Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig kel éjjel egy gyerek?

Meddig kel éjjel egy gyerek?

Figyelt kérdés

5 és fél és 3 éves gyerekeink vannak. Minden éjjel legalább 3 alkalommal felkelnek. Egyszerűen el vagyok keseredve és hulla fáradt vagyok. Olvasom itt (meg máshol is) hogy pár hónapos babák átaludják az éjszakát, nálunk meg állandóan visszatér ez a felkelés..

A nagy állandóan át szeretne valahová feküdni. (nem indokolja miért) Vagy a nappaliba a kanapéra, vagy a férjem dolgozószobájába a kanapéra, vagy a vendégszobába, vagy hozzánk a hálóba. (a vendég és a dolgozó nincs fűtve, csak ha használjuk, szóval ez annyira nem jó ötlet..) Hozzánk jöhet de akkor sem alszom, mert akkor rugdos, meg ugye akkor már jön a kicsi is.

A kisebb pluszba mindent is csinál ejjel.. Fázik és egyben melege van, öltözik, nincs meg az alvósa, azt keresi, pakolaszik, iszik, pisil, rosszat álmodik, hallott valamit, vagy csak éppen nálunk szeretne aludni, vagy a kanapén vagy a naggyal...

Nem értem.. én már előbb-utóbb felborulok. Volt egy (rövid) időszak amikor vegigaludták az éjszakát de mindent ugyanígy csináltunk. Nem tudom mit rontunk el.

Oviba járnak, egész naposak, délután foglalkozunk velük. Sokat vagyunk a szabadban ha az időjárás engedi. Hétköznap nem néznek túl sok tévét, (max 20-30p mese délután), nincs este/késő délután édesség, nem pörögnek be, könnyen elalszanak.

Normálisan vacsora van 18.30kor fürdés, beszélgetés, meseolvasas, alvás, legkésőbb 21kor. (egy szobában alszanak, nem hajlandóak külön lenni, de ezt annyira nem is bánjuk)

Reggel 6kor kelünk, délben alszanak az oviban. "jo" gyerekek. Nem problémásak. A nagy kicsit válogatós, ha ez számít de jó a vérképe. (nemrég voltunk vérvételen)

Ezen felül multivitamint + halolajat kapnak.


Mi lehet a baj?



2023. márc. 27. 21:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ennyi idő után már megszokás is lehet. :-)

Egy felnőtt is, ha megszokja, hogy éjjel kettőkor mindig felkel pisilni, akkor fel fog ébredni akkor is, ha nem kell neki.

Ahogy saját gyerekkoromra visszaemlékszem: én is átjárkálós gyerek voltam. Nem minden éjszaka, de az éjszakák harmadában-negyedében anyuéknál kötöttem ki óvodás korom körül. Az biztos, hogy én sokszor álmodtam rosszat, félelmeteset. Sokszor aztán emiatt nem mertem elaludni, akkor az volt a bajom. Amikor nem aludtam el, akkor meg általában a falon árnyékot vető tárgyak és a függönyön beszűrődő utcai lámpák fénye mindenféle szörnyalakot rajzoltak ki, amik szintén rettegéssel töltöttek el.

Utólag sem tudom, miért voltam ilyen félős gyerek. Pedig nem tévéztem sokat, nem láttam erőszakos filmeket, otthon normális volt a légkör.

Szóval annyit akartam ezzel mondani, hogy lehet, hogy valamelyik vagy mindkettő gyerek fél a sötétben. És ezt még bevallani is nehéz, mert a nagy már elvileg tudja, hogy nincsenek szörnyek a falon, de amikor látja az ember az árnyékokat és rátör a szorongás, akkor nem sokat ér ez a tudás. Nekem gyakorlatilag kamaszkorom végére múlt el teljesen ez a szorongás - hogy aztán átadja helyét az egyetemi vizsgák és a munkahelyi megfelelés miatti szorongásnak. Sose lettem jó alvó...

2023. márc. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Bogica0616 ***** válasza:
76%
A lányom délután nem aludt 2 éves korától, de este 8 - kor legkésőbb, amíg kisebb volt 7-kor már aludt. Persze volt, hogy felkelt(pisilni,inni vagy csak úgy). A megoldás, hogy többet aludjon és én is tudják, hogy mellettem aludt saját ágyban,ami alacsonyabb volt a miénknél ìgy nem tudott rugdosni.
2023. márc. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Nagyon sajnálom a helyzeted, okosat lehet nem is tudok mondani.

A nagyobbik fiam 3 éves,ő képes egész éjszaka mozogni , de ő cicis volt és 3 hónapos korától 8 hónaposig ( amikor feladtam a szoptatást) egész este cicizett.Azóta is megébred, ha valaki nincs mellette.

A húga koraszülött volt, most 3 hónapos és tápszeres.

Ő már napközben is magától alszik el, esti altatásnál addig ordít, amíg a hálózsákjába be nem teszem es cumiját nem adom a szájába, és ölben se jó neki, be kell tegyem az ágyába és már alszik is. Ez kb este 7 óra majd hajnali 3 vagy 4 körül kel fel enni

Nem tudom babaként hogy volt az altatás nálatok,de nálunk a nagyobbnál ketten kellettünk és tartott 1,5 órán át és azóta se alszik jól

A kicsinél egyedül elintézem fürcsivel, kajával fél óra alatt.

