Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van olyan akinek a babája nem...

Van olyan akinek a babája nem hajlandó a kiságyában aludni csak mellettetek? (Az enyém 8 hónapos)

Figyelt kérdés

Minden rendben volt 7 hónapos koráig kb, este elaltattam az ölemben, letettem a kiságyába, és vagy átaludta az éjszakát vagy max 1x kelt fel.

Egy ideje ha észreveszi hogy beteszem az ágyába, elkezd sírni és nem hajlandó ott aludni. A férjem és köztem alszik éjjelente, ráadásul az utóbbi napokban este 11 előtt nem alszik el hanem "nagyon él"... játszik, röhög, hiperaktív.


Nappal 1x alszik kb 13.00 órától olyan 17.00-ig, nagyon kis önálló baba, egyedül is játszik sokat, estére pedig mégjobban felpörög és mint irtam 11-ig tuti nem alszik el, azzal is meg kell harcolni.


2023. jan. 6. 08:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokat alszik délután
2023. jan. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Korábban is ennyit aludt, sőt akkor volt délelőtti alvása is.
2023. jan. 6. 08:12
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

De nő és egyre kevesebb az alvás igénye.

Nem tudod korábban elaltatni, mert nem is a hossz, de az 5 ig alvás okozhatja hogy sokáig fent van.

2023. jan. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

8 hónaposan lányom 3x 30 percet aludt. Rengeteg az a 4 óra. Oké, hogy ennyit aludt de ahogy nőnek, úgy alszanak kevesebbet.


Egyébként 8 hónaposan mind a 2 gyerekenmél volt egy alvás borulás. Most 15 hónapos, a mai napig tart. Nekem azóta óránként kel kb, pedig 8hónapig átaludta az éjszakákat.

2023. jan. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
81%
Sok a delutani alvas szerintem is. Ha 5-kor ebred, nem csoda, hogy 11-kor alszik csak el. Az ennagyobbik gyerekem csak mellettem tudott elaludni, es 1,5 eves koraig az elalvasat segiteni kellett aktiv ringatassal, kulonben azt csinalta, amit a tied.
2023. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon sokat alszik délután! Az én fiam 9 hónapos, már csak 2x alszik, délelőtt 40 percet, délután max.másfél órát. Lehet kipróbálhatnátok a 2 alvást, hogy délután jóval rövidebbet aludjon, és ne olyan későn ébredjen belőle. Így egyértelmű, hogy nem fárad el 11 előtt.
2023. jan. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

2x1,5 óra sokkkkkkkal jobb lenne. Miért alszik csak 1x nappal? Az kb 1 éves kortól van, persze vannak eltérések. Szerintem túlfárad 1-ig utána meg ugye bepörög délután mert ahhozva szokva, hogy ha nem pörög, összeesik az alvásig.


Emellett komolyan 5-ig alszik? Uhh.


Inkább keltsd fel reggel 7-kor, aludjon egy rövidebbet, akár csak fél-1 órát délelőtt, majd délután mondjuk 2-től nagyon max 4-ig és akkor simán elalszik 8-9 körül.

2023. jan. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A fiam jövő héten lesz 8 hónapos. Délelőtt alszik másfél-2 órát, délután max 1 órát szokott. Így este fél 8-8 körül alszik el, reggel fél 7-7 körül ébred.

Szerintem nagyon sok a 4 óra délutáni alvás. Annyi idő alatt nagyon kipiheni magát, nem csoda, ha nem alszik el 11 előtt.

Egyébként nálunk is sírás van, ha beteszem az ágyba. Még 1 hónapja szó nélkül betettem, és aludt magától. Most eleve kézben alszik el. És ha túl korán teszem be, sír. Meg kell várni, hogy jó mélyen aludjon. Éjszaka is van, hogy 15-20 percet fent vagyok, kézben van, aztán ha mélyen alszik, akkor vissza tudom tenni. Szerintem szeparációs szorongás. Szüksége van a közelségre.

2023. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Igazából reggelente 7-kor kel. Vagy 7.30-kor, és majd csak délután alszik el ahogy írtam. Max akkor alszik el délelőtt ha kocsival megyünk valahova, a kocsi elaltatja. Olyankor van hogy másképp alakul a napja, de nem mindig megyünk hosszabb utra ami több lenne fél óránál. Délelőtt amúgy másfél órát sétálok vele babakocsival, olyan fél 9 körül indulok mindig, utána eszik és játszik. Amúgy 7 hós korátol négykézláb mászik és 1 hete felállt már. Szoval pörög ezerrel. Valahogy megprobálom átállitani az alvását napi 2-re, de kevesebb időre. Nem tudom hogy alakult így a nap, igazából amióta mászik négykézláb meg feláll azóta csinálja ezt.
2023. jan. 6. 09:58
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az semmit sem jelent, hogy mikor csinálja a nagymozgásokat ilyen szempontból. Az én fiam is 7 hónaposan kapaszkodott fel először, hogy kilopja az apja kezéből a fagyit, mégis nagykönyv szerint aludt. Ismerősnél meg csomó mindent később csinált a gyereke és nem alszik szépen. Mindenre van példa, gyereke válogatja.


Valahogy álljatok vissza 2 rövid alvásra.

2023. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!