Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan érjem el, hogy magától...

Hogyan érjem el, hogy magától elaludjon a 20 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Mindent probáltunk, de csak kézben ringatva hajlandó elaludni. Akármilyen fáradt, ha nem ringatjuk a kezünkben , nem alszik el. Már kivagyunk.. nehéz már ahhoz hogy járkálva ringassam fél órán keresztül..Eddig semmi nem vált be..

2022. szept. 26. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom segít e, de én azt vettem észre, hogy mikor a 2 hónapos kisfiamat szoptatom, tudat alatt elkezdek ringó mozgást végezni. Csak leheletnyi jobbra-balra, miközben a katomban tartom, a szopipárnán fekve egyáltalán nem megterhelo. Esetleg ha úgy próbálnád ringatni, hogy az öledben fekszik?
2022. szept. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Le leszek pontozva, de èn radikális voltam, s hamarabb is, kb egy èves korában adtam fel a ringatást. Gerincferdülèses is vagyok meg hát akarja a franc mèg ezt 2 èvesen is csinálni..Hasra raktam, dúdoltam, ütemesen paskoltam a fenekèt. Első nap ordìtott, menekült volna, pedig hullafáradt volt. Csűnya, de òvatosan lefogtam, nyugtattam, ènekeltem, kapott cumit, simogattam, paskoltam a fenekèt. Sìrt max 10 percig, s bealudt. Másnap mèg ellenkezett, de már nem sìrt, csak el akart mászni. Hason altattam sokáig. Harmadnapra már amint hasra került hunyta is be a szemèt. Most már csak mellette fekszem, csendben ès elalszik. Csak a plüss+cumi van vele az ágyában.
2022. szept. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Ja ès most 22 hònapos :)
2022. szept. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Anagyobbik gyerekem volt ilyen. Gimnasztikai labdara ulve az olembe vettem, igy a sulyat nem kellett tartani. 2 eves kora korul sikerult mellefekvos altatasra valtanunk, bar o meg szopizott, es ugy aludt el.


A kicsinel mellefekudtem, ot mar 2 eves kora elott kicsivel elvalasztottam. Odabujt hozzam, es aludtunk. Volt olyan idoszak, hogy elmaszott volna, olyankor visszahuztam. Illetve tettem be feherzajt vagy valamilyen altato zenet is egy idoben.

2022. szept. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fokozatosan csendesítem el a szobát, meg a lakást. Összepakolunk, szellőztetünk, aztán kislámpát kapcsolunk, de még tévézünk, tápszer, utána altatós zenére próbálok vele váltani, ha hagyja, azt is egyre halkítom. Általában akkor alszik el, ha látja, hogy én már elaludtam. Nálam is próbálkozott, hogy ölben altassa magát, de nem bírom sajnos, most nem emelhetek, de amúgy se bírnám 5 percnél tovább. Volt, hogy 40 perceket hisztizett egyfolytában, hogy vegyem fel :( De aztán elfogadta, hogy nem.
2022. szept. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

20 hónapos még kicsike, hogy önállóan aludjon el, kell neki a segítség. Fokozatosan kell bevezetni az új altatási rutunt, több hétig, szerintem.


Nálunk is ringatással aludt el sokáig, de tényleg óriás baba szóval hamar keresnem kellett alernatívát.

2022. szept. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hupsz, utolso vagyok, elküldtem véletlenül.


Szóval az én kisfiam is kézben alszik, de lassan átszoktattam az ülve altatásra. Először sétáltam vele, majd mindig csökkentettem ezt az időt és leültem vele picit hintáztam. Most már csak ülök vele 3 ének és alszik.

2022. szept. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!