Szerintem sokat számít, hogy milyen maga a gyerek és milyen volt minden altatás babaként

Hozzáteszem, a fiam soha nem fogadta el a cumit, napközben se a cicit se a cumisüveget, minden sokkal érdekesebb volt, minthogy egyen ő éjszaka evett.

2023. márc. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3 és fél éves, még mindig ébred éjjel, de szerencsére akkor már hamar vissza is alszik, legfeljebb kéri, hogy fogjuk meg a kezét. Ő egy ideje fél éjszaka a szobájában, úgyhogy most az ágyunk mellett a földön van a vastag matraca és azon alszik. Kb azóta alszik rendesen, hogy mellettünk van, azelőtt milliószor mentünk át a szobájába. Nálunk is hamarosan érkezik a kistesó, akkor majd ki kell logisztikázni hogy férünk el…

Emlékszem amikor kicsi voltam (4 éves múltam valamivel), leestem az új ágyamról, nem mertem azon aludni, pár hónapig a szüleim mellett aludtam, vagyis az ágyuk mellett a szivacson. Nagyon kis dolgok miatt is lehet rossz alvás. :/

2023. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%
Másfél éves korig nagyon sűrűn kelt éjjel, utána pedig már egyszer sem egyáltalán. Most 14 éves. 😀
2023. márc. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%
42 evesen meg egy ejjel sem aludtam at.
2023. márc. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt írom, hogy gyereke válogatja, azzal nem vagy kisegítve, az, hogy szoktatás kérdése, pedig a szerencsés szülők válasza. A fiunk most két éves, kb. 4 hónapos korától nem kelt éjjel (értsd csak kora hajnalban), aztán 6 hónapos korától megint, ráadásul vigasztalhatatlan sírással, ami legalább 20 percig, de akár 1,5 óráig tartott és az első hónapokban ez éjszakánként akár 3-szor is előfordult. Kb. 1 éves kora óta többnyire megint nem kel éjjel, pontosabban volt 2 hét, amikor annyira rossz állapotban volt a popsija, hogy zavarta a pisis pelenka.

A testvéreméknél 4 és 5,5 évesek a gyerekek és még mindig kelnek éjjel, maguktól nem tudnak visszaaludni, de legalább egymást sem hagyják + pelenkát is kell cserélni, mert nem bír ki egy éjszakát (a nagyobbiknak talán már nem kell pelus, de 1 éve még kellett). A szülők szintén hulla fáradtak.

Ahogy 1-es írta, nekem is volt ovis koromban egy rosszul alvós időszakom, sok évvel később tudtam egyáltalán megfogalmazni, hogy mi volt a gondom. Röviden: lidércnyomás, éjszakánként arra ébredtem, hogy mintha valami sötét alak piszkálná az orromat. Persze megijedtem, mentem át a szüleimhez, hogy félek. Ők nem szerették volna, ha odaszokom az ágyukba, ezért odatettek a szobájukba egy matracot, hogy arra fekhetek. Idővel elmúlt, de mivel nem tudtam megmondani, mi baj, ők sem tudtak segíteni (ilyenkor állítólag segít, ha nem háton alszik az ember). Megjegyzem, az öcsém hajnali ébredéskor csak átment hozzájuk és bevágódott közéjük. Az unokahúgomnak volt egy félősebb időszaka, de sokszor le lehetett szerelni azzal, hogy ott van a kutya és ő megvédi.

2023. márc. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%

A naggyal esetleg meg tudjátok beszélni, hogy miért akar mindig átköltözni. Na nem éjjel, hanem valamikor napközben. Szerintem vagy fél valamitől konkrétan az ő szobájukban, vagy valami nagyon zavarja ott (esetleg kényelmetlen az ágya). Ha nincs normális indok, akkor meg kell neki mondani, hogy álljon le. Nagy gyerek, megérti. Esetleg bónuszként valami éjjeli fényt be kéne rakni a szobájukba, ha még nincs. (Ha meg van, akkor esetleg kikapcsolni, lehet, hogy az a baj.)

A kicsivel még könnyebb, mert megvannak az okok: melege van, fázik, szomjas, pisilni kell, egyik se gond. Intézze el, aztán aludjon tovább.

Nem gáz az, ha felébrednek. Nekem is vannak egész kicsi koromtól kezdve olyan emlékeim, hogy fekszem a sötétben az éjszaka közepén, mert felébredtem. Csak engem megkértek a szüleim, hogy ne szopassam már őket éjjel. Persze ha valami extra volt, akkor simán átmentem hozzájuk, a legextrémebb talán az volt, amikor arra ébredtem, hogy vérzik az orrom (csak egyszer történt ilyen, valószínűleg ezért is emlékszem ennyire). De egy szimpla rossz álom is elég indok volt nekem, és tudtam, hogy nem mérgesek olyankor a szüleim. De az ilyen maximum hetente egyszer fordult elő.

