Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha éjszaka alszik a kislányom...

Ha éjszaka alszik a kislányom 11 órát akkor elhagyhatja a délutáni alvást?

Figyelt kérdés

Csak a szenvedés van hétvégén, órák mennek el altatással.

Bölcsiben alszik délután de itthon nem.

Ha most nyáron kimarad a délutáni alvás, ősztől az oviban fog még tudni aludni? Gondolom igen ha korábban kel és jobban elfárad a pajtikkal!?


2023. jún. 10. 13:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 2,5 évesen adtam fel az altatást, azóta csak akkor ragaszkodom hozzá, mikor beteg. Akkor már 1 éve rémálom volt, 2 órán át nyúztuk egymást minden nap. Ő mondjuk a bölcsiben sem aludt, oviban sem. Vannak ilyen gyerekek, akárki akármit mond.Pedig mindig megyünk levegőre, ki van fárasztva. Eleinte hamarabb elfáradt így, kb este 7től reggel 7ig aludt. Azóta annyi módosult, hogy 8kor teszem le és szintén reggel 7ig elalszik. 6éves.

Emlékszem,én sem aludtam oviban szinte soha, nagyon unalmas volt 2 órán át a plafont nézegezni.

2023. jún. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom is 3 évesen kezdte el, hogy nem aludt délután. Az altatás több órára nyúlt, úgyhogy hagytam, hogy ne aludjon. 4 évesen ment oviba, ott minden délután aludt. Teljesen más helyzet, mint otthon. Az én lányom elalszik ha nem jöhet ki, be van sötetitve. Csak velem az anyjával tud szórakozni, kirohangal, stb. Én egyébként se otthon, se óvodában nem tudtam aludni délután. Többféle gyerek van, de inkább adottság, mint szoktatas kérdése a délutáni alvás.
2023. jún. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

De jó is lenne ha így működne hogy elfárad aztán csak úgy alszik magától 😂😂 Lassan 4 éves a fiam. Egyetlen alkalom volt amikor magától elaludt. Már most van hogy el is hagyja a délutáni alvást mert ha a fejemre állok sem alszik el, de ilyenkor estére látszik is rajta hogy kivan.

Kérdező próbáld időre kelteni hétvégén is. Esetleg nem tudom néz-e mesét de lefekvés előtt 1 órával már ne. Csinálj sötétet, olvass mesét. Próbálj rendszert kialakítani.

2023. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5!

Azt tanácsolom hogy mielőtt gyereket vállalsz tájékozódj kicsit és alaposan kösd fel a gatyádat. Elég téves elképzeléseid vannak.

Az meg hogy titeket hazavittek..... lehet épp azért mert nem aludtatok. Ez most is úgy van hogy amelyik gyerek nem alszik azt hazavitetik ha megoldható. Ha nem akkor szépen csendben kell feküdnie neki is hogy ne zavarja a többi gyereket aki aludna.

2023. jún. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
De 13-as, akkor este már magától is elalszik, nem? Én pl arra gondoltam. Asszem 5-ös, meg 6-os válaszoló vagyok. | Szóval, hogy pl délután nem álmos; de estére már egy idő után az lesz,nem?Erre gondolok. [köszönöm annak,aki reagálást fűzött a kommentemhez.]
2023. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hát az biztos hogy este gyorsabban elalszik. A baj az hogy már 5kor látszik hogy fáradt (nem nem alszik el ha nem fektetem le, nem dől ki csak úgy) de ha akkor hagyom aludni akkor éjszaka/hajnalba felkel és az isten nem altatja vissza. +Ugye esti rutin nem kéne elmaradjon. Ha viszont nem fektetem le akkor 7 órakor már esik-bukik, hisztizik mindenen, szinte megállás nélkül ordít.

Tehát nem éri meg ráhagyni a délutáni alvást.

2023. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A fiam a bölcsiben, oviban nem tud aludni, ezért ha tudom elhozom hogy estére jobb legyen, de most 2 napja itthon is 1 órát pörög, zörög mire elalszik 2:30 és kb 1 óra múlva kelthetem, mert utána meg este nem alszik.
2023. jún. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

5-6os: ez sajnos nem úgy működik hogy ha elfárad úgyis alszik. Ők még nem tudják hogy mi kell nekik, nekünk anyáknak kell odafigyelni mikor kezd el almosodni. Különben jön a kimerülős bomlás akkor kő kövön nem marad. Pokol néha ilyenkor mert 5 körül már rettentő fáradt és megy a hiszti, tepik egymást a naggyal. Nekem mindkét gyereknél nehezen ment az átállás egyel kevesebb alvásokra.


Tv: nálunk nagyrészt csak reggel van mese. Este 4-5 után már sosem kapcsolom be nekik. Ma délelőtt és délután is kint voltam velük az udvaron.

2023. jún. 10. 20:36
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

15, a legtöbb ekkora gyerek attól hogy nem alszik, még álmos. És emiatt nyűgös, hisztis, nem lehet bírni vele, mert sehogy se jó neki. Ezért próbálnak meg mindent a szülők és nem hagyják rá csak úgy a gyerekre.

Nem poén ám egy az álmossagtól csetlő-botló, örjöngő gyerek mellett létezni.

És igen, valamikor sok szenvedés után "kidőlnek", de 4-5-6-kor már késő. Mert ahhoz késő, hogy utána ne kuruttyoljanak hajnalig; ahhoz pedig túl korai hogy onnantól ataludják az éjszakát.

Én írtam azt, hogy a lányom 2,5 felett nem aludt, de borzasztó volt az az átmenet, amíg eljutott odáig, hogy ne is legyen kibírhatatlan este 8-ig.

Egyébként az az elméleted, hogy álljon at az egyik szülő a gyerek kifordult ritmusára, félelmetes.

Egyrészt tönkreteszi a családot, másrészt a gyereknek sem egészséges. Olvass utána a növekedési hormonnak!

2023. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!