Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi az ami túl lendit titeket...

Mi az ami túl lendit titeket a holtponton?

Figyelt kérdés

Az én kislányom borzasztó alvó 4 hónapos kora óta. Kb 8x ébred éjszaka, néha óránként , néha másfélóránként. Van elvétve 1-2 nap, mikor 2 óránként. Ráadásul van, hogy vissza sem alszik egyből, hanem jó félóra az altatasa. Most tartok ott, hogy nem bírom. A legjobban az zavar, hogy türelmetlen vagyok vele, pedig ő nem tehet róla. Egyfolytában a fenekemben van, csimpaszkodik a lábamba, imádom, de közben lassan mintha megfulladnék .Egyszerre akarok egy kicsit kiszadni ebből,ugyanakkor vele lenni. Mostmár ott tartok, hogy lefekszem , mikor nappal alszik, de csak fekszem, aludni nem tudok. De mintha még rosszabb lenne, elkezd járni a fejem, és mindig sirassal végzem. Azt érzem Ben vagyok neki elég, hogy tehetetlen vagyok, hogy nem tudunk 3 órát egyben aludni. Most is épp fél kézzel a hintaban ringatom. Megvan a napirend, ma is ugyanaz, este el is aludt, 1 óta alatt 2x kelt, harmadszorra már nem aludt vissza, kipattantak a szemei, és rohangálni kezdett. Valószínűleg a foga is benne lehet a dologban .

Annyival könnyebbek lennének a hétköznapok, ha egy kicsit jobban aludnank. Nem tudom mit tudnék csinálni, hogy jobban bírjam



2022. nov. 21. 00:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%

Vannak ilyen habitusu gyerekek, ha fejedre allsz sem alszanak egyhuzamban sokat, altatas is nehez.


Magnezium, citromfu tea este. Meg a tudat, hogy elmulik. En 3 eve varok erre, de hozzasozkik az ember szervezete

2022. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

Azért hagyni, hogy a gyerek fürdés és szoptatás után 1 órát rohangáljon es sikítozzon elég nagy hiba. Hiába alszik el utána, biztosan rosszul fog aludni.

Lehet, hogy a kérdező gyereke néhány egyszerű szabály betartásával sem lenne egy éjszakát átalvó gyerek, de sokat javulna

2022. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszaitokat. Lassan 14 honapos. Igazából éjszaka mindig sokszor ébred, akkor is ha rögtön elalszik fürdés-szopi után, és akkor is ha tombol még egy félórát. Ugye ez azon múlik hánykor kel délután.

Általában csak a szájába veszi a cicit és már csukva is van a szeme, neha-neha szív egy kicsit. A kiságyban amint felébred rögtön áll is föl, ha magam mellé veszem, akkor is 2 óra egyben a max, de ott legalabb nem ébred rögtön fel. Mikor az ágyába rakom, van, hogy 5 perc után pattan fel, és újrakezdődik a 20 perces komfortszopi. Próbáltam neki inni adni, eddig sikertelenül.

Apukája 3 éves koráig hasonló alvó volt, nem tudom ez mennyire múlik a genetikan.

Eddig egész jól voltam, volt 1-2 nehezebb nap, de ennyi, most viszont tényleg azt érzem, hogy elfogytam, pedig hát van Anyuka aki több éve van már ebben.

2022. nov. 21. 13:39
 14/15 anonim ***** válasza:

Aha...még 2x alszik?

Mert akkor ez lesz a gond!

2022. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is komfortszopizott ennyi idősen a kisfiam,ő mellettem aludt,így ha felébredt,rögtön megkapta a cicit és általában visszaaludt,de mi is sokat ébredtünk,csak nem mászkált ki a gyerek.Nálunk a gyakori kelést a szopi elhagyása oldotta meg,mert akartunk kistesót és amíg szoptattam,nem volt rendes ciklusom.De még utána is mellettem aludt,fogta a kezemet,úgy aludt el.Nemrég,2,5 évesen költözött saját ágyba,de éjszaka még átjön (hála az égnek,alszik tovább mellettem).A nappali alvást most hagyta el nagyjából,de sokat nem segít azon,hogy későn fekszik,hiába viszem sétálni a levegőre,az sem fárasztja le napközben (ez most baromi jó így lassan 9 hónapos terhesen 😅).Mondjuk nálunk fürdés után már nincs mászkálás,akkor lefekvés van és mesélek,meg hozzábújok,amíg elalszik.

Néha el kell menni kicsit,ha más nem,sétálni egyet egyedül vagy csak beülni a másik szobába,amíg apa/rokon/barátnő vigyáz a gyerekre.Jó néha kicsit kiszellőztetni a fejedet,nem szégyen segítséget kérni ilyenkor.Engem feltölt már egy-egy egyedül eltöltött óra is,amikor kicsit nyugi van.Ezért is hiányzik most az a délutáni alvás,de szerencsére itt a férjem is,ha olyan napom van,addig átveszi a kisfiunkat,amíg pihenek kicsit.

2022. nov. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!