Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől kelhet óránként a baba?

Mitől kelhet óránként a baba?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hónapos. Eleinte jobban aludt, leraktuk 10 óra körül és aludt 3-ig vagy jó esetben 5-ig.


Újabban viszont felvette azt a szokást, hogy este 7 és jó késő este (valahol 11 és fél 1 között), óránként visszaébred. Este 9-kor szoktam általában utoljára szoptatni, de néha megszoptattam 10-kor is, hátha az segít.


Mivel továbbra is kel 3-kor és 5-kor és 7-kor és 9-kor is és 30-45 perceket szopizik, így kezdem úgy érezni magam, mint az első hat hétben. Van valakinek jó ötlete, hogy miket lehetne megpróbálni?


(Fehérzaj, mellette alvás, hosszabban ébrentartás, hason altatás, oldalt altatás, ágy szűkítése babafészekkel nem segített).


Köszönöm!


2023. okt. 9. 21:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Nálunk féléves volt, mikor ez beütött, mondjuk már előtte is piszok rossz alvó volt, ekkor csúcsosodott ki.


Én már totálisan ki voltam, merülve fizikailag és mentálisan, ezért végül azt csináltam, hogy nem adtam cicit neki minden ébredésre, sírásra, csak mondjuk 3-4 óránként. De mellettem feküdt, simogattam, igyekeztem megnyugtatni, baromi nehéz volt, mert sírt, hiszen így aludt el előtte, de pár napon belül elmaradtak ezek az óránkénti kelések, átállt 2-3-ra, már ez is, csoda volt.

2023. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagy terhes véletlen?

Valószínű nem elég laktató a tejed, és azért ébred.

2023. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Simàn lehet ilyen gyakran èhes. Nem lètezik olyan, hogy nem elèg laktató anyatej.

Rengeteg tejem volt, mègis èjjel-nappal is gyakran szopott ennyi idősen a gyerekem. Fàrasztó időszak, de nem tart örökkè, kitartàs!!!!

2023. okt. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Növekedési ugrás..


Még nagyon pici a baba, szóval normális ha sokszor kel, valszleg tart pár hétig és másképpen lesz..


Nálunk a babaöböl segített egyébként.. ha nem is a kelések számán de rajtam mindenképpen, mert simán fekve szoptattam, és belealudtam a gyerekkel együtt az egészbe.

2023. okt. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

De nem kap mindig enni, mikor kel ;).


Mármint az esti kelés oké, az valószínűleg növekedési ugrás. A problémám, hogy este 7-től majdnem minden este éjfélig altatunk. És közben egyszer eszik csak 9-kor. Engem kevésbé zavarna, ha két óránként kel 3 óra után, csak 9-kor, fél 10-kor lefekhetnénk mi is és akkor aludnánk egyben 5,5 órát.


De ezalatt az öt óra alatt 2-3x kel fel és nem eszik.

2023. okt. 9. 21:49
 6/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul vissza is alszik utána 10 perc alatt.
2023. okt. 9. 21:51
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

De úgy érted elutasítja a melled?

Hogy néz ki az altatás?

(Bocsi, csak segíteni szeretnék, azért kérdezek bele)

2023. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Általában vállon altatjuk el este és napközben. Éjjel magam mellé veszem az ágyba, de ezt a refluxa miatt nap közben nem akarom csinálni, ha meg mellettem aludt el, nem tudom átrakni a babaöbölbe (velünk egy szoba, de magasabb az ágy, mint az öböl, így nem mellettem van).


Az eredeti altatás hosszabb. Amikor így megébred, akkor vagy hagyjuk a kiságyban, na akkor üvölt, újra kezdődik a teljes kör, sőt lazán van, hogy 20 percet is altatjuk. Ha kiveszem aránylag gyorsan (nem első nyikkanásra, mert másik szobából megyek be, de mielőtt rendesen sírni kezdene), akkor 3-10 perc alatt visszaalszik.

2023. okt. 9. 22:02
 9/19 A kérdező kommentje:

Szóval nem elutasítja a mellem, nem is próbálom meg szoptatni. Azért alakult így, mert ugye korábban is kibírt 5-6 órát és eleinte csak egyszer kelt fel ezalatt, most viszont egyre többször.


A hajnali kelések mindig változóak nagyjából fixek voltak. Néha kimaradt 1-1, de azok megvoltak. A 3 és 7 órás már magzatként is, kb. a 22. héttől mindig felkeltem rá.

2023. okt. 9. 22:07
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem "sima" alvási regresszió. Az én fiam is 4 hónapos koráig (az első 6 hetet leszamitva) 1x kelt éjjel, majd egyik napról a másikra 6-7x...hat nagyon zombi voltam azokban a hónapokban... Nekem az segített, hogy mellette aludtam, ha felebredt, szájába adtam a cicit, szopizott, visszaaludt, nekem meg nem ment ki az álom a szememből mindannyiszor, mint előtte, mikor a hálószobából jártam át hozzá 6x egy éjjel és ülve szoptattam fel órát...


Vigasztalasul mondom, 13 hónaposan ugyanígy egyik napról a másikra elkezdte ataludni az éjszakákat.


Most újra babát várok, hát remélem, a pici jobb alvó lesz.

2023. okt. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!