Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi lehet a baja? Van valami...

Mi lehet a baja? Van valami jótanácsotok?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdte a 16 hónapos lányunk, hogy minden altatásnál teli torokból üvölt, és mászik le az ágyról. Nem használ se éneklés, se mese, se plüss, se másik szoba.

Eddig mindig kétszer aludt, párszor volt,hogy a szüleimnél már nem volt hajlandó elaludni délelőtt, úgy voltam vele biztos át akar állni egy alvásra. Egyébként hullafáradt állandóan tehát nem hinném, hogy elég neki 1 alvás.

Tegnap már ott tartottunk, hogy oké délelőtt nem volt hajlandó aludni, de már délután se. Reggel 6kor kelt, és délután 2-kor lehetett elaltatni. Egyszerűen tombol, sikít, mászik le az ágyról, sír mindig az után, aki épp nincs a szobában.

Semmi probléma nem volt vele eddig, de most már ugye, hogy így napközben is fáradt, folyamatosan csak hisztizik mindenért. Ami teljesen érthető, mert járni alig tud a fáradtságtól, de aludni se hajlandó.

Alapjáraton tudom a hisztit kezelni, de amikor ilyen nagyfokú fáradtságból fakad, egyszerűen tehetetlennek érzem magam.

A 15 hós oltás után kezdődtek a problémák, de az elmúlt 1 hétben lett kezelhetetlen.

Mitől lehet ez most nála? Fog változni?


2023. szept. 29. 08:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom mitől, nálunk is voltak ilyen időszakok, aztán elmúlt. Más altatási módszeretek nincs? Én úgy oldottam meg, hogy ilyenkor elvittem babakocsival sétálni, vagy felkötöttem a hátamra hordozóban és nekiálltam valami házimunkának. Ezek ellen nem tiltakozott, viszont így egyhelyben maradt, és el tudott aludni. Volt, hogy este 10-kor vittem ki sétálni a babakocsival másfél óra eredménytelen altatás után, és így 10 perc alatt elaludt. Sőt olyan is volt, hogy csak beraktam a kocsiba, és mire én is felöltöztem, már aludt.
2023. szept. 29. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos babakocsiban egyáltalán nem alszik, magamra kötni sem tudom, mert az sosem viselte el 😞 ringatni már nem hagyja magát, azzal csak mégjobban be tudom hergelni.

Próbáltuk, hogy csak apa altat, csak én, együtt, csak mama, csak tata, vagy hárman együtt. Semmi nem válik be, mintha tiltakozna az alvás ellen, de csak rosszabb, mert túlfárad.

Most teljesen ki van fordulva önmagából szegénykém.

2023. szept. 29. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Van amikor nálunk is van ilyen,de nem rendszeres.talan kéthetente egyszer elofordul,de ennyire nem durva mint nálatok.

(17 hónapos )

Valamivel el kellene terelni a figyelmét,hátha úgy nem lesz hiszti.

Az én fiam is megkapta a 15.hos oltást,semmi baja sem volt tőle.se láz,se semmi más.

Nem hinném,hogy az miatt lett hisztis.

2023. szept. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A 15.hos oltas (mmr) utan nalunk 1 hetig oltasi reakciotol szenvedett, aztan 6 hetig rettenetes volt az alvasa, foleg ejjel.

Utana magatol rendezodott.

Hintaszekben, huvosben ringattam, hordoztam, oleltem stb. Valamennyire megnyugtatta.

2023. szept. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam én is az oltásra hirtelen, mert addig nem volt ilyen gond, majd megkapta, és totál felborult az alvása.

Nyilván nem lehet ráfogni teljesen, csak furcsa, hogy pont most jött elő ez.

2023. szept. 29. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!