fekszik ezért reggel 8-9 között kel általában és olyankor 14kor alszik 2,5-3 órát egyben. Sajnos már csak egyszer alszik hosszút vagy 2 rövidet de azt csak akkor ha valamiért korábban kel fel.


Napközben én is az adamo hintaban altatom ott általában könnyen gyorsan elalszik és utána át tudom vinni a kiságyba és nincs gond. Ez a buli csak este van. Igaz akkor nem használom a hintát. Olyan fel9kor fürdik kb 15-20 perc pancsi apával. Arra is gondoltam hogy a fürdéstol esetleg felpörög??

2022. szept. 20. 21:55
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem túl van fáradva, és így nehezen alszik el. Az nem az igazi egy ekkora babánál, hogy 1x alszik napközben. Az enyém is képes fent lenni 6 órát, de akkor tudom hogy elcsesztem. Megpróbàlnám napközben nagyon max 3-4 óra ébrenlét után elaltatni, legalább egy kis időre. Akárhogy is. Azt jól látod, hogy az nem altatás ha megvárod amíg beájul az ágyba.
2022. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

el van csúszva a napirend.

keltsd fel reggel korábban és délután is tedd le előbb 13 körül. fél 5 - 5ig ne aludjon semmiképp.

2022. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Próbáltam 3-4 óra múlva letenni de sehogy se aludt el. :/ Hintaban se, kézben ringatni már egész pici kora óta nem lehet mert utálja, főleg mostanaban állandóan mászna le a kezemből. 4,5-5 óra múlva lesz álmos délelőtt. 2x akkor tud aludni ha valamiért korán kel de akkor mind 2 alvása max 30 perc míg ha egyszer alszik akkor 2-3 órákat simán alszik.
2022. szept. 21. 05:50
 8/22 A kérdező kommentje:
És senkit nem én pontoztam le.
2022. szept. 21. 05:53
 9/22 anonim ***** válasza:

7. pedig a napirend lesz a probléma hidd el. át kell szoktatni, nem fog megoldódni 1-2 alkalommal.


engem nem zavar a lepontozás, nem az én problémám ha más értetlen 😅

2022. szept. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Hát ma magától kelt fel 7:50kor. Megpróbálom korabban letenni. Bar attól még nem hiszem hogy gyorsabban fog menni az altatás. De hátha. Mindenképp örülnék ha legalább korában aludna.
2022. szept. 21. 08:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!