A többi éjjel is felébredtem, de tudtam, hogy anyáék aludni akarnak, úgyhogy nem zavartam őket.

2023. márc. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is kelek



Szontén 4,5-3 èveseim vannak…

A 4,5 van, hogy nèha már nem kel…vagy nem veszem észre..

2023. márc. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Megpróbálok reagálni.


Kezdem ott, hogy hogyan aludtunk régebben.


Szóval a nagyobbik kb. egy évig isz. szopizott, vele egy szobában aludtunk (kényelmi szempontok miatt atköltöztem elsőre én, aztán jött a férjem is, és kb. másfél éves koráig ott voltunk vele, de ő általában külön kiságyban volt mellettünk.) Akkoriban még tápszert ivott éjjel egy v. két alkalommal tehát felváltva keltünk hozzá.


Kicsit több, mint 2 éves volt a nagy amikor megszületett a kicsi.


Elsőre próbáltuk, hogy aludjanak egy szobában és majd átjárok szoptatni, de a kicsi is "nehéz eset" volt, szerette a maratoni szoptatasokat így pár hét után feladtuk, és vettünk egy kinyitható matracot a nagynak és egy babaöbölt a kicsinek és átköltöztünk mind egy szobába, a nagyobbik hálónkba.


Minden szuperül működött, egy jó pár hónapig aludtunk.


Nappal egyébként mindig a saját szobájukban aludtak.


A kicsi is ISzSz volt, aztán kb. másfél éves lehetett, amikor jött a zsenialis ötletük, hogy ők mostantól a saját szobájukban alszanak. Ez nem is volt annyira elképzelhetetlen, mert akkoriban a kicsi már elhagyta az éjszakai szopikat.. gondoltam jó, próbáljuk meg.


Aludtak megint egy ideig.. (azért nem mondom hogy nem keltek, de max egyszer..)


Aztán egy éve kész lett a házunk és beköltöztünk.


Eleinte itt is aludtak egyébként.

Mondjuk 10-ből 4 éjszakát megúsztunk max. 1 ébredéssel.


Ekkoriban szokott le a lányom végleg a szopirol, érthető volt, hogy ejjel szomjas, meg mindig van valami baja.


Változás is volt bőven, megértettem, hogy sok nekik egyszerre.


Gyakran egyébként ők is matracon alszanak itt-ott, de főleg a nappaliban, ha betegek. (És hát sajnos.. sokszor betegek, mert a nagy asztmás a kicsi kruppos és ha betegek, akkor általában a nappaliba szoktam csinálni olyat, hogy összetolok 3db 90-es matracot (2 gyerekágyas és egy vendegágyas matracot) és együtt alszom velük/vagy a férjem (azert, hogy felügyeljük őket, nehogy befulladjanak)



Szóval, éjjeli fény van. Több félét próbáltunk. Kivetítős, sima. Több színt, többféle erősségét. Nincs változás. Redőny is van.. azt kissé fel kell húzni, mert szeretik a fényeket. (de próbáltam már, hogy amikor elaludtak lehúztam.. nem volt változás)


Csend van. Kertvárosi övezetben lakunk. Nincs túl közeli szomszéd, max néha ugat itt-ott a kutya.


Nincs pelenka. A kicsi ha beteg néha van baleset, de ha nem beteg akkor nincs. Ő fél éve ovis, előtte már nappalra simán szobatiszta volt. A nagyobbik is kb 2 év 10 hónaposan lett szobatiszta, éjjelre meg kb 4 évesen lett az.


Megoldás persze, hogy akkor aludjunk mind együtt de bevallom (lehet önző vagyok) kicsit belefáradtam. Néha szeretnék kettesben lenni a férjemmel. Megnézni este egy filmet, nem lopakodva kelni és fekudni..


Az nem játszik, hogy egyszer itt aztán egyszer ott, mert ha elkezdem nekik hagyni, hogy aludhatnak mondjuk a hálónkban vagy a nappaliban (ami amúgy közvetlen egymás melletti szoba nálunk) akkor nem fogják megérteni hogy mondjuk hétvégén ne vagy egyik nap szabad a masikon nem.. Szóval most éppen azt a kört éljük, hogy próbáljuk így, de igazából nem megy.


Mi amúgy általában később alszunk, mint ők és egy 30 perccel előbb is kelünk, mert csinálom a reggelit, készülődök, szóval már csak azért sem olyan jó ha együtt alszunk, mert akkor se este se reggel nem lehet nyugodtan lenni, itt kell lopakodni.


A mostani hálóba csak egy matrac fér el és max egy gyerek egyszerre az ágyba közénk és igen, összevesznek azon ha egyik feljohet a másik nem. Abból az szokott lenni, hogy a 2 gyerek meg az apjuk az ágyon én a matracon alszom.. bár ezt max akkor csináljuk ha már nagyon kivagyunk és kell pár nap amíg alszunk.. vagy ha szabin vagyunk, ilyesmi.


Amúgy persze nem gáz ha felkelnek, én is felkelnék magamtól ha nem lennék eleve fenn, mert már felkeltett a gyerek.😀


Köszi a valaszokat, próbálok belőlük tanulni.

2023. márc. 28. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!