Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Akkor is altatjátok a babát...

Akkor is altatjátok a babát ha nem sír, csak éppen nem alszik?

Figyelt kérdés

8 hetes a babám, barátnőmé hasonló korú és ebben nagyon nem értünk egyet. Ő napközben is és este is igyekszik elaltatni a gyereket. Ringatással, hordozással, kocsikázással, mikor hogy- a lényeg hogy altatja a kicsit, akár akar aludni a gyerek, akár nem.

Én akkor ringatom, vígasztalom ha kifejezetten sír vagy zaklatott. Ha nyugodtan elnézelődik, elgügyög, akkor nem altatom kifejezetten. Ott vagyok vele, beszélek hozzá, énekelek, gyakran megsimogatom hogy érezzen, de hagyom hogy ellegyen. Miután elalszik akkor hagyom aludni, napszaknak megfelelően teszem dolgom.


Nektek erről mi a véleményetek. Azzal érvvel hogy ha nem altatja el akkor keveset alszik. Én meg azt látom hogy nem arról van szó, hogy szeretne aludni csak nem tud. Hanem hogy nem igényli az alvást.


Kell egy 2 hónapos csecsemőt külön altatni akkor is ha nem sír, nem nyűgös, hanem élénk, jó kedvű?


2023. szept. 29. 11:40
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Mindenki úgy és azt csinál a gyerekével amit akar.

Nem biztos, hogy ugyan úgy reagál az ő gyereke mint a tied, és lehet hogy ha már sír túlpörög nehezebben alszik el

2023. szept. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet 2 hónaposan nem kellett altatni, 100%-ban belealudt a szoptatásba. De én is úgy gondolom, hogy ha elnézelődik magában, fölösleges altatni, csak úgy "elvből". Persze ha te a saját gyerekeden megfigyeled, hogy neki így jobb, vagy úgy jobb, akkor ennek megfelelően járj el.
2023. szept. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Minden gyerek más,így nem lehet egy általános dolgot minden babára ráhúzni. Neked ez vált be, neki az. Azért mert nálad ez működik, nem biztos hogy mindenkinél. Gondolom neked is első gyerek. Ha nem az lenne tudnád, hogy neked is ahány gyereked van, annyiféleképp reagál dolgokra. Én a harmadikat nevelem, mindegyik máshogy aludt. Ne szólj bele mások életébe, ne tudd jobban nekik mi a jó.
2023. szept. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen,altattam.

Próbáltam tartani egy napirend szerű valamit,ami többé kevésbé sikerult.van amikor igen van amikor nem.


Nem kellene beleszólni,hogyan neveli a gyerekét.Ezek a más anyák kibeszelesere való kérdések nagyon fél tudnak húzni.

2023. szept. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Miért érzitek úgy hogy bírálat volt a kérdésem?

Pont hogy magamban bizonytalanodtam el, hogy talán nekem is altatnom kéne, ringatnom, stb… még akkor ha látszólag nem igényli, mert lehet hogy én tudok vmit rosszul.

Azt meg tényleg írjátok meg, melyik mondatból szűrtétek le hogy ki akarom beszélni!? Vagy bele akarok szólni más gyereknevelésébe!Hisz vele is megbeszéltem a TÉMÁT! És most is témán lenne a hangsúly. Mondjuk mindenki magából indul ki…

Akinek nem inge, ne vegye magára!

2023. okt. 1. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!