Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Anyukák, hogy bírjátok az...

Anyukák, hogy bírjátok az extrém alváshiányt?

Figyelt kérdés
2 éve nem aludtam át éjszakát, ráadásul az éjszakai ébredésekhez mostanában hozzájön a hajnali 4-5 körüli kelés minden nap. Most beteg is a kisfiam, örülök, ha 1 órát alszunk egyhuzamban. Ráadásul más okokból nagyon stresszes vagyok, néha alig tudok visszaaludni, amikor felébreszt. Szédülök, minden bajom van. Nem tudom most másra rábízni éjszakára sajnos. De félek, hogy rossz vége lesz. Terhes is vagyok ráadásul. (Amikor terhes lettem, éppen csak 2-3-szor ébredt a fiam éjszakánként, így be mertük vállalni). Valami tanács? Ti ilyenkor hogy vészelitek át?

2022. nov. 28. 07:29
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a két lányom 6 hetes koruktól átaludták az éjszakát. Na ehhez képest a fiam fél óránként kel egész éjjel. Jobb napokon csak óránként, ami egy fokkal jobb. Én fogtam mindenre, mindent is bevetettünk, semmi nem segített. Nálunk kezdetektől külön aludt mert a lányok is az ágyukban aludtak. Aztán besokalltam, 10 hónapos korától magam mellé vettem. Semmivel nem kel kevesebbszer, csak nem kell pattogni az ágya és az én ágyam között.

Jelenleg 1,5 éves, továbbra is ilyen sűrűn kel, az összes foga kint van, úgyhogy nem fogzás az oka. Ráadásul ő a nappali alvásnál is fél óránként kel, úgyhogy nappal sem tudok aludni tőle. Nekem ez az oka, amiért még nem mentem vissza dolgozni, pedig 1 éves korától szerettem volna mint a lányoknál. De nem bírom. Nekem nincs segítségem mert a párom 95%ban külföldön van a munkája miatt 1-2 hétvégén van itthon egy hónapban. Hát nagyon nehéz szóval maximálisan megértelek...

2022. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
65%

20

Akkor ne hidd!


Van kb 100 más dolog, ami megterhelő nekem, ami lehet neked nevetséges dolog.


Ez pont nem.


Évekig rövidváltásban vendèglátóztam..


Gyerekként sem aludtam sokat.

2022. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, viszont ha külön alszik a nagy akkor a férjed át tud menni hozzá ha kel... vagy hogy tervezed, mindkét ébredő gyerekhez te kelsz fel? Netán hónod alá csapd az egyiket és paskolod a másik a fenekét? Vagy felváltva ébrednek akkor te nem alszol? Ezért kell bevonni az éjszakázásba a férjet. Ő átmegy a nagyhoz te meg megszoptatod a kicsit. Muszáj lesz változtatni mert marha veszélyes lesz a kicsire hogy te kiejtek a kezedből. Ilyenkor kell a nagynak alkalmazkodnia. Ha sírás árán, hát sírás árán. Ez van.
2022. nov. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
4 éve nem aludtam át az éjszakat, akkor is ébredek automatikusan 2 óranként ha nem lenne rá okom. Folyton fáradt vagyok, amikor lehet alszom napközben is, ha fél órat akkor annyit, különben nem bírnám. Csak túl kell élni, elmúlik.
2022. nov. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Három lesz a kicsi. Mai napig ébred, bár már csak 1x. Nyolc hónapja dolgozok. Még úgy mentem vissza dolgozni hogy az első hónapokban 1-2 órákat aludtam. A hányinger kerülgetett, szédültem, a sírhatnék minden hajnal 4kor elkapott, mikor ébresztett az óra. Az a nagy mákom, hogy toleránsak a munkahelyemen nem kellettv5 év lemaradást két hét alatt behozni. Mostanra normalizálódik az alvása, vele együtt a teherbírásom nő, mert többet alszok, de csak túlélni lehet, megoldás nincs. Elmúlik. Nekem a 2 éves lányommal simán lehet beszélgetni a nem alvásról, meg mantrázni belé, hogy aludjon, mert anya fáradt lesz, elesik a munkahelyén és bibis lesz. Sokszor bevállt, de ehhez kérdés mennyire beszédes a fiad, mert pl az enyém ( már 5 éves) két évesen nem volt az.
2022. nov. 30. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire lehet összefüggés a kettő között de én azt figyeltem meg, hogy amióta adom a nagyobbnak a halolaj meg immunerősítő kombót (eskimo meg magmax), azóta jobban alszik. Korábban alszik el és nagyon ritka hogy felkel. Emellett pedig minden nap séta, kifárasztás..


Megértelek, mi is sokat keltünk, ugyanez, amit itt írnak, már hányingerem volt, erős fejfájás, homályos látás, nagyon kivoltam, és akkor született a pici is, ő még mindig ébred sokszor cici miatt, de már jobb a helyzet. Sokat nem tudok javasolni azon kívül hogy a férjed mindenképp segítsen, ha dolgozik ha nem, mert baromi veszélyes ha egyszer csak rosszul leszel ott a két gyerekkel egyedül otthon.

2022. nov. 30. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
58%

Jelenleg még szerencsém van a lányommal. Igaz még csak 11 hetes, de kb 3-szor kel éjjel. Igaz egy felkelés sokszor 1-másfél óra. Tudom, hogy ez el fog múlni, ha kezdődik a fogzás stb. Sokkal kevesebb lesz az alvás.


Mindig nagyon jó alvó voltam, terhesen simán átaludtam 10-12 órát. Most azért ennél jóval kevesebbet alszom. Sokszor felébredek éjjel, hogy sír a baba, közben pedig nem sírt, békésen aludt a szobájában. Nem tudom, hogy ez miért van. Sokszor nézem az órát éjjel, hogy még alszik, még mindig nem sír, már biztos hamarosan ébred... Szinte minden nap reggel-este és éjjel szörnyen fáj a fejem. Sokszor szédültem is.

2022. dec. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Utolso, szerencse a 3 kelèssel? Nekem a lanyom 6 hetes kortol ataludta az ejszakat,nem kelt. Szerintrm ez a szerencse 😅a fiam is csak 1-2 enni es utana alvas. Viszont nappal rosszak, mint az ordog es hisztisek. Nem tudom melyik a jobb.
2022. dec. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan családot, ahol a baba felcserélte az éjszakát és a nappalt. Éjjel fent van, nappal alszik. Ez számomra sokkal megterhelőbb lenne. :)

Többször is felébredhetne éjjel, szerencsére nem teszi. Fürdés után kb este 6-fél 7-től alszik éjfél-1 óráig, ami szerintem nagyon jó.

Örülök, hogy neked még nagyobb szerencséd volt a gyermekeiddel! :) Az nagyon szép, hogy már 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát.

2022. dec. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!