Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akiknek extrém rossz alvó...

Akiknek extrém rossz alvó babájuk van?

Figyelt kérdés

Amikor jobb alvó lett, az fokozatosan történt, hogy kevesebbszer kelt, vagy egyszercsak átaludta az éjszakát? Lett valami változtatva az estén,alvás körüli dolgokban, vagy magától lett jobb alvó? Mennyi idős volt?

Kislányom 1 éves lesz , 3 hónapos kora óta 7-8x kel, elvétve neha-neha jobb. 2 hete volt, hogy csak 3x kelt pár napig, azt hittem eljött a mi időnk, hát megsem sajnos.

Köszönöm ha válaszolsz



2022. szept. 28. 21:15
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sok minden befolyásolja: fejlődésbeli ugrás, mit evett és mennyit,

időjárásra mennyire érzékeny, stb.

Türelem. Nem egyedüli eset. Sőt.

2022. szept. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezzel mind tisztában vagyok, nem is megoldást keresek már, inkább tapasztalatokat olvasnék.
2022. szept. 28. 22:04
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 év 2 hónapos a lányom. Ő is születése óta rossz alvó, bár 7-8 alkalommal ő nem kelt, hanem olyan 4-5 alkalommal. Egy éves korától általában csak egyszer kelt éjjel. Ennek fejébe másfél éves korától 2 éves koráig, ha egyszer ébredt, akkor fent is voltunk vele 2-3 óra hosszát, mert nem tudott visszaaludni. Még mindig ébred pár naponta, de már van heti több átaludt éjszakája is. Nála ez inkább egy folyamat, amennyire én látom. Ja, és nála semmit nem jelentett, hogy extra tápláló volt-e a vacsora, vagy sokat mozgott, vagy jól le lett fárasztva, sokat volt-e levegőn, és a társai.
2022. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 5-6-7 hónaposan volt a mélypont, megszámlálhatatlan keléssel, összesen aludtam 3 órákat több részletben. Minden neszre felkelt, ha elaludt, még a wc-t se mertük lehúzni. Aztán fokozatosan jobb lett, 8-9 hónaposan csökkentek a kelések, kb. 9 hónaposan már csak 1-2 volt, és egyik napról a másikra kezdte átaludni az éjszakát 10 hónaposan. Semmit nem csináltam máshogy, egyszerűen csak így alakult. Most másfél éves, meg-megébred éjszaka, inni kér, vagy engem keres, de aztán azonnal alszik is vissza. Most már éjfélig falat is fúrhatnék, nem kel fel rá, utána éberebb kicsit. Én együttalszom vele, mert kicsinált az elején ez a rengeteg ugrálás, úgyhogy így nem megerőltető már az éjjel. Borasztóan hangzik, hogy ez 1 éve így van nálatok, egy hős vagy, hogy bírod.
2022. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kitartást kérdező, teljesen átérzem, ebben élek én is. Amikor babát terveztünk, álmomban nem gondoltam volna, hogy egyszem gyerek mellett nem fogom kialudni magam 2-3 éven át.

Van, aki egyel éjszakázik annyit, mint más hárommal együtt véve.

2022. szept. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szintén kb 8 ébredés, jobb napokon 4-5. Ez 2 éves koráig tartott, onnan fokozatosan csökkent. Ha nem beteg, jön épp a foga stb akkor egyszer kel fel hajnalban, cserében későn alszik el bármit csinálok.

Ataludt ejszakank még soha nem volt. Decemberben lesz 3 éves.

Ebredesnel csak cici volt/van pár percig aztán ő alszik is tovább.

2022. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

20hónapos

Még várom a csodát

Átlag 8-10× kelünk, jobb éjjeleken

Rosszabbakon 15-20percenként

Nem mutat hajlandóságot arra, hogy legalább 2 nyamvadt órát aludjon egybe

2022. szept. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekünk orrmandula műtét és kiderült +kezelt étel allergia szüntette meg. 3 évesen.
2022. szept. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

16 hónapos és ugyanezzel küzdök. A lányaimmal semmi baj nem volt, 6 hetes koruktól átaludták az éjszakát. Szóval ez nekem maga a pokol, álmomban nem gondoltam volna, hogy ez lesz.

Emiatt nem is tudtam visszamenni dolgozni sajnos, pedig nagyon szerettem volna, de teljesen ki vagyok készülve a kialvatlanságtól...

2022. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az apja vette át az altatását. Illetve előtte kivették az orrmanduláját is (3 éves kora előtt nem sokkal volt ez). 6-8 ebredés csökkent le 3-4-re, majd 4,5 éves korára 1-2-re, azóta többnyire egyedül intézi, ha valami kell neki, van kislámpája, mega bili is egy időben bent volt a szobában.
2022. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!