Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti tudtok úgy aludni,...

Anyukák, ti tudtok úgy aludni, hogy a babátok a szomszéd szobában alszik és nem mellettetek a kiságyban ?

Figyelt kérdés

4 hónapos lesz a fiam, és a kiságya az ágyunkhoz van nyomva, rács nincs a két ágy között, hanem egy takaró van összegöngyölve és az van közénk rakva, hogy ne guruljon át hozzánk az ágyba. Most hogy már kezd forogni és mozgékonyabb, már rá akarom rakni a rácsot arra a felére. Eddig nyugodtan aludtam, mert gyakran rá tudtam pillantani, hogy minden oke e. De nemsokára tervezzük őt átrakni a szomszéd szobába, ami az ő szobája lesz. Nektek a babátok mennyi idős volt, amikor átraktátok külön szobába ? Hogy viselte a baba és hogy viseltétek ti ? Felébredtetek rá, ha a baba éjjel felébredt ?

Fiam egész jó alvó, már 2 hónapja átalussza az éjszakát, néha ébred csak fel éjjel egyszer enni.


2021. okt. 1. 08:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

4 hónaposan került át a saját szobájába és mindenki jobban alszik. Ő is.

Vettünk kamerás babamonitort, és nem a hangérzékelő van bekapcsolva, hanem folyamatosan megy. Tehát ott van az éjjeliszekrényen az orrom előtt a képernyő, azonnal felébredek ha nagyon forgolódik, vagy ha motyog, sírásra sose kellett várjak, annyira fel van tekerve a hang, hogy a forgolódása is hangos. Sokkal jobban lehet látni mi történik a kiságyban, mert éjjeli mód is van rajta.

2021. okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Pont 4 hónapos volt a fiam amikor átraktuk a szobájába. Addigra ő is átaludta az éjszakát. Van a kiságyban légzésfigyelő/bébiőr, így nyugodtan alszom. A bébiőr úgy van beállítva, hogy a mocorgását nem hallom, de ha nyögdécsel/sír akkor arra felkeljek. A baba is jól viselte kb észre sem vette, hogy nem vagyunk ott.
2021. okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Kezdettől fogva külön szobában aludt. Ott egy felnőtt heverőn szoptattam. 1-2 alkalomnál többször sosem kelt fel, másfél hónap után átaludta az éjszakát.


Én még a szülés előtt aggódtam nagyon, hogyan fogok felkelni, mert felőlem bombát lehetett robbantani, semmire nem keltem fel.

Azóta is így van, kivéve a gyerek. A gyerek egy moccanására felkeltem mindig.

2021. okt. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kezdettől fogva, bár szomszédos a szoba és az ajtó nyitva van. Én azt nem tudom elképzelni, hogy lehet együtt aludni, mivel vetem magam és a férjemet is rendszeresen megrugdosom álmomban. Tuti agyonnyomtam volna a gyerekemet éjszaka.


A gyerek amúgy éjszaka kiabál ha gondja van.

2021. okt. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

10 hetes korában költöztünk ki a szobájából, mert akkor kapott egy hempergőt és a mi kanapénk már nem fért el kinyitva. Ezt csak azért mondom, mert eredetileg ennél hosszabban terveztünk vele egy szobában aludni, féléves koráig kb., de gondoltuk, tegyünk egy próbát. Azóta is külön alszik (most 15 hónapos), van egy bébiőr, azt minden este bekapcsoljuk, de most már elég erős a hangja ahhoz, hogy anélkül is meghalljam, ha tényleg akar valamit.

Amikor beteg volt, akkor bent aludtam mellette a földön, mert kb. óránként felébredt, így nekem egyszerűbb volt.

2021. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
55%
Én nem tudtam... mi egyrakáson alszunk a legjobban. Az a lényeg, hogy nektek mi válik be.
2021. okt. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy tudok. Kezdetektől fogva a saját szobájában a saját ágyában alszik. Az első 2 hétben még ott aludtam vele egy kanapén, de aztán rájöttem, hogy azt a kevés időt sem alvással töltöm, amit lehetne, mert minden rezzenésére felébredek és várom, mi lesz. Nyitva marad az ajtaja, mindig meghallom, ha kellek, sosem volt még gond belőle, 7 hónapos.
2021. okt. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
59%
1.5 évesen került mindkét gyerek külön szobába
2021. okt. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Amint elmúlt a hasfájós korszaka, ment külön szobába. Addig sem a mi ágyunkban aludt, hanem a kiságyában.

Szeretünk este filmezni, ezt azt csinálni, a kisifunk melett nem lehetett, mert minden kis zajra felébredt. Jobb külön.

2021. okt. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kb fél éves volt a fiam, amikor a saját szobájába került. (Akkor költöztünk és lett lehetőség külön szobába altatni)

Az elején Én is állandóan attól féltem, hogy nem fogok rá felkelni, nyitott ajtók mellett is kamerás bébiőr volt mellettem és úgy aludtam :D

Viszont rá kellett jöjjek, hogy kb minden kos rezdülésére felriadok úgy, így aztán elhagytuk a bébiőrt, hogy nyugodtabban tudjak aludni. :)

Mióta megszületett a fiam, sokkal-sokkal éberebben alszok, akármennyire is fáradt vagyok, nincs olyan, hogy ne keljek rá fel :)

Mindenkinek sokkal jobb így, nekünk is és neki is :)

2021. okt. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!