Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet kezdeni egy extrém...

Mit lehet kezdeni egy extrém válogatós 10 éves gyerekkel? 3 fajta főtt ételen kívül gyakorlatilag csak a pirítóst eszi meg önszántából. A többi ennivalóból csak hisztit, ordítást követően hajlandó valamennyit enni.

Figyelt kérdés
2022. szept. 15. 19:42
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Mindig is ilyen rossz evő volt, de mostanában kezd egyre idegtépőbb lenni.
2022. szept. 15. 19:43
 2/21 anonim ***** válasza:
67%
Elvinném táplálkozás tanácsadóhoz. Bele ne erőltesd, mert még jobban megundorodik az ételektől
2022. szept. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Mit eszik meg?
2022. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
61%

Minek kell ennyire erőltettni?

Eszik ha éhes lesz

2022. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyereknél van egy időszak, amikor 2-3 ételnél többfélét nem hajlandó megenni. Nem kell ezen túlságosan aggódni. Főzz nyugodtan mást is, ha abból nem kér, akkor meg ott van a pirítós. Előbb-utóbb túl fog ezen az időszakon lendülni és meg fog kóstolni mást is. Csak ne parázd túl a dolgot, meg ne akarj semmit se ráerőltetni. Hidd el, éhen nem fog halni, de mondjuk azért az ő lelki nyugalma érdekében a kedvencei közül heti 1-2 alkalommal készíts ételt, hogy neki is kedvezz vele.
2022. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
5. nem szó szerint kell érteni pls.
2022. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
71%
Èn ràhagynàm. Legalabb nem kell azon agyalni, hogy mi legyen az ebèd.
2022. szept. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd.
2022. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Én nem hagynám rá. Van egy huszonpár éves kolléganőm, aki tejeskaven, pogácsán, sült krumplin kívül nem eszik mást... Semmi gyümölcs, semmi zöldség. Rá is ráhagyták...
2022. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem jó helyen kérdezel itt. Én is feltettem ezt a kérdést egyszer, teljesen lehülyéztek a többiek.

Pedig sajnos lehet ez probléma.

Nekem mindig azt mondták az öregek, hogy terített asztal mellett még senki nem halt éhen, és én is úgy voltam vele, ott a kaja, egyen, ha nem tetszik, nem eszik. Majd ha éhes lesz, eszik.

Erre az én fiam? Semmit nem eszik. Konkrétan nem értem, hogy van még életben. Akármit főzök, pár falatot eszik belőle, és kész. Van, hogy egész nap elvan egy fél tányér levessel.

Nekem is mindig azt mondják a rokonok, hogy ne aggódjak, de én már félek, hogy valami baja lesz.

Egyébként tudom, hogy nem normális, amit csinál. Adhd-s, meg van neki auti tünete is. Biztosan ezért válogat ennyire extrémen. Én pszichológust egyelőre még halogatnám, akik itt vannak nem sok jót hallottam róluk.

Most eszik szőlőt, meg barackot. Télen almát szokott. Meg este belekönyörgök egy szendvicset. Édesség az menne, de azt próbálom hanyagolni. Tejterméket szeretné, de arra meg allergiás. Néha így is szoktunk enni pudingot, müzlit, madártejet, mert ezeket nagyon szereti.

Amúgy ez is változik, mert pár éve nagyon szerette a brokkolit meg a sárgarépát, engem irigyelt minden szülő, hogy ilyeneket megeszik a gyerekem. Most már a levesről csak lekanalazza a levét, és kész. A sűrűje nem kell.

2022. szept. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!