Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tehetek ha elalvás előtt...

Mit tehetek ha elalvás előtt két óra hiszti van?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6hetes és minden fürdetés és etetés után 2 óra hiszti van. Ha hajnalban felkel eszik és vissza alszik. Napközben sem szokott hisztizni. Volt már másnak is ilyen?

2023. júl. 3. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Nem hiszti 6 hetesen! gondolom hasfájásos szegény.


Edukáld magad kérlek

2023. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csecsemő, kisgyerek nem "hisztizik". Csak a Szülő rosszul reagál. Ha el tudná mondani, hogy mitől érzi magát nem-jól, elmondaná, csak hát még nem tudja elmondani.

Esténként a babák gyakran nyűgösek. Túl kell élni ezt az időszakot valahogy. Szeressétek, babusgassátok, akkor is, ha nehéz most. Gondolj arra, hogy ő pici, védtelen és neki is nehéz az élet- ezért sír.

2023. júl. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiszti, egy 6 hetes baba még nem tud hisztizni, ha sír, annak oka van.

Egy csecsemő nem tud máshogy kommunikálni, sír ha éhes, ha fázik, ha teli a pelus, ha unatkozik, ha fáradt, ha viszket valamilye….

De bele lehet jönni, hogy mikor miért sír.

Ha ez esti időszakra esik az lehet hasfájás.

A fiam 3 hetes korától sírt, de ő napközben is, nem csak este.

Ő refluxos volt.

A lányom késő délután kezdte és képes volt 5 órán át sírni éjszaka.

Ő hasfájós volt.

Nem tudtam szoptatni, a megoldás a speciális tápszer volt tejallergiára.

Ha szoptatsz, akkor kerülj minden tejterméket, talán az segít.

2023. júl. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3- as válaszoló vagyok. A babák napi feszültséget is este vezetik le. A sok ingert, ami napközben éri őket. A pocakban nyugott környezet volt nekik, nekik még hozzá kell szokniuk a zajokhoz is.
2023. júl. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi időswn még nem tudnak hisztizni. Én a 3 hónapos fiammal esti nagy alvás előtt fent vagyok 3 órát minimum. Ez születése óta így megy. Ilyenkor bekapcsolok egy filmet és dajkálom. Magamra teszem és sétálok vele vagy ballra jobbra lépek mert neki ez segített. Ezt kikell tapasztalni hogy hogyan tudod elaltatni.
2023. júl. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszti ez, hanem valami baja van. A kólikás hasfájás tipikusan az esti órákban jelentkezik.

Az én fiam is hasfájós volt. Figyeld meg hogy huzogatja-e a lábát, illetve pukizik-e. Vannak mindenféle cseppek pl. Infacol, espumisan, coli comfort amiket ki lehet próbálni, de az idő segít rajta igazából. Tornáztatás segített valamennyit még (ne közvetlenül evés után csináld, mert visszabukhatja a kaját). A kis lábaival körözni, a pocakjához feltolni, "bicikliztetni" stb. a neten találsz róla videót. Ezektől könnyebben pukizott és utána nem/kevésbé fájt a hasa.

Szélcső is tud ilyet elvileg, nekünk nem vált be.

De ez ilyen időszak amúgy is, órákig ringattam mászkálva fel-alá mire elaludt.

A legkényelmesebb mindenkinek a fekve szoptatva altatás, ha megoldható. Nekem ez több okból sem ment akkor még, de jó lett volna ha igen. Próbáld meg, a többségnek bejön. :)

2023. júl. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

5- ös válaszoló

Nem bántani akarlak, de ez pont azért van, mert nincs meg az elalváshoz való környezet.

Neki nincs szüksége ezekre, csak neked, hogy kibírd.

Meg kell legyen a rutin.

Fürcsi után tejcsi kis ringatózás…., de az a szobáján, csendben, sötétben.

Idővel megtanulja, hogy ezek után nekem aludnom kell.

2023. júl. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

#7

Köszi de a három hónaposom teljesen tökéletesen elvan velünk egy szobában sőt egy ágyban.

Nyílván fürdetek és nyílván eszik utána de neki szüksége van erre a közelségre eŕre a szeretetre. Mivel 6,5 kg nem gondolnám hogy nekem van szükségem a dajkára mert mire a 3 órát végig nyomjuk beáll a derekam.

A filmben meg semmi rossz nincs mióta hazahoztam a kórházból megy valami mellette vagy beszélgetünk, nem zavarja a zaj alvás közben. Ha zavarná kapásból főzni sem tudnék vagy a férjemmel beszélgetni. Eszem ágában sincs kussban altatni mellettünk.

2023. júl. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem hiszti.

Vagy a hasa faj,vagy nem tud elaludni,vagy ms egyeb baja van.

Nem is ertem,egy hat hetes hogy tudna hisztizni.

Lanyom ennyi idősen este nyolctol hajnali haromig egyfolytaban üvöltött minden aldott este .hasfajos volt..

Aztan egyszer csak elmult,es azota is egy mormota aki imad aludni.

2023. júl. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez tényleg hasfájás vagy túlingerelt estére. Az én fiam az utóbbi volt.

Pedig volt rutin, nyugis nap, elegendő napközbeni alvás-evés, de fürdés után 3 órán át csak ordított.

Van erre egy kifejezés: "Witching Hour" elég találó :D nekünk az lett a megoldás, hogy megfürdettük, evett, overálba be, mert téli gyerek, és vittük ki az udvarra babakocsiban. 5 perc alatt elaludt a friss levegőn :D utána vissza az ágyába. Ez ment 3 hónapig, minden este és egyszer csak elhagyta, elaludt a kezemben. :)

2023. júl. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!