Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tudnék tenni hogy elaludjon?

Mit tudnék tenni hogy elaludjon?

Figyelt kérdés

Kislányom 10 hónapos lesz 1 hét múlva. Kb 1 hete kezdett aktívan felállni, 3 hete mászni.


Az éjszakai altatas azóta katasztrófa. :( Egész idáig könnyen elaludt soha nem kellett altatni sem. Most már 10 előtt lehetetlen hogy elaludjon. Feláll, felül, sír, ri mindent csinál a kiságyban. Próbáltuk korábban fektetni, később fektetni, később fürdetni, apa altat, anya altat, de igazán semmi se javított a helyzeten. Ha egyszer elaludt általában nincsen gond, de ez a 1 órás altatás elég rossz, főleg hogy őt soha nem kellett altatni így igazán nincs bevált módszerünk sem. Általában csak megvárjuk hogy kidoljon, közbe próbáltam simizni, rázni a fenekét bármi, de semmi se segit.


Állandóan vergődik a kiságyban. :( Ez mostmár mindig ilyen lesz? Lassan egy hónapja katasztrófa az egész, mire elalszik olyan kimerült leszek én is meg a férjem is.


Van bárkinek valami ötlete?? :(


2022. szept. 20. 21:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
hogyne menne gyorsabban. te is sokáig fent lennél, ha szundikálsz délután egy kiadósat…
2022. szept. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
46%
ja igen, ha nem is tudod letenni előbb, keltsd fel kicsikét korábban, az is megoldás.
2022. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
53%

#3 vagyok, mi mimden ilyesmit végigzongoráztunk. A délutáni alvása max 4ig tart, akkor sem alszik el 10 előtt...


Élettani alvásregresszió. Nincs tökéletes ellenszer, a mozgásfejlődés, a fogzás, idegrendszeri fejlődés okozza. Lassan átáll a két nappali alvásról egyre. Nálunk akkor volt hasonló, mikor 3-ról 2-re állt át.

2022. szept. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Igen nálunk is ez van. Általában legkésőbb fel5kor már ébren van. És 10 előtt ugyanúgy nem alszik el hiába csinálunk bármit. Ez csak azóta van mióta mászik, azelőtt ugyan így kelt de soha nem tartott eddig az altatás.


Az mellékes hogy egy két ember amilyen arrogáns stílusban meg tud nyilvánulni egy egy kérdés alatt na mindegy is.

2022. szept. 21. 11:57
 15/22 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk sem alszik el 10 előtt, pedig már mindent megpróbáltunk. Napirend, többet alszik délután, kevesebbet alszik, nem alszik, felkeltem reggel, nem keltem reggel, totál mindegy, ő este 10 előtt max elszunyókál fürdés után fél órára, utána felébred és még foglalkozni kell vele, jobb esetben csak 10-ig. Ez van, egyébként mi is inkább később fekvő, később kelő (éjjeli bagoly) típusok vagyunk a férjemmel, így mi elfogadtuk, nem is erőltetjük már, hogy mindenképpen korábban aludjon el. Ő ilyen, akkor is ha mozgásfejlődés van éppen, meg akkor is, ha nem.
2022. szept. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
persze hogy ez van, mert ehhez szoktattátok hozzá.
2022. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
71%

Legalább ne nyomnád ezt a sületlenséget. Igen. Direkt ébren tartottam minden erőmmel este 10-ig, nehogy elaludjon. Ehhez szoktattam hozzá újszülött korától, persze. :D

Nem, egyszerűen csak elengedtem a görcsösséget és már nem próbálom kényszeresen elaltatni este 8-kor, mert csak felidegesítjük magunkat a kislányommal mindketten és a végeredmény az, hogy 10-fél 11-ig altatom, csak este 8-tól. Megpróbálom minden este letenni fürdés után. Ha nem megy (és általában nem megy), akkor majd menni fog később.

Még egy pici baba, mikor legyek tekintettel az igényeire, ha nem most? Szerintem ezzel a beállítgatással elég nagyobb korában foglalkozni, ha mondjuk bölcsibe mentek és oda illő napirend kell. Vagy ha valamiért nagyon nem passzol az életetekbe az ő ritmusa. Pl. nagyobb gyerkőcöt visztek reggel oviba.

2022. szept. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17. nem ezt írtam… aki itt sületlenséget nyomat az te vagy.

az elrontott napirendhez, ahhoz ha nem akar aludni szórakoztatjátok, játszotok, csicseregtek vele 11-ig ahhoz szoktattátok hozzá.


de ismétlem, nem az én problémám, hanem a tiétek. az én gyerekem este 8-tól reggel 8-ig alszik. akkor is ha fogzik, akkor is ha mozgásfejlődése van. és nem az van, hogy az elejétől ilyen jól alvó gyereket dobott a gép, nálunk is voltak gondok, amíg be nem állítottam a rendszert.


nekem egyébként mindegy, javasoltam megoldást, de ha nem hát nem 😅

2022. szept. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
57%

Ügyes vagy, jár neked a buksisimi! :)

Akinek 5-ször ébred éjjel a gyereke, annál is a rendszer a rossz gondolom. Minden gyerek más.

Az én lánykám is átalussza az éjszakát, csak este 10-től. Semmi gondom ezzel...

2022. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

18as mi nem csicsergunk vele. Mint írtam eddig nekünk is 20:30tol aludt és nem volt ilyen problémánk soha. 1 hónapja kezdte.


Bent vagyunk vele simizzuk, olvasunk neki de nem alszik el. Jobb esetben csak állandóan feláll felül, de ha kijonnenk hátha elalszik akkor ordítas van. Emiatt kertem segítséget, ugyanis a napirend az eddig is ilyen volt nálunk mégis 15 perc alatt elaludt egyedül egy nyekkenes nélkül.

2022. szept. 22. 08:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!