Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Meddig (hány éves korig)...

Meddig (hány éves korig) altattátok nagyobb gyerekeitek, akik már alvás nélkül is elvoltak?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4,5 éves. Bölcsiben (2,5-3,5 között) mindig aludt ott is, itthon is. Oviban viszont nem alszik el egyáltalan. Nem kenyelmes, nem tud lelazulni, tul sok a gyerek nem tudom. Szóval 3,5-4,5 éves kora között 50-50%-ban aludt, mert hetvegen mindig, meg azert 2 hetente ha betegen itthon maradt, akkor szinten.

Most hogy nyáron nem jár oviba, engedékenyebb vagyok már. Nem erőltetem, és tényleg jól birj, de azért ha nem alszik akkor este 20-21-től reggel 8-9-ig tuti huzza 😃

Igazabol ne hisztis, nem bepörgős ha nem alszik..ez régebben sem volt jellemző, ha 1-1 program miatt veletlen kimaradt az alvás.

Azt mondja szeptembertől próbál majd aludni az oviban, de nagy reményeket nem táplálok, mert ismerem őt, es ha egy év alatt nem szokta meg, akkor szerintem most sem fogja már-ne legysn igazam. Viszont megbeszéltük, mivel sokszor tényleg nincs igénye rá, hogy itthon se fogom erőltetni, ha betölti az 5.életévét. Ti 5 év után altattátok még?


2023. aug. 14. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De az enyém az oviban aludt. Itthon egyáltalán nem.
2023. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom kb. 2 éves korában aludt utoljára napközben. Azóta nincs rá igénye. Szerencsére az óvoda is rugalmas ebben, nem kötelező aludni. Egy másik helységben alszanak, akik alszanak, a többiek meg játszanak közben a csoportszobában vagy az udvaron.
2023. aug. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hú második, ez tök jó. Nalunk nincs ilyen opció. Az én kisfiam 1 év alatt (aminek kb kicsit kevesebb mint a felet toltotte bent a betegségek miatt) 3x ha elaludt. De amugy nagyjabol csendben végigfekszi az időt. Csak sajnalom erte, mert eleg megterhelő lehet neki. Most ugye középsős lesz, de talan nagy csoportban már itt sem lesz kötelező aludni. Remelem 🙄
2023. aug. 14. 15:24
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem miért kell rájuk eröltetni dolgokat, de ez sok helyen probléma. Ritka a második által leírt óvoda.
2023. aug. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

2,5 eves koraig aludt nappal.

Szerencsere nem Mo.-n lakunk, itt nem eroltetnek alvast az ovodaban, 4 eves kortol meg mar iskolasak.

2023. aug. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
30%

Lányom 2,5 éves koráig aludt. Az oviban 4 év alatt összesen kétszer. Mindkét alkalommal azért, mert betegség bújkált benne. Hazajött, belázasodott.

Egyébként sok gond volt oviban. Csak egy óvónő tudta rugalmasan kezelni, az is elment.

Fiam most 4,5 és még alszik és nagyon örülök neki. Kibírja már anélkül is. Átlag napon simán, pörgősebb napon (pl: egész napos állatkert), viszont kidől hazafelé. Innen látom hogy azért kell még.

Amíg nem megy át olyan ördögűzésbe az altatás, mint a testvérénél, én le fogom rakni aludni. Legkésőbb ovi végéig.

2023. aug. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok: A kérdés szempontjából nem tartottam lényegesnek, de a #3-as és #5-ös válaszok alapján mégis az, így leírom: mi sem Magyarországon jártunk óvodába, hanem Bécsben.
2023. aug. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!