Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől kelhet óránként a baba?

Mitől kelhet óránként a baba?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hónapos. Eleinte jobban aludt, leraktuk 10 óra körül és aludt 3-ig vagy jó esetben 5-ig.


Újabban viszont felvette azt a szokást, hogy este 7 és jó késő este (valahol 11 és fél 1 között), óránként visszaébred. Este 9-kor szoktam általában utoljára szoptatni, de néha megszoptattam 10-kor is, hátha az segít.


Mivel továbbra is kel 3-kor és 5-kor és 7-kor és 9-kor is és 30-45 perceket szopizik, így kezdem úgy érezni magam, mint az első hat hétben. Van valakinek jó ötlete, hogy miket lehetne megpróbálni?


(Fehérzaj, mellette alvás, hosszabban ébrentartás, hason altatás, oldalt altatás, ágy szűkítése babafészekkel nem segített).


Köszönöm!


2023. okt. 9. 21:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Növekedési ugrásban van, mellre akar kerülni hogy felszaporítsa a tejet, rakd mellre, különben tovább eltart ez az állapot
2023. okt. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a fiam borzalmas alvó volt, kicsit több mint egy éves koráig szoptattam, akkor jött a tesó és elutasította a mellemet.

Na ő 3 és fél éves korig kelt 2-3 óránként. Ő szintén refluxos volt, gyakorlatilag csak úgy lehetett elaltatni, hogy sétáltam vele, mert őt alaposan büfiztetni (is) kellett szoptatás után. Ha ő belealudt a szoptatasba akkor abból nagyon hamar bukás és ordítás lett.


Érdemes lenne kicsit utána jarnotok, nem-e a refluxa miatt van.


Aztan van ugye egy kislányunk is, akinek nehéz születése volt, nehéz első időszakkal. (Egészségügy értelemben írom, hogy nehéz, mert nagy baba volt, elakadt, kevés időre oxigénhiányos állapotba került a születésekor, ezért egy ideig ápolásra szorult, nem is tudtam szoptatni eleinte, de aztán belejott.. hála Istennek, úgy néz ki nem lett maradandó problémája, de azért az első időszakban számos problémája volt emiatt, többek között az alvással.


Nos, ő az a baba aki képes volt 24 órából 18at mellen tölteni az első 3-4 hónapban. Neki az idegrendszere is kisse másképpen működött. Sajnos nála 3 alkalommal éles riasztása volt a légzésfigyelőnek. Borzalmas volt.

Gyakorlatilag nem emlékszem az első fél évre.. szerintem a kialvatlanság és a trauma miatt az agyam kizárta ezt az egész időszakot a memóriámbol... csak a képek és a férjem elmondása alapján villannak be a dolgok.


Aztán valahogy megszűnt. Én mindent (is) kipróbáltam vele. Végül az idő segített meg a nappali alvás... meg kifigyeltunk pár dolgot, pl hogy nagyon érzékeny a gyerek a hőmérsékletre.

Ha kicsit melegebb vagy hidegebb volt már nem is aludt..


Vagy pl kifigyeltunk, hogy elalvás után, ha az első 10 percet nyugton tölti, akkor utána kb egy 15-20 percig annyira mélyen aludt, hogy át lehetett pakolni az öbölbe.


Én azt csináltam rátettem egy olyan takarora amit már kinőtt és athuztam simán az ágyban a takaróval együtt. 🫣


Aztán egyszer csak elmúlt. Az éjszakai szoptatást kb 13 hónaposan elhagyta. Néha felkelt és rammászott, de inkább már nem..


Kb 15 hónapos volt amikor gondoltunk egy nagyot a férjemmel és átköltöztettük a gyerekszobába.


Azóta max inni kel fel de mar kiscsoportos ovis. Nyilván már nem szoptatom, de 2 éves és 10 hónapos volt amikor közös megegyezéssel eleresztettük ezt.


Az eleje mindenkinek ilyen nehéz sajnos. Van aki szerencsésebb vagy van aki nem mondja de tényleg mindenkinek van valami nyűgje.


A legszörnyűbb az, hogy ha találsz most erre valami megoldást akkor jó lesz kis ideig, de aztán majd jön egy újabb szituáció ami nehézzé teszi az életed és akkor még azt kell majd megoldani. De egyben ez is a szépsége az egésznek hiszen a gyerek növekszik, fejlődik.


Azt mondom kitartás és pihenj amikor tudsz. Ha nem szopik a gyerek akkor csináljátok felváltva az apukaval. Mi ezt is alkalmaztuk. (Igazából a mai napig is azt csináljuk hogy egyik nap az egyikünk megy éjjel ha inni vagy pisilni kell valakinek, a másik nap a másikunk… régen úgy csináltuk én feküdtem le később, tartottam a frontot mondjuk 22ig, akkor szoptattam a gyereket, lefeküdtem, éjfélig általában kibírta ezután, a férjem viszont már aludt kb 20tol és éjfél felé ő kelt pelenkazni meg sétálni a naggyal.. a kicsinel nem lehetett ezt bejatszani mert ő állandóan szopni akart..

Kitartás.. elmúlik.

2023. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Magadat es a gyereket szivatod ezzel, hogy nem szoptatod meg.

Nem ertem, tenyleg ezt most miert kell igy csinalni egy 3 honapossal.


Ha nem akarod szoptatni tovabb, akkor adj neki legalabb tapszert, de ne eheztesd.


Az en tapszeres kisfiam is felkelt 3 honaposan legalabb ketszer enni, de volt, hogy tobbszor.

Es a szoptatas raadasul nem csak eves.

2023. okt. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#12 Lehet beletrafáltál. Raktam rá tegnap este egy plusz takarót és nem kelt fel. Holnap meglátjuk, hogy ez volt-e a baj.


#13 Lehet, hogy a te módszered jobb, de akkor használd ki és aludj többet, mert most annyira fáradtnak tűnsz, hogy nem ment át minden info.


Iszsz baba, ha éhes lenne hidd el megszoptatnám, de nem éhes. Van, hogy mire odaérne, hogy egyen (mondjuk 40 perccel az előző evés vége után), akkor már alszik is.

2023. okt. 10. 08:10
 15/19 anonim ***** válasza:
Én szorítok neked.. hátha a takaró lesz a ludas. Majd írj.
2023. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Tegnap 10-től majdnem ötig aludt, úgyhogy ez lehetett a gond.
2023. okt. 11. 06:54
 17/19 anonim ***** válasza:
Wao. Örülök, hogy megoldódott.
2023. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi! Már két este egymás után, most fél 7-kor kelt, mondjuk csak fél 11-kor aludt el mert túlpörgött. Csak azért írom le, hogyha valaki idetéved később, akkor úgy látszik tényleg működik.


(Holnaptól nem biztos, mert oltásokat fogunk kapni).

2023. okt. 12. 07:03
 19/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4honapos korától pocsékul aludt, 2orat altattam aztán éjjel vagy 6x kelt.... De oltás utáni éjjel 12 órát aludt egy huzamban.
2023. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!