Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi segítséget vártok el a...

Mennyi segítséget vártok el a nagyobb gyerekeitektől a baba körül? Ez jogos lenne?

Figyelt kérdés

Van már két féltestvérem, a nagy 5 éves, a kicsi 11 hónapos lesz május elején.

Anya pedig terhes, ikrekkel... Nem terveztek már több gyereket, így alakult.

Ezzel nem is lenne gond, viszont anyukám elvárná, hogy ezért hazaköltözzek, mert

1. sok a szabadidőm az egyetem mellett (elsőéves vagyok)

2. a lakásomat kiadhatnánk, ami így plusz bevétel lenne (jó környéken van, teljesen felújított, minden új benne)

3. így nem lenne egyedül itthon 3 kicsivel, mert nekem kevés a kötelező órám, szóval szerinte tudnék neki segíteni.


Igazából kicsit meglepett ezzel, mert szerintem ha valaki 42 évesen bevállal egy ikerterhességet, akkor képes felmérni, hogy bírná-e egyedül. Nekem pedig 19 évesen nincs kedvem pótanyukát játszani...

Mert szívesen vigyázok a fiúkra hetente 1-2 órát, ha szükséges, de ne költöztessen már oda bentlakásos bébiszitternek...


Vagy szerintetek túlreagálom?

Csak mert pl. sokszor van az, hogy a barátom itt alszik, aztán csak 11-12 körül kelünk fel, vagy átjönnek a barátnőim koktélozni, filmezni. Ezeket nem lehetne egy olyan házban, ahol 3 óvodás korúnál fiatalabb van.


2017. ápr. 24. 22:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%

A koktélt, meg a pasit kár volt beleírni, így is elég volt. Persze hogy nem jogos, de majd legfeljebb spórolnak azon, hogy nem adnak neked semmilyen hozzájárulást.

Tudom, apukád fizeti a lakást, egyetemet... stb.

Ugyanezt kiírtad már.

2017. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Most regisztráltam, ez a legelső kérdésem.


Nem, apa nem igazán fizet semmit, 2 éve beszéltünk utoljára.

2017. ápr. 24. 22:11
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Ilyet nem várnék el a gyerekemtől, és én sem hagynám, hogy tőlem ezt várják el.

Az kvázi olyan lenne, mintha 19 évesen neked is saját gyereked lenne. De volt eszed, nem lettél még anya... erre a saját anyád teszi ezt veled?

Biztos, hogy ebbe nem mennék bele.

Ne neked szüljön.

2017. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
21%

A feneked ala toltak egy lakast, eltartanak, ennyi elvarhato.

Lehet menni kollegiumba, jol tanulni, es az osztondijbol fizetni a koktelokat.

En ezt csinalnam a szuleid helyeben.

2017. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
76%

Azt vár el, amit akar. Te meg vagy hazaköltözöl, vagy nem.


Próbáld meg összeveszés nélkül megbeszélni vele!

"Anyu, ne idegeskedj, tudom, hogy fog ez menni neked! Amikor tudok, jövök és segítek. Heti egyszer (kétszer) hozok valami kaját. És ha nem megy mégsem, akkor megbeszéljük hogy legyen. Kár előre eldönteni, hogy úgyse fog menni."


Ha szép szóval nem lehet, akkor meg nyisd ki a szád. Gondolom, nem kérték ki a véleményed előtte, elvégre nem neked szüli. De akkor utólag se a te életedben rendezkedjen. Időben el kellett volna dönteni, hogy tudja-e vállalni.

2017. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Nem jogos az elvarasa kicsit sem. Miert szul ugy, hogy nem bir ennyi gyerekkel?

Nalunk a legnagyobb gyerek 17 eves, en 41. Biztos, hogy nem tennem ki ennek.

2017. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nem tőlük kaptam a lakást, hanem a nagyszüleimtől (amiért apával nem tartom a kapcsolatot, őket kb. minden héten meglátogatom). És nem azért fizették a felújítást, meg minden egyebet, hogy aztán kiadjam idegeneknek...

Meg szerintem egyetemistaként nem arról kéne szólnia a napjaimnak, hogy óvodába hordjam a nagyot, etessem a kicsit, vagy a piciket altassam, pelenkázzam,stbstb.

Rengetegszer van olyan, hogy reggel még úgy néz ki, nem lesz semmi programom, de aztán összeszerveződik minden és ebédelni sincs időm.

Plusz a testvéreim és szeretem őket, de 2-3 óra után már érzem, hogy sok belőlük és örülök, mikor anya jön értük, vagy hazaér, mert elfáradok én is és akkor még nem is mindennapról beszélünk, hanem mondjuk 2 hétben egyszer van ilyen.

2017. ápr. 24. 22:24
 8/25 anonim ***** válasza:
80%

Teljesen mindegy, hogy a kérdezőnek honnan van lakása, meg mire mennyi pénzt költ.

Semmilyen esetben sincs joga elvárni tőle az anyukájának, hogy egyetem mellett hazaköltözzön és nevelje az ő gyerekeit, mert neki kedve támadt még kettőt szülni 42 évesen.

Szíve joga akárhány gyereket vállalni, de magának vállalja meg a párjának, ne a 19 éves lánya életét tegye tönkre.

Az meg aztán pláne szép dolog, hogy a felnőtt gyerektől elvennék a saját lakását, csak hogy magukat kényelmesebben el tudják tartani.


Kedves kérdező, egyáltalán nem reagálod túl, én már eleve azért elbeszélgetnék jó alaposan anyámmal, hogy ilyen öregen így potyogtatja a gyerekeket. Totális felelőtlenség. Ha még rám is akarná hárítani a gondjait, szerintem elveszíteném a türelmem és összevesznék vele.

De neked azt javaslom, hogy szép nyugodtan, de nagyon határozottan mondd meg édesanyádnak, hogy ha akar, szüljön akármennyit, de ez ne legyen a te gondod. Ha bevállalták, akkor oldják is meg. Fogadjanak dadust, ezentúl meg védekezzenek, mert ha így folytatják, becsúsznak még hármasikrek is jövőre.

Semmiképpen ne engedd, hogy érzelmi zsarolással vagy bárhogy kényszerítsenek, hogy hazaköltözz vagy odaadd a lakásodat. Pont abban a korban vagy, hogy ezzel a húzással elcsesznék a legjobb éveidet meg a legjobb lehetőségeidet. Ne engedd.

2017. ápr. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
73%
Ujabb gyerekek akik csak ugy "alakulnak" felelossegteljes fogamzasgatlas mellett...no comment. En voltam hasonlo helyzetben, csak nem lakasom volt hanem akkor koltoztem alberletbe (es engem nem kertek meg h maradjak). Es mondok valamit! Ha akkor nem koltozok el, akkor nem ismerem meg a paromat aki kesobb a ferjem lett! Tanulni meg plane lehetetlen gyerekek mellett. Nagyon szep es nemes dolog, ha hazakoltozol, de azokat az eveidet veszi el, amikor megalapozod az eletedet.
2017. ápr. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%
Nem reagálod túl, ők vállalták, abszolút nem jogos, hogy elvárja tőled a hazaköltözést. Az egyetemi évek a legszebbek az ember életében, ezt elrontani masszív kiszúrás, szerintem ne hagyd! Mondd meg, hogy segítesz, alkalmanként, mikor tudsz, de neked most az első a tanulás (és a szórakozás is, mert mikor, ha nem most).
2017. ápr. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!