Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig kel éjjel egy gyerek?

Meddig kel éjjel egy gyerek?

Figyelt kérdés

5 és fél és 3 éves gyerekeink vannak. Minden éjjel legalább 3 alkalommal felkelnek. Egyszerűen el vagyok keseredve és hulla fáradt vagyok. Olvasom itt (meg máshol is) hogy pár hónapos babák átaludják az éjszakát, nálunk meg állandóan visszatér ez a felkelés..

A nagy állandóan át szeretne valahová feküdni. (nem indokolja miért) Vagy a nappaliba a kanapéra, vagy a férjem dolgozószobájába a kanapéra, vagy a vendégszobába, vagy hozzánk a hálóba. (a vendég és a dolgozó nincs fűtve, csak ha használjuk, szóval ez annyira nem jó ötlet..) Hozzánk jöhet de akkor sem alszom, mert akkor rugdos, meg ugye akkor már jön a kicsi is.

A kisebb pluszba mindent is csinál ejjel.. Fázik és egyben melege van, öltözik, nincs meg az alvósa, azt keresi, pakolaszik, iszik, pisil, rosszat álmodik, hallott valamit, vagy csak éppen nálunk szeretne aludni, vagy a kanapén vagy a naggyal...

Nem értem.. én már előbb-utóbb felborulok. Volt egy (rövid) időszak amikor vegigaludták az éjszakát de mindent ugyanígy csináltunk. Nem tudom mit rontunk el.

Oviba járnak, egész naposak, délután foglalkozunk velük. Sokat vagyunk a szabadban ha az időjárás engedi. Hétköznap nem néznek túl sok tévét, (max 20-30p mese délután), nincs este/késő délután édesség, nem pörögnek be, könnyen elalszanak.

Normálisan vacsora van 18.30kor fürdés, beszélgetés, meseolvasas, alvás, legkésőbb 21kor. (egy szobában alszanak, nem hajlandóak külön lenni, de ezt annyira nem is bánjuk)

Reggel 6kor kelünk, délben alszanak az oviban. "jo" gyerekek. Nem problémásak. A nagy kicsit válogatós, ha ez számít de jó a vérképe. (nemrég voltunk vérvételen)

Ezen felül multivitamint + halolajat kapnak.


Mi lehet a baj?



2023. márc. 27. 21:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Egy 6 éves fiam van. 3 éves koráig egy éjszakát nem aludt végig..Viszont azóta ha esetleg nagyon beteg akkor ébred éjszaka, hogy fújjak az orrába vagy nagyon köhög. 1 éve saját szobájában alszik. Szerencsére első 1-2 este akart csak a mi szobánkban aludni, azóta semmi gond. Mi sokszor elmondtuk neki, hogy milyen nagyfiú már meg, hogy szép szobájában milyen jó lesz neki.

Szerintem legyél határozott, ne engedd, hogy veletek aludjanak. Csak a saját ágyukban, nem nappali meg ti szobátok meg nem tudom mi. Pisi, ivás megengedett ha kell de alvás utána vissza. Teljesen a fejedre nőnek így.

2023. márc. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kinövik. Félálomban pisilnek, s visszafelé nem az ágyukban landolnak.

Az öcsém is alvajáró volt, bepisikt a hűtőgépbe, majd befeküdt a gardrobszekrénybe. Panelház, csak ajtókat tévesztett. 😄

2023. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
😂😂 mondanám, hogy irigylem az anyukád, de nem lenne igaz
2023. ápr. 9. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!