Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyereketek mikor tanult meg...

A gyereketek mikor tanult meg biztonságosan közlekedni mellettetek az utcán?

Figyelt kérdés

Az enyém nemsokára 2 éves lesz, de esze ágában sincs arra menni, amerre én, a kezét kitépi a kezemből. Emiatt babakocsiban hordom még, óriása harc megy, amikor beleültetem, de amúgy egész jól megül még benne. Nagyon forgalmas helyen lakunk egyébként, így tartom biztonságosnak.


Látok nála kisebb gyerekeket, akikkel lazán sétálnak a szüleik az utcán, követik őket, ilyenkor elgondolkodom vajon mi mennyire vagyunk ezzel elkésve. Persze, nála nagyobb gyerekeket is szoktam babakocsiban látni, de lehet már ők is simán közlekednek az utcán, csak éppen ott ültek.


2021. nov. 12. 13:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Lányom 1,5 évesen gyönyörűen közlekedett (eleve 18 hónaposan indult el), majd 3 és 4 éves kora között "romlott el". Akkor volt, hogy már rég tudta, de csak azért se tartotta be mindig, engem pedig a szívinfarktus kerülgetett még 5 éves korában is.
2021. nov. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Mindketten 1 évesen, ahogy tudtak sétálni. Tudják, hogy ha nem foghatom a kezüket, hazamegyünk, így nem próbálkoznak. 😊
2021. nov. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Párszor hazamentünk elszaladás miatt, utána szépen jött.
2021. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Pontosan nem tudom, most is fogom a kezét, 4 és fél éves. De a lányom nagyon megfontolt volt már kétévesen is, nem minden gyerek ilyen. Neked kell látni, hogyan jó, ha babakocsiban akkor rakd bele, iskolás koráig úgysem fog egyedül közlekedni, nem vagytok semmivel elkésve.
2021. nov. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%

A nagyobbik gyakorlatilag amikor megtanult menni, már szabályosan, rám hallgatva közlekedett. Ha fél méterrel a zebra mellett akarok átmenni az úton, akkor már rám szól.

A kicsi januárban lesz két éves, benne nem bízom. Néha jön rendesen, de általában szalad, amerre lát. Mivel ilyen kis önálló, próbáltam neki elmesélni, hogy balra néz - jobbra néz - megint balra, ezt tökéletesen felfogta, ha eszébe jut, akkor alkalmazza is, de az esetek többségében nem jut eszébe. Szóval őt én is mindig bepakolom a babakocsiba. (Viszont kihasználja az így nyert időt, a babakocsiban szokott aludni.)

2021. nov. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 grafno ***** válasza:
73%
Szerintem 2-3 évesen már megállt a sarkon és megvart amíg odaertem. Keménynek kell lenni néha hogy veszélyes ha nem figyel.
2021. nov. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%
11hosan indult el, 13hosan már biztonsagosan ment nagyobb távokat is. Azota sétál, nem ült babakocsiba.
2021. nov. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
46%
22 hónapos de ugyanez. Lányom is ilyen volt,ő olyan 3 éves korára,de mi amúgy sokat járunk autóval,szerintem aki többnyire gyalogosan vagy busstal közlekefik,ott ehhez hamarabb alkalmazkodik a gyerek is. Elkésve még nem vagytok ne aggódj.
2021. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
21 hónapos, pont valamelyik nap gondolkoztam ezen én is. Köszi a kiírást :)
2021. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

2.5 éves sosem fogom a kezét, úgy megyek, hogy elkapjam ha éppen az úttestre akar menni, de ő ezt direkt csinálja, hogy idegesítsen,egy percre nem veszem le róla a szemem.

Amikor olyan helyen megyünk ahol nagyobb a forgalom fogom a kezét, ő sem szereti, de ölben lenni jobban utál, akkor az a bünti, hogy felveszem, ha meg elszalad hazáig fogom a kezét ott is ahol nem is kéne.

2021. nov. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!