Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, hogy bírjátok az...

Anyukák, hogy bírjátok az extrém alváshiányt?

Figyelt kérdés
2 éve nem aludtam át éjszakát, ráadásul az éjszakai ébredésekhez mostanában hozzájön a hajnali 4-5 körüli kelés minden nap. Most beteg is a kisfiam, örülök, ha 1 órát alszunk egyhuzamban. Ráadásul más okokból nagyon stresszes vagyok, néha alig tudok visszaaludni, amikor felébreszt. Szédülök, minden bajom van. Nem tudom most másra rábízni éjszakára sajnos. De félek, hogy rossz vége lesz. Terhes is vagyok ráadásul. (Amikor terhes lettem, éppen csak 2-3-szor ébredt a fiam éjszakánként, így be mertük vállalni). Valami tanács? Ti ilyenkor hogy vészelitek át?

2022. nov. 28. 07:29
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Szerintem ez normális egy beteg gyereknél, eldugul az orra, fáj a torka, nem tud aludni.

Köszönöm a tippeket, megbeszélem ezeket a férjemmel. Muszáj együtt aludnunk, nem jókedvemből teszem, de ha külön alszunk, még többször ébred és én még kevesebbet alszom.

2022. nov. 28. 08:39
 12/29 A kérdező kommentje:
Ja és én is bírtam, ameddig legalább reggel visszaaludt 6-ig, de ez az átlag 1,5 óra mínusz azért odavág.
2022. nov. 28. 08:41
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Amikor nagyon fáradt voltam akkor énnis aludtam napközben mikor a kicsi is aludt. Ez sokat segített.
2022. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! Nem bántásból mondom a különalvást. Igen, eleinte többet keltek, de aztán pár rosszabb nap, 1-2 hét után megszokja..míg ha ott lesz a pici onnantól ez kb kivitelezhetetlen lesz, mert kisgyerek az ágyban veszélyes az újszülöttre, ha a picit különrakod a nagy marad a nagyobb a baba üvöltés miatt szintén nem fog aludni, ha akkor akarod a nagyot átrakni másik szobába jön a testvér fèltékenység, ha a pici az elejétől másik szobában van a mászkálás miatt szintén rosszabbul alszik a nagyobb is meg te is..


Tudom, hogy nem szórakozásból csinálja az ember. Azt is, hogy most betegen nem fog menni, de hosszabb távon lehet jobb lenne ezzel most megküzdeni. Közeli rokonaim borzasztóan szenvednek mert anno nem lépték meg. 4en alszanak egy szobában az 5 meg 3 éves gyerekkel, romantika a házasságban nulla, kipihenve kb senki nincs 5 éve. A gyerekeket még lepasszolni se tudják sehová mert a szüleik nélkül nem hajlandóak aludni..

2022. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
52%
Majd ez is elmúlik. Nekem 2 gyerekem van 2 év korkülönbséggel, és a kicsi 3éves koráig nem aludta át az éjszakát. Kicsinek vele aludtam, akárki akármit mond. Az éjszakai pihenés többet ér, mint az elvek. Meg be is osztottuk, a férjem aludt a lányommal, én a fiammal. Nyilván a házaséletnek lőttek. Sokan elválnak ilyenkor. Mi kibírtuk.
2022. nov. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
29%

Engem nem terhel.


Jól birom, birtam mindig is a kevés alvást.


5 èv alatt nem sok èjjelt aludtam át.


Közben a3. Gyerekkel vagyok várandós.. ha nem a gyerekek miatt, akkor a hormonok miatt kelek..


Egyébként

5-kor kelek minden nap, mielőtt a csakád kel, azelőtt edzek ( állapotomnak megfelelően)

23-23:30 fekszem

Èjjel minimum 2-szer èbredek most. De volt ez 4-5 is pár hónapja.

2022. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 hetes a kicsi, 2 éves a nagy, az utóbbi időben nem aludtam sokat, ez tény :D Már bőven terhes voltam, amikor a nagy elkezdte átaludni az éjszakákat, szerencsére ez nem szűnt meg a kicsi érkezésével, de az újszülöttek szeretnek éjszaka minden mást csinálni, mint aludni (legalábbis az én tapasztalataim szerint), szóval az elmúlt 2 hétben átlag 4-5 órákat ha alszom, azt is darabokban. A 2 éves mellett meg az "aludj, amikor a baba alszik" dolog sem működik, ebéd után alszik ~1 órát, azzal meg nem vagyok nagyon kisegítve, főleg, hogy a kicsi jellemzően pont nem akkor aludna.


Hát mit mondjak erre. Kávé és csoki. Nem viselem túl jól, nem vagyok olyan türelmes, mint szeretném, de igyekszem. Amikor csak lehet, pihenek, jobbat nem tudok. Elmúlik ez az időszak is, addig meg kitartok. Kitartást neked is és minden sorstársnak is.


(Mi 4-en alszunk együtt, a pici babaöbölben mellettem, a nagy köztünk a férjemmel. Amióta a nagy megszületett, együtt alszunk vele is, és a házaséletünket ez semmiben sem befolyásolta, a kicsi sem szeplőtelenül fogant, szóval minden megoldható, ha az ember akarja. Nyilván most a gyermekágy alatt nem akciózunk, de az intimitás köztünk a férjemmel nem szűnt meg)

2022. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak az első pár hónapban volt babaöbölben utána saját szobát kapott. Így is éjszaka 2 óránként kel. Én úgy élem túl,hogy akkor alszom amikor ő is,tehát nappal 2x1 órát később pedig apukája játszik vele amíg alszom vagy hetente egyszer elviszi a kicsit több órára. Másképp nem lehet túlélni.
2022. nov. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Hónapokig aludtunk külön, sokkal rosszabb volt, mint így. Gondolom gyereke is válogatja.
2022. nov. 28. 11:25
 20/29 anonim válasza:
46%

16.

Csukd be a mesekönyved, senki nem hiszi el ezt a szintű fa$zságot

2022. nov. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!