Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy bírjátok idegekkel a 2...

Hogy bírjátok idegekkel a 2 órás altatásokat?

Figyelt kérdés

Másnak sem hajlandó este elaludni a gyereke? (2 éves múlt októberben). Jobb esetben 1 óra, rosszabb esetben 3 óra. Meseolvasás, villanyoltás, utána mint aki teljesen felpörgött. Ugrál, forgolódik, felkel 10-szer (éhes, szomjas, folyik az orra, stb)

Próbáltam később fektetni, többet mesélni, stb..semmi változás.

Mire elalszik én teljesen kész vagyok.


2023. jan. 10. 23:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Alszik napközben, és ha igen, akkor mennyit? Lehet, az túl sok neki.
2023. jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Alszik napközben. Mostanában nagyon változó hogy mennyit. 1-3 óra között.
2023. jan. 10. 23:17
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy kevesebb délutáni alvás kellene, és hamarabb fektetni. A túl fáradt gyerek sem tud elaludni. Nem zavarja külső hang, szomszéd vagy utca forgalom? Nem tudnád esetleg átrendezni a szobáját? Az is segít néha.
2023. jan. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
33%

2 evesen a legtobb gyerek mar nem igenyli a nappali alvast, csak 100 eves magyar berogzodes miatt rajuk van eroszakolva.

Ezert nem alszik el este, figyeld a jelzeseit.

Az enyem is 2 evesen szokott le a delutanirol, cserebe este 7 tol reggel 8 ig aludt, felkeles nelkul, es mindenfele altatasi bohockodas nelkul.

2023. jan. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Szerencsére semmi zavaró tényező nincs (zah,fény).

Az nekem is eszembe jutott már hogy segítene ha átrendezném a szobáját de kivitelezhetetlen. Sok bútor kimondottan ebbe a szobába lett csináltatva asztalossal, rögzítve is vannak hogy ne rántson magára semmit, szóval szét kellene bombázni kb,azt meg túlzásnak érzem.


A délutáni alvás egyébként könnyebben megy, de lehet csak azért mert kb 22:00-22:30 mire végre elalszik és kb 6-7 között kel fel.

2023. jan. 10. 23:50
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez van. Nappali alvás nincs, mégis jól megszívom néha. Ha egy órával később kel reggel, már tovább marad fent és azt már nem egy órával.

Most talán beáll (két napja), reggel nyolckor kel, este nyolckor alszik.

2023. jan. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk csak egy óra az altatás, de nekünk még napközben is 3 van, úgyhogy kb ugyanott vagyok, mint te. Én viszek egy könyvet, és amíg tombol, addig olvasok. Magaknak, nem hangosan. :D De lehet próbálkozni a gyerekmesével is, nálunk az csak este van.

Ha elmennék ordítana, ha visszavinném a nappaliba, dörgölné a szemét és nyűgös lenne, így meg boldogan pörög az ágyban, időnként visszaadom a cumiját, aztán egyszer csak kidől.

2023. jan. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyi az altatás, akkor én is azt mondom, valamit rosszul csinálsz.

Vagy nincs eleget levegőn, vagy nincs lefárasztva. Vagy ténsleg sok a nappali alvás neki.


Fiam 2.szülinapja után még aludt délben. De ha 30-40 percnél többet hagytam aludni, akkor már nem aludt el este.

2.5évesen el is hagyta a nappai alvást. Kelt reggel 8kor, és este 9ig fenn volt. Akkor fogtam és max, de tenyleg nagyon max 20perc alatt elaltattam.


Most 3 éves. Reggel 7kor kel. Oviban van délelött. Egész délután udvaron. És igy is este 10 mire leteszem. Ha elöbb próbálnám, az lenne mint nálatok. Így pedig elalszik 10perc alatt

2023. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem elég fáradt. Nálunk is, mikor itthon van, és délutan hagyom aludni 2-3 órákat, este tízkor még pörög. Kiszámoltam, nálunk az alvasigénye egy nap 10-10,5 óra, ezt kell elosztani délutanra és éjjelre. Szóval így ha azt akarom hogy éjjel 9 órát aludjon, 1 órat hagyom csak délutan szundítani. Nálunk bevált.

Számold ki te is mennyit alszik, és keltsd fel a délutáni alvasból, felesleges bohóckodni az altatassal, úgyse fog aludni ha nem álmos.

2023. jan. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy gyereket 1-3 órán át kell altatni, akkor ő nem álmos. Nálunk is hiába kezdem meg az esti rutint korábban, mondván, hogy a gyerek nem ismeri az órát (2,5 éves), 9 előtt sosem alszik el. Mert addigra nem fárad el annyira, ha fejen állok sem. Tegnap is azt hittem, hogy fáradt, mert előző este nem tudta kialudni magát, de napközben a bölcsiben aludt rendesen, szóval hiába dugtam ágyba 8-kor, még bőven arcon pörgött 9-ig. De ha elkezdem az esti rutint fél9 körül, meseolvasás, stb, akkor is 9-kor alszik el, de cserébe az egész altatási mizéria kellemesen telt, én is élveztem, mert cuki volt közben és nem volt konfliktusunk, és nem is tartott tovább fél óránál.

Viszont nálatok ez az este 10 órás elalvás ez elég meredek, szerintem is segíthet, ha nem alszik napközben vagy csak keveset. Hátha hamarabb bealszik és akkor nem kell ennyit küzdeni vele.

2023. jan. